Hirdetés
Kezdőlap Egészség-ügy Merkel: drámai a járványhelyzet Németországban
No menu items!

Merkel: drámai a járványhelyzet Németországban

Merkel: még nem késő az oltást választani. Illusztráció: Kay Nietfeld/dpa

Drámai a koronavírus-járvány negyedik hulláma alá került Németország helyzete, ezért a lehető leggyorsabban tenni kell az egészségügyi ellátórendszer túlterhelődésének megakadályozásáért – mondta Angela Merkel ügyvezető kancellár.

Az új típusú koronavírusnak “teljesen mindegy“, hogy ügyvezető vagy teljes jogkörű szövetségi kormány dolgozik, és terjedésének negyedik hulláma teljes erővel” csapott le az országra – fogalmazott az ügyvezető kancellár.

Ezért “több mint időszerű“, hogy a szövetségi kormány és a tartományi kormányok vezetői ismét összegyűlnek egyeztetni a védekezésről. A csütörtökön tartandó tanácskozás fő üzenetének annak kell lennie, hogy minden lehetséges intézkedést megtesznek a járvány lassításáért – mondta Angela Merkel a városi önkormányzatok szövetségének (Deutscher Städtetag) Erfurtban tartott éves konferenciáján videókapcsolat révén közvetített köszöntőjében.

Angela Merkel

A legfontosabb az egészségügyi ellátórendszer teljesítőképességének fenntartása, és ezáltal az emberi élet védelme. Ez a követelmény magában foglalja, hogy ne csak a koronavírusban szenvedők kapják meg a lehető legjobb kezelést, hanem az összes többi beteg is. Az a “keserű igazság” azonban, hogy ez már nem mindenütt biztosítható – tette hozzá.

Angela Merkel kifejtette: ezért a szövetségi kormány és a tartományi kormányok vezetőinek tanácskozásán el kell dönteni, hogy miként kössék az újabb járványlassító korlátozások bevezetését az úgynevezett hospitalizációs gyakorisághoz (a Covid-19 miatt a megelőző hét nap alatt kórházba kerülők százezer lakosra jutó száma, amely a szerdai adatok szerint 4,86, a tavaly december végén feljegyzett csúcsérték pedig 15,5 volt).

Kiemelte, hogy a hospitalizációs gyakoriság mit sem ér, “fogatlan oroszlán“, ha nem határozzák meg, hogy milyen érték felett kell elrendelni szigorításokat.

Mint mondta, “katasztrófa” lenne, ha akkor lépnének, amikor már kezdenek megtelni az intenzív osztályok.

Hozzátette, hogy a csütörtöki tanácskozáson az oltási kampány következő szakaszáról, a Covid-19 ellen védő vakcinák frissítő adagjának beadásáról is tárgyalni kell. Kiemelte, hogy nemzeti erőfeszítést” kell tenni a kampány felgyorsításáért, mindazoknak pedig, akik eddig elutasították a vakcinát, át kell gondolniuk döntésüket.

Még nem késő az oltást választani” – mondta Angela Merkel, hozzátéve, hogy nemcsak magát védi, hanem másokat is, aki beadja a vakcinát, a világjárványból pedig akkor lehet kijutni, ha elég ember oltatja be magát.

A szövetségi kormány szerdai adatai szerint a felnőtt lakosság 78,3 százaléka – 54,3 millió ember -, és a teljes lakosság 67,7 százaléka – 56,3 millió ember – rendelkezik teljes oltással. A frissítő adagot viszont csak a lakosság 5,3 százaléka – 4,4 millió ember – kapta meg.

A Robert Koch közegészségügyi intézet (RKI) szerdai adatai szerint egy nap alatt 52 826 ember szervezetében mutatták ki a vírust, ezzel 5 129 950-re emelkedett a járvány tavaly tavaszi kezdete óta regisztrált fertőződések száma. A Covid-19-cel összefüggésben 294 halálesetet regisztráltak, a járvány áldozatainak száma így 98 274-re emelkedett.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Energetikai tanácsadási szolgáltatásokra kérhetnek támogatást vállalkozások

A támogatási kérelmeket a vali.hu honlapnján keresztül, a program oldalán lehet benyújtani május 2-án 12 órától.

Ez lehet a terjeszkedő olcsó kínai webshopok ellenfele

A sokszor tolakodó, pszichésen megterhelő hirdetési stratégia révén legtöbbször olyan kacatok vásárlására vesznek rá, amire valójában nem is feltétlenül volt szükségünk.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.