Hirdetés
Kezdőlap Hírek Csúcsra járatják a luxust Dél-Koreában
No menu items!

Csúcsra járatják a luxust Dél-Koreában

Illusztráció: Pixabay

Legyen szó borjúbőrből készült olasz Prada táskákról vagy klasszikus, kockás brit Burberry kabátokról, a dél-koreaiak költenek a világon a legtöbbet luxuscikkekre egy főre vetítve – közölte a Morgan Stanley.

A befektetési bank becslése szerint a személyes luxuscikkekre fordított dél-koreai összkiadások 2022-ben 24%-kal 16,8 milliárd dollárra, azaz fejenként mintegy 325 dollárra nőttek. Ez jóval több, mint a kínai és az amerikai állampolgárok által fejenként elköltött 55, illetve 280 dollár – ismertette a felmérés számait a CNBC.

A luxusmárkák szintén kiemelik az erős koreai eladásokat. A Moncler jelentése szerint dél-koreai bevételei a második negyedévben “több mint kétszeresére nőttek” a világjárvány előtti időszakhoz képest. A Cartier-tulajdonos Richemont Group pedig azt közölte, hogy Korea azon régiók közé tartozik, ahol 2022-ben kétszámjegyű növekedést értek el az eladások az egy és két évvel ezelőttihez képest.

A Prada szerint a kínai zárlatok hozzájárultak a 2022-es kiskereskedelmi teljesítmény 7%-os csökkenéséhez, a divatház szerint a visszaesést “enyhítette a koreai és délkelet-ázsiai erős teljesítmény“.

A Morgan Stanley elemzői kifejtették, hogy a dél-koreai vásárlók luxuscikkek iránti keresletét egyrészt a vásárlóerő növekedése, másrészt a társadalmi rang kifelé történő fitogtatásának vágya hajtja.

“A megjelenés és a pénzügyi siker nagyobb visszhangra találhat a dél-koreai fogyasztók körében, mint a legtöbb más országban”

– írták a jelentésben az elemzők.

A gazdagság kimutatása társadalmilag is elfogadottabb a koreai társadalomban. A McKinsey felmérése szerint a koreai válaszadók mindössze 22%-a tartja ízléstelennek a luxuscikkek mutogatását, szemben a japánok 45%-ával és a kínaiak 38%-ával.

A luxuscikkek iránti keresletet a háztartások vagyonának növekedése is támogatta. A Bank of Korea adatai szerint az ország háztartásainak nettó vagyona 2021-ben 11%-kal nőtt. A koreai háztartások vagyonának mintegy 76%-a ingatlanokban van, amelyek árai 2020 óta jelentősen emelkedtek.

A Bain & Company azonban óva intett attól, hogy az egy főre jutó mérőszámokat használják a luxuscikkek fogyasztására.

A luxus definíció szerint nem tömegpiaci termék” – mondta a Bain & Co partnere, Weiwei Xing a CNBC-nek.

Azt javasolnám, hogy a teljes luxuskiadást a középosztályhoz tartozó vagy annál magasabb szinten élő népesség számával arányosítsuk, ami sokkal értelmesebb mérőszám lenne a luxushoz való hozzáállás és fogyasztás tükrözésére” – mondta Xing, hozzátéve, hogy ez szűkítené a szakadékot.

Kiaknázatlan lehetőségek Kínában

A Morgan Stanley szerint a virágzó koreai luxuspiac mégis “jó előképe” annak, hogy mivé válhat a kínai luxuspiac, amely szerinte továbbra is “kiaknázatlan“. Az elemzők szerint a két ország hasonlóságot mutat a luxuscikkek mint státuszjelzők iránti hajlandóságban.

Jelenleg a dél-koreaiak egy főre jutó éves luxuscikk-költése több mint hatszorosa a kínaiakénak.

Globális szinten a McKinsey előrejelzése szerint a luxuspiac 2023-ban 5-10%-kal fog növekedni, amit az amerikai és kínai kereslet fog támogatni.

Arra számítunk, hogy a növekedés újraindul, miután Kína kilábal a jelenlegi Covid-hullámokból, ami az első negyedévre várható” – mondta Xing.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A francia elnök sötét és prófétai figyelmeztetést adott ki

Európának fel kell ébrednie erre az új veszélyre. Macron nem hajlandó visszalépni februári nyilatkozatától, miszerint Európának nem szabad kizárnia, hogy csapatokat vezényeljen Ukrajnába.

További két évvel meghosszabbítják a kedvezményes lakásáfát

A költségvetés biztosítja az adócsökkentéshez szükséges forrásokat, az intézkedés a hiánycélt nem veszélyezteti

Véget ért az idei Szakma Sztár Fesztivál

Sikerrel zárult az idei Szakma Sztár Fesztivál. Az esemény zárónapján 65 szakmából 21 agrárszakmában, az ország legjobb tanulói, összesen 63 diák részesült elismerésben, akik példát mutatnak a környezetüknek, iskolájuknak, településüknek, sok száz hozzájuk hasonló fiatalnak. A fesztivál ideje alatt a szakmai bemutatók során, a foglalkoztatószigeteken keresztül az általános iskolások és szüleik is megismerkedhettek az agrár- és élelmiszeripari szakmákkal.

Mit várnak a cégvezetők a mesterséges intelligenciától?

Mit várnak a cégvezetők a mesterséges intelligenciától? A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.
Hirdetés

Hírek

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön
Hirdetés

Gazdaság

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.