A Fitch megerősítette Kína felső közép kategóriájú "A plusz" hosszútávú adósbesorolását stabil kilátással, javította viszont az ázsiai ország növekedési kilátásait.
A vártnál nagyobb mértékben növekedett a kínai gazdaság a második negyedévben, miután az előző három hónapban a koronavírus-járvány miatt jelentős zsugorodást regisztráltak. Kína ezzel a világ gazdaságai közül elsőként tért vissza a növekedési pályára.
A Moody's Investors Service szerint a koronavírus okozta járvány hatásai Kína és a G20-ak GDP-növekedését is lassítják idén, a kérdés csak az, mennyivel. A nemzetközi hitelminősítő két előrejelzési forgatókönyvet, egy enyhébbet és egy szélsőségesebbet is kidolgozott.
Londoni iparági elemzők várakozása szerint a koronavírus okozta járvány negatív keresleti hatásai miatt idén és jövőre is érzékelhetően alacsonyabb lesz az átlagos olajár az eddig vártnál.
Szakértők szerint a koronavírus okozta járvány visszaveti a lakossági keresletet, ezért a tervezettnél kisebb lehet Kína gazdasági növekedése az első negyedévben.
Az amerikai-kínai kereskedelmi háború, valamint a kedvezőtlen befektetői hangulat miatt harmincéves mélypontra lassult a kínai gazdaság növekedése tavaly.
Kína és az Európai Unió megállapodott abban, hogy a lehető leghamarabb folytatják az elektromos járművekre (EV) vonatkozó szubvencióellenes vizsgálathoz kapcsolódó ármegállapodási tárgyalásokat
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek