Kezdőlap Címkék Orosz-kínai kapcsolatok

orosz-kínai kapcsolatok

Van egy ország, amely kisegítheti Kínát a gazdasági bajból

A kínai gazdasági fellendülés a jelek szerint meglehetősen ingatag lábakon áll, a népköztársaság külkereskedelme ugyanis drasztikusan visszaesett. Van azonban egy ország, amely túlsegítheti a bajokon.

Kína akar lenni a békebíró, de nem érdekli, ki lesz a győztes Ukrajnában

Kínát nem igazán érdekli, hogy ki nyeri a háborút Ukrajnában, vagy hogy milyen formában születik meg a békeszerződés, csak az, ő legyen az a nemzetközi partner, amely tárgyalóasztalhoz ülteti a feleket, és - főként önérdekektől vezérelve - elősegíti a háború befejezését - állítják Kína-szakértők és politikai elemzők.

Gyanús időzítés az ukrajnai háború kínai békeközvetítése kapcsán

Miután hónapok óta láthatóan vonakodik attól, hogy Moszkvával azonos szinten tárgyaljon Kijevvel, Kína szerdán bejelentette, hogy különleges képviselőket küld Ukrajnába, és tárgyalásokat folytat minden féllel a konfliktus lezárásáról. Szakértők szerint a kínai vezetés nem véletlenül próbál éppen most békét teremteni.

Az oroszoknak köszönhetően felpörgött a kínai export

A kínai export a vártnál jóval nagyobb mértékben nőtt márciusban. Ez elsősorban az Oroszországgal folytatott üzletelés fellendülésének volt köszönhető.

Igazságtalan – mondják az ukrajnai háborúra vonatkozó kínai békejavaslatra

Kína békejavaslata az ukrajnai háború befejezésére "rendkívül igazságtalan", mivel a terv nem tartja tiszteletben Ukrajna területi integritását - mondta az észt védelmi minisztérium állandó titkára.

Moszkvába megy a kínai elnök, a háború kitörése óta először

Hszi Csin-ping kínai elnök március 20. és 22. között Oroszországba látogat - jelentette be a kínai külügyminisztérium.

Csatát nyertek a kínai autók az oroszországi háborúban

Miután az ukrajnai háború miatt a Toyota, a Volkswagen és más vezető autómárkák kivonultak Oroszországból, kínai versenytársak léptek a helyükre. Oroszországban ma már minden harmadik autó Kínából származik.

Megmérgezte a kutat a kínai és az orosz dezinformáció

A Nyugat lassan reagál arra, hogy Kína dollármilliárdokat költ világszerte a dezinformációk terjesztésére. Beleértve olyan üzeneteket is, amelyek teljes mértékben az orosz állásponthoz igazodnak az ukrajnai háborúval kapcsolatban - állítja egy amerikai különmegbízott.

NATO-főtitkár: a tagországoknak időben kell csökkenteniük a kínai függőséget

A NATO tagországainak el kell kerülniük az Oroszországgal való kapcsolatokban elkövetett hibák megismétlését, vagyis még időben csökkenteniük kell a Kínától való függőséget - jelentette ki Jens Stoltenberg, a szövetség vezetője.

Moszkva a sarkkörön át kereskedik Kínával

Oroszország elküldte eddigi második nyersolajszállítmányát az Északi-sarkkörön keresztül Kínába. Az útvonal a világ legzordabb hajózási körülményein vezet keresztül és számos aggályt vet fel, mégis gyorsabb utat biztosít az oroszoknak az ázsiai vevőkhöz.

Peking hajlandó együttműködni Moszkvával a világ igazságosabbá tételéért

Kína hajlandó együttműködni Oroszországgal, hogy a globális rendet "igazságosabb és ésszerűbb irányba" tereljék - mondta Peking vezető diplomatája, hangsúlyozva a két nemzet kapcsolatainak mélységét.

Szokatlan módon szállítják az orosz olajat Kínába – de így is megéri

A nyersolaj logisztikai szempontból kockázatos és költséges tartályhajók közötti átrakása rávilágít arra, hogy a kínai vevőknek milyen nehézségekkel kell szembenézniük annak érdekében, hogy biztosítsák az orosz olaj zavartalan áramlását Kínába. De a meredek árengedmények miatt egyelőre készséggel alkalmazkodnak az új helyzethez.

Sokan kínai gazdasági nyomulást vizionáltak Oroszországban, de eddig visszaesett a forgalom

Kína Oroszországba irányuló exportja márciusban visszaesett, miközben a más országokba irányuló szállítások gyorsan nőttek. Ez azt jelzi, hogy a kínai vállalatok óvatosabbá váltak az Oroszországgal folytatott kereskedelemben, miután Putyin elnök invázóit indított Ukrajna ellen.

Kína nyerésre áll az orosz-ukrán háborúban

Bár az orosz-ukrán háború még messze nem ért véget, kínai politikai körökben konszenzus alakul ki arról, hogy a konfliktusból melyik ország kerülhet ki győztesen: Kína.

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.