Kezdőlap Címkék Orosz-ukrán háború

orosz-ukrán háború

Uniós főképviselő: globális élelmiszerválsághoz vezet Oroszország döntése

Globális élelmiszerválsághoz fog vezetni, hogy Oroszország felmondta a Fekete-tengeren keresztül történő ukrán gabonaexportról szóló megállapodást - figyelmeztetett Josep Borrell kül- és biztonságpolitikáért felelős uniós főképviselő az EU-tagállamok külügyminisztereinek brüsszeli tanácskozására érkezve.

Londoni elemzők: Oroszország várhatóan visszatér a fekete-tengeri gabonaegyezményhez

Londoni iparági elemzők véleménye szerint Oroszország várhatóan visszatér az ukrán gabona fekete-tengeri exportjáról kötött egyezményhez, amely július 18-án nulla órakor lejárt.

Moszkva a Carlsberg és a Danone üzemeit is elkommunizálja

A nyugati vállalatokat ismételten arra biztatják, hogy vonuljanak ki Oroszországból, de ez buktatókkal jár, mint azt a Carlsberg és a Danone is tapasztalja: Moszkva állami igazgatás alá helyezi a holdingjaikat, köztük az ország legnagyobb sörgyárát.

Putyin élelmiszerválságot zúdítana a világra

Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint Moszkva akár ki is léphet a fekete-tengeri gabonaegyezményből, mondván, hogy a mezőgazdasági megállapodásból eddig csak Ukrajna profitált.

Nagy István: meg kell hosszabbítani a fekete-tengeri gabonamegállapodást

Meg kell hosszabbítani és ki kell terjeszteni az egy hét múlva lejáró fekete-tengeri gabonamegállapodást annak érdekében, hogy az ukrán mezőgazdasági termékek ismét a hagyományos útvonalakon tudjanak eljutni a dél-európai tagállamokba, Afrikába és a Közel-Keletre - közölte az agrárminiszter, aki Ankarában egyeztetett Ibrahim Yumakli török mezőgazdasági és erdészeti miniszterrel.    

Hiába az ukrán feketelista, az oroszok vígan nyalhatják a Magnumot

A Magnumot is gyártó Unilever továbbra is sok pénzt keres Oroszországban. Ukrajna ezért felvette a "nemzetközi háborús szponzorok" listájára, és azt követeli, hogy vonuljon ki az országból. A cégnek azonban esze ágában sincs távozni az orosz piacról.

IEA: hiba volt függővé válni az orosz energiahordozóktól

Sok európai ország "stratégiai és történelmi léptékű" energiaellátási hibákat követett el, és ezek egyike az volt, hogy ezek az országok túlzottan függővé váltak "egyetlen beszerzési forrástól", vagyis Oroszországtól - jelentette ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) igazgatója.

Az Eurasia Group főnöke nem kötne életbiztosítást Prigozsinra

Jevgenyij Prigozsin orosz zsoldosfőnök gyakorlatilag "halott ember", miután a hétvégén sikertelen lázadást vezetett Vlagyimir Putyin ellen - véli Ian Bremmer, az Eurasia Group politikai kockázati tanácsadó cég elnöke.

Újabb Oroszország elleni szankciócsomagot fogadott el az EU

Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács hivatalosan is elfogadta az Oroszország elleni legújabb, immáron tizenegyedik szankciócsomagot, amelynek többek között az a célja, hogy megakadályozza a Moszkva ellen korábban bevezetett szankciók végrehajtásának megkerülését - közölte a testület.

Putyin nukleáris robbanófej-hordozóval erősít

Oroszország hamarosan harci szolgálatba állítja a Szarmat interkontinentális ballisztikus rakéták új generációját, amelyek tíz vagy több nukleáris robbanófej hordozására képesek - jelentette be Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Hatalmasat zuhant az orosz kőolajtermékek uniós behozatala

Az Oroszországból az Európai Unióba irányuló teljes kőolaj- és kőolajtermékimport 1,4 millió tonnára csökkent 2023 márciusában, ami 90 százalékos visszaesés a 2019-től 2022-ig tartó három év átlagos havi 15,2 millió tonnájához képest  - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.

Prigozsin most már Putyinnál is kihúzhatta a gyufát

A héten feszültségek alakultak ki a Kreml és az orosz katonai magáncég, a Wagner-csoport vezetője között, mivel Vlagyimir Putyin elnök a jelek szerint állást foglalt az orosz zsoldosok és a védelmi minisztérium között régóta húzódó vitában.

Az európai bankok még bőven üzletelnek Oroszországgal

Az euróövezet bankjai még mindig üzletelnek Oroszországban. Az Európai Központi Bank (EKB) most nagyobb nyomást akar gyakorolni az általa felügyelt pénzintézetekre, de gyakran az orosz hatóságok nehezítik a kivonulást.

Elkészült Németország első nemzeti biztonsági stratégiája

Elkészült Németország első nemzeti biztonsági stratégiája, a dokumentumot szerdán fogadta el a szövetségi kormány.

Megvan a terv: a kiolvasztott orosz pénzek is Ukrajna újjáépítésére mehetnek

Az Európai Unió egyre közelebb kerül egy részletes terv kidolgozásához arról, hogy a befagyasztott orosz vagyont hogyan lehetne felhasználni Ukrajna újjáépítésének finanszírozására - nyilatkozta egy magas rangú uniós tisztviselő.

Fitch: nagy bajban lennének a fejlesztési bankok, ha Ukrajna csődöt jelentene

Komolyan megterhelné a nagy fejlesztési bankokat és más szupranacionális intézményeket, köztük az EBRD-t Ukrajna velük szemben beálló esetleges törlesztési csődje - áll a Fitch Ratings szektorelemzésében.

Nagy buktába fut, aki eladja az oroszországi cégét

Hónapokig tartó tárgyalások után a finn Nokian Tyres a tavalyi év végén már a küszöbén állt annak, hogy véglegesítse oroszországi üzletágának 400 millió eurós eladását. Aztán Moszkva ismét megváltoztatta a szabályokat, és végül csak 286 millió euróért tudták nyélbe ütni az üzletet. Ez a kálvária jól illusztrálja, hogy mekkora ellenszéllel szembesülnek az Oroszországot elhagyó nyugati vállalatok.

Az EU megduplázta a Moldovának szánt támogatást

Az Európai Unió Tanácsa csaknem megkettőzte, 295 millió euróra (mintegy 112 milliárd forint) emelte a Moldovának szánt, egy évvel ezelőtt jóváhagyott makroszintű pénzügyi támogatás összegét.

Oroszország az Északi-sarknál fordít hátat a szankcióknak

Oroszország erőteljesen kívánja folytatni az Északi-sarkvidéken átvezető új hajózási útvonalak fejlesztését, hogy jobban ki tudjon bújni a Nyugat által bevezetett szankciók alól. A környezetvédelmi szervezetek megdöbbentek.

Kína akar lenni a békebíró, de nem érdekli, ki lesz a győztes Ukrajnában

Kínát nem igazán érdekli, hogy ki nyeri a háborút Ukrajnában, vagy hogy milyen formában születik meg a békeszerződés, csak az, ő legyen az a nemzetközi partner, amely tárgyalóasztalhoz ülteti a feleket, és - főként önérdekektől vezérelve - elősegíti a háború befejezését - állítják Kína-szakértők és politikai elemzők.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.