Tavaly sem érte el a Trump-kormányzat 3 százalékos célját az amerikai gazdaság növekedésének üteme. A kereskedelmi feszültségek közepette erősebb mértékben estek vissza a vállalati beruházások.
Gyorsult az amerikai gazdaság évesített növekedési üteme a harmadik negyedévben a második negyedévhez képest. A bővülés nagyobb ütemű volt az október végén ismertetett első becslésnél és a szakértők által vártnál is.
Lassult az amerikai gazdaság növekedési üteme a harmadik negyedévben, de a vártnál erősebb ütemű volt a bővülés. A vállalati beruházások visszaesését ellensúlyozni tudta a háztartások fogyasztása és az export fellendülése.
Az első becslésnél kisebbre, évesített 2,0 százalékra módosította az Egyesült Államok második negyedévi GDP-növekedési adatát a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Economic Analysis (BEA).
A háztartások fogyasztásának növekedése és az erős munkaerőpiac részben ellensúlyozta az export csökkenését és a vállalati beruházások visszaesését, így az amerikai GDP növekedési üteme a vártnál kevésbé lassult le a második negyedévben.
A Goldman Sachs rontotta az Egyesült Államok második negyedévi GDP-növekedésével kapcsolatos várakozását, mert szerinte a Kínával és a Mexikóval szembeni kereskedelmi konfliktusok hatással vannak az amerikai gazdaságra.
Az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatokban tapasztalható növekvő feszültség hatására a szakértők szerint megnőtt annak a lehetősége, hogy a következő két évben recesszióba kerül az amerikai gazdaság.
A vártnál jóval nagyobb mértékben növekedett az amerikai gazdaság az idei első negyedévben, jóllehet erős ellenszelek hátráltatták, így a világgazdasági növekedés lassulása, a kereskedelmi feszültségek fokozódása és a rekordhosszúságú részleges kormányzati leállás.
Hőszigeteléssel látná el és megerősítené a bontás után szabadon maradó szomszédos épületek, társasházak és intézmények tűzfalait az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új kampuszának építését megelőző bontási munkálatok során.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek