A Facebook első emberének visszalépését javasolja a The Washington Post kolumnistája.
Margaret Sullivan úgy véli, hogyha ez bekövetkezne, akkor ezt csak saját magának köszönhetné a 34 éves fiatalember, mert a viselt dolgaival hozzájárult a Facebook megroppanásához. Két fontos tényező miatt tartja indokoltnak Zuckerberg távozását.
Az egyik a rágalomhadjáratokkal összekapcsolt álhírgyártás, amire The New York Times oknyomozása derített fényt, a másik Facebookhoz kötődő botrány a The Washington Postban megjelent történet, egy Facebook oldal, az Amerika Utolsó Védelmi Vonala címet viselő blog, amely a tényszerűséget hírből sem ismeri.
A kolumnista idézi a New York Magazine egyik újságíróját, aki a sorozatos botrányok miatt, mára egy az apokalipszis felé sodródó kormány nélküli hajóhoz hasonlította a Faceook-ot.
Margaret Sullivan a facebook vezér Zuckerberg vezetői képességeit is kétségbe vonja, kifejtve, hogy minden lehetséges hibát elkövetett, amit egy jó vezető soha nem tett volna. Mint írja, egy igazi vezető ha botrányba keveredik a cége, akkor nem bújik el és nem tagad a végtelenségig. Nem másokat hibáztat, és nem ködösít a magyarázataiban.
Mint kiderül, többen a Facebook befektetői közül egyre vehemensebben sürgetik a vezetőváltást. Persze most még úgy tűnik beérnék azzal, hogy Zuckerberg ne üljön meg egy fenékkel két lovat, tehát vagy a vezérigazgatója, vagy az elnöke legyen a társaságnak, ha pedig lemond az elnökségről, akkor nevezzen ki maga helyett egy független igazgatót az igazgatótanács irányítására.
Persze mindez nem lesz könnyű, derül ki a cikkből, hiszen a Facebook vezér a társaság részvényeinek a 60 százalékát birtokolja, és valójában azt csinál amit akar. Ráadásul esze ágában sincs lemondani. Hiszen a Facebook jelenleg egy 40 milliárd dollárt érő globális óriásvállalat, 2 milliárd felhaszálóval világszerte.
Az újságíró azonban rámutat arra, hogy a fiatal elnök-vezérigazgató az elmúlt napokban egyre inkább alul múlja önmagát, fenyegeti a sajtónak nyilatkozó alkalmazottait. Ezt már csak azért is pikánsnak tartja Margaret Sullivan, mert emlékeztet a Facebook jelmondatára, miszerint az átláthatóság a védjegyük.
Ha Zuckerberg valóban komolyan gondolja az általa mondottakat, miszerint „ vállalja a felelősséget a történtekért” akkor nem tehet mást, mint hogy távozik az elnöki posztjáról és egy szigorú belső átvilágítást kezdeményez. Továbbá átláthatóságot ad a média, a hírügynökségek számára.
Függetlenül attól, hogy megy vagy marad az elnök-vezérigazgató, a The Washington Post véleménycikke szerint minden eddiginél mélyebb válságban van a Facebook.