Kezdőlap Címkék Rangsor

rangsor

Trónfosztás: már nem az Apple a legértékesebb márka a világon

Az Amazon lett a legértékesebb márka a világon a brit Brand Finance piackutató és üzleti tanácsadó vállalat 2023-es Global 500 ranglistája alapján.

Meglepő eredmények a német városok versenyképességi rangsorában

Közgazdászok megvizsgálták Németország gazdaságilag legdinamikusabb városait, és meglepő felfedezésekre jutottak: az éllovas a koronavírus elleni vakcinákat gyártó Biontech sikerének köszönheti elsőségét, a bajor főváros pedig a 30. helyre csúszott vissza.

Megvan a világ TOP 10 városának listája. Budapest a legrosszabbak között sem szerepel

Az Economist Intelligence Unit (EIU) közzétette a Global Liveability Index rangsorát, amely a világ 10 legjobb és 10 legrosszabb helyét mutatja be 2022-ben. Az index 172 várost értékelt öt kategóriában: kultúra, egészségügy, oktatás, infrastruktúra és szórakozás.

Digitális fejlettség. Magyarország javított, de az utolsók között van az EU-ban

Az Európai Unió tagállamainak digitális fejlődését mutató Digitális Gazdaság és Társadalom Index (DESI) 2022-es mutatói alapján Magyarország a 27 tagállam között a 22. helyen áll, a ranglistán egy helyet előre lépett, megelőzve Szlovákiát - közölte az IVSZ - Szövetség a digitális gazdaságért.

Ezek a világ legértékesebb és legrosszabb útlevelei

Mindannyiunknak szüksége van útlevélre ahhoz, hogy beutazhassuk a világot, de az útlevéllel járó szabadság nagyon eltérő lehet attól függően, hogy hol élünk.

Ezekben az országokban vannak a világ legjobb munkakörülményei

Összepakolni és egy külföldi országba költözni? Sokan fontolgatjuk időről időre. A munka az egyik legfontosabb tényező, amelyet figyelembe kell venni. A bérek, a szabadságjogosultság és a munkanélküliségi ráta mind olyan tényezők, amelyeknek ki kell hatniuk a költözésre.

Rangsor – márkák és értékek. Amerikai fölény az ötszázas klubban

Az Apple már a második egymást követő évben lett a legértékesebb márka a világon a brit Brand Finance 2022-es Global 500 ranglistája alapján. A cégek teljes márkaértékének több mint kétharmada két országhoz köthető, az Egyesült Államok részesedése 48,64 százalék.

Tax Foundation: a magyar adórendszer a 13. legversenyképesebb

Magyarország a 13. lett a vizsgált 37 OECD-ország közül a Tax Foundation által minden évben megjelentetett nemzetközi adó-versenyképességi rangsorban - közölte az adópolitikával foglalkozó amerikai kutatóintézet vizsgálatának eredményeit az EY.

Világranglista. Top 300-ba ugrott a Semmelweis Egyetem

A Semmelweis Egyetem 149 helyet előrelépve bekerült a világ 300 legjobb felsőoktatási intézménye közé. Ezzel a hazai egyetemek között a legelőkelőbb helyezést érte el a Times Higher Education (THE) friss rangsorában.

Innováció – uniós rangsor. Tartotta a pozícióját Magyarország

Hazánk megőrizte huszonkettedik helyét, de a tavalyi 73-as értékről 76-ra javította összesített mutatóját az évente megjelenő European Innovation Scoreboard (EIS) rangsorán - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

Új-zélandi város a legélhetőbb – csak két európai a top 10-ben

Az új-zélandi Auckland a világ legélhetőbb városa a The Economist brit hetilap testvércége, az Economist Intelligence Unit (EIU) szerint.

Világcégek – rangsor. Már nem a szaúdi óriás a legértékesebb

Rekordszintre, 31,7 ezer milliárd dollárra emelkedett a világ száz vezető cégének piaci tőkeértéke a március végével záródott egy évben. A százas listát immár az Apple vezeti az eddigi első Saudi Aramcót megelőzve - derül ki a PwC Global Top 100 felméréséből.

Pénzügyi központok – rangsor. Budapest már a Top 100-ban

A legújabb globális befektetői felmérés szerint a piaci szereplők továbbra is New Yorkot tartják a világ első számú pénzügyi szolgáltatási központjának, a második a ranglistán a korábban hosszú évekig vezető London. Budapest javított besorolásán tavalyhoz képest.

Heritage Foundation: Hongkong többé nem szabad gazdaság

Hongkong lekerült a Heritage Foundation a világ legszabadabb gazdaságait rangsoroló listájáról: a különleges státusszal bíró várost az idén első alkalommal Kína alá sorolták be - számolt be a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.

Szívügyek. Top 100-ba ugrott a Semmelweis Egyetem

Jelentősen javította pozícióit a Semmelweis Egyetem a "US News Best Global Universities" világrangsorában. A legjobb helyezést idén is a "Kardiológia és kardiovaszkuláris rendszer" szakterületi rangsorban érte el, amelyen - tavalyhoz képest huszonöt helyet előrelépve - már a világ 87. legjobb felsőoktatási intézményének számít.

Top 500 márka. Változások a dobogón, három ázsiai a tíz között

Három év után ismét az Apple a legértékesebb márka a világon a brit Brand Finance piackutató és üzleti tanácsadó vállalat 2021-es Global 500 ranglistája szerint.

Fenntarthatósági index. A legjobb tíz százalékban a Mol

Idén ismét elismerően értékelte a Mol tevékenységét a Dow Jones fenntarthatósági index. Ez már az ötödik alkalom, hogy a vállalat bekerült a felsorolásba.

Márka rangsor. Amerikai cégek fölénye, itt a százas klub

Immár a nyolcadik egymást követő évben lett az Apple a világ legértékesebb márkája az Interbrand nevű amerikai tanácsadó vállalat globális rangsorában.

Rangsor. A magyar útlevél a hatodik legértékesebb

Az új-zélandi útlevél vezeti az úti okmányok rangsorát, a Passport Index listán a magyar útlevél a hatodik.

Rangsor. Nyolc magyar egyetem a legjobbak között

A világ 93 országának legjobb ezerötszáz egyetemét rangsoroló Times Higher Education (THE) listán legjobb magyar egyetemként a Semmelweis Egyetem (SE) végzett.

Friss

Háromból két ügyfélszámla már kamatadómentes az idén is profitban fürdő brókereknél

A befektetési vállalkozásoknál összesen 298,5 ezer számla volt szeptember végén, ebből több mint 160 ezer volt a TBSZ és csaknem 32 ezer a NYESZ,.

Ősszel is beköltözött az erdő a hajdú-bihari iskolákba

Több mint 1400 tanuló tájékozódhatott interaktív, játékos módszerek segítségével az erdőről, illetve a fenntarthatóságról.

Jövő tavasszal már érezhető lesz az építőipar fellendülése

A célunk ezzel az volt, hogy egy nagyobb kapacitással rendelkező raktárbázist hozzunk létre, segítve ezzel a logisztikát, és mielőbb kielégítve a megrendelők igénye.

Nyugi, lesz elég hal karácsonyra

A MOHOSZ és a MA-HAL stratégiai együttműködésének köszönhetően évről évre nő a horgászati célú haltelepítések volumene.

Hírek

A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött

A bitcoin jegyzése az év eleje óta több mint a kétszeresére emelkedett.

Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama

Az év eleje óta a forint gyengült mindhárom devizával szemben, 6,5 százalékkal az euró, 11,0 százalékkal a dollár és 5,7 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról

Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként

Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.

Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.

Gazdaság

Háromból két ügyfélszámla már kamatadómentes az idén is profitban fürdő brókereknél

A befektetési vállalkozásoknál összesen 298,5 ezer számla volt szeptember végén, ebből több mint 160 ezer volt a TBSZ és csaknem 32 ezer a NYESZ,.

A hitel nem ajándék – kampány a karácsonyi időszakra kvízjátékokkal

Az év végi időszakban sokan igényelnek rövid lejáratú, kisebb összegű hiteleket is a karácsonyi kiadások fedezésére.

Már több mint 2000 milliárd forintnyi vagyont tartanak külföldi bankbetétekben a magyarok 

A pénzügyi vagyon kétharmada ugyanis a legvagyonosabb 10 százalék kezében van az MNB korábbi felmérései szerint.