Májusban a bruttó és a nettó átlagkeresetek 11,2 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbiaknál, az áprilisi 9,0 százalék után ismét kétszámjegyű volt a növekedés - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az áprilisi deficitet követően májusban ismét többlettel zárt a folyó fizetési mérleg: az egyenleg 370 millió euróval javult és 245 millió euró aktívumot mutatott az áprilisi 125 millió euró hiánnyal szemben.
A növénytermesztési termékek éves áremelkedése májusban 3,5 százalékosra mérséklődött, az élőállatok és állati termékek drágulása viszont 10,8 százalékosra emelkedett. Összességében a mezőgazdasági felvásárlási árak átlagosan 6,0 százalékkal voltak magasabbak a tavaly májusiaknál.
Májusban a külföldi vendégek 1,6 százalékkal, a belföldiek 3,4 százalékkal kevesebb vendégéjszakát töltöttek el a magyarországi szálláshelyeken, így a vendégforgalom 2,4 százalékkal mérséklődött.
Májusban 678 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, 285 millió euróval több, mint az előző év májusában - közölte a Központi Statisztikai Hivatal első becslése alapján.
Májusban 8,7 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, a munkanaphatástól megtisztított adatok alapján a termelés 6,1 százalékkal bővült - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A járműgyártásban gyorsult a növekedés üteme.
Májusban a kiskereskedelmi üzletek forgalma a nyers adat szerint 3,0 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 2,6 százalékkal haladta meg a tavaly májusit. A legnagyobb bővülést az internetes kiskereskedelemben mérte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Májusban az ipari termelői árak összességében 2,7 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat az előző havi 4,1 százalékos emelkedés után - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az államháztartás központi alrendszere május végi, 8427,7 milliárd forintos bevételei 13,0 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit, míg a 8604,1 milliárd forintot elérő kiadásai 0,5 százalékkal elmaradtak a tavaly azonos időszakitól.
Májusban egyéves mélypontra csökkent az infláció az eurózónában, és folytatódott a fogyasztói árak csökkenése az Európai Unió egészében is. Magyarország Románia után a második legnagyobb inflációt mutatta ki.
Több mint 17 éves mélypontra lassult az ipari termelés növekedésének üteme májusban Kínában, újabb jeleként annak, hogy gyengül a kereslet a világ második legnagyobb gazdaságában. Eközben az Egyesült Államokból érkező nyomás fokozódik.
Májusban 137,4 milliárd forint volt az önkormányzatok nélkül számolt államháztartás hiánya, ezzel az idei év első öt hónapját az államháztartás úgynevezett központi alrendszere 176,4 milliárd forintos hiánnyal zárta, ami az éves előirányzat 17,7 százalékát jelenti.
Májusban a fogyasztói árak átlagosan 3,9 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, áprilishoz viszonyítva 0,7 százalékos volt az árak emelkedése - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Májusban már az ötödik egymást követő hónapban emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak, az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) által számított árindex 1,2 százalékkal, 172,4 pontra, tavaly június óta a legmagasabb szintre emelkedett.
Májusban a részvényforgalom 260,3 milliárd forint volt a Budapesti Értéktőzsdén, ez átlagosan napi 11,8 milliárd forint, ami jelentős emelkedés az előző hónaphoz képest, egyúttal idén a második legerősebb havi forgalmi adat.
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított májusi értéke 57,9 pontra emelkedett az áprilisi 55,1 pontról. Eszerint a válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be.
Az áprilisi kétéves mélypont után májusban kissé emelkedett a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások szerény javulást mutatnak, míg a fogyasztói várakozások kismértékben romlottak.
Hőszigeteléssel látná el és megerősítené a bontás után szabadon maradó szomszédos épületek, társasházak és intézmények tűzfalait az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új kampuszának építését megelőző bontási munkálatok során.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek