Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Danubius: minőségi lépésváltás osztódással
No menu items!

Danubius: minőségi lépésváltás osztódással

Amit már tavaly tudott a piac, idén valósággá is válik: a Danubius Hotels két, különböző márkanéven és cégben viszi tovább városi szállodáit és gyógyhoteleit. Erről is beszélgettünk Kovács Balázzsal, a lánc városi szállodáit üzemeltető Danubius Hotels Zrt. vezérigazgatójával.

– Miként fest pontosan az üzemelés szétválasztása?

– Ebből a szempontból csak a Danubius magyarországi szállodáiról beszélünk. Az összes úgynevezett városi szállodánk és a két balatonfüredi hotel, amelyeket bizonyos szemszögből szintén nevezhetünk városi szállodának, a Danubiusnál marad és továbbra is Danubius néven üzemel tovább.

A londoni Danubius Hotel Regent’s Park kivételével minden más külföldi – szlovákiai, csehországi és romániai – hotel, valamint az összes hazai gyógyszállodánk viszont egy új, prágai központú menedzsment cég irányítása alá kerül.

Nekik adjuk át üzemeltetésre a mi tulajdonunkban álló hat hazai gyógyszállodánkat – a margitszigeti, a hévízi, a két büki és két sárvári házat. A gyógyszállodákra specializálódott új lánc még az idén, új márkanéven jelentkezik a piacon.

– Mi adta az ötletet ehhez a lépéshez?

– A cégcsoporton belüli tulajdonviszonyok átstrukturálása a tulajdonos család döntése volt (a Danubius tulajdonosai a céget privatizáló brit Sir Bernard Schreier leszármazottai – a szerk). A lépés logikus, mert korábban, értékesítési és marketing igazgatóként is nagy feladatként éltem meg, miként lehet egy ennyire összetett profilú szállodaláncot a piacon hatékonyan kommunikálni. A Danubius eredetileg gyógyszálloda üzemeltetésre jött létre, majd a képet színesítette a Hilton Budapest megnyitása. A HungarHotels privatizációja után már egy egészen eklektikus portfólió jött létre, amit tovább színesítettek a szlovákiai, csehországi és romániai – Pöstyén, Marienbad, Szováta –, szálloda-beruházásaink.

– Menedzserként milyen kihívást jelent ez a folyamat az Ön számára?

A legfontosabb az volt, hogy a munkatársak megértsék és elfogadják a változás lényegét. Főként azt, hogy senkit nem küldünk el, és a hálózatban dolgozók feladatát tekintve, alapvetően semmi sem változik. Ugyanabban a szállodában dolgoznak felszolgálóként, séfként, vagy a front office-ban és ugyanaz marad a feladatuk is: maximálisan kielégíteni a vendégek igényeit. Az értékesítésre természetesen külön csapat alakult: mindkét cégnél az adott divízióra szakosodott team-ek látják el az új feladatot.

– A Danubius számára mi most a legfontosabb feladat?

– Egyrészt az elmúlt két esztendőben megkezdett munkát folytatva, nagy energiát fordítunk a házak folyamatos felújítására. A válság idején ugyanis kényszerűségből csak a legszükségesebb szinten tartásra tudtunk áldozni, de mára gyökeresen megváltozott a helyzet. Sokkal több vendég jön Magyarországra és a magasabb árakat is megfizetik, ha ehhez magasabb szolgáltatási szint is társul. Jelenleg 6 épületünkben zajlik komoly építkezés: most nyárra fejeződik be a Hilton teljes rekonstrukciója, közben folytatódik a Radisson Blu Béke Hotel és a margitszigeti termál szállodánk felújítása, mindkettőnél éppen a lobbyval, valamint a nagykörúton a Zsolnay Kávéházzal is. A Danubius Hotel Heliaban szintén az előcsarnokon dolgozunk, ahol a nemrég megnyílt Yellow Bistroban új, modern ételkínálatot is kóstolhatnak vendégeink. Bükön a szobarekonstrukció kezdődött el és a balatonfüredi Marina szállóban is folyamatos a szobák felújítása.

– De a margitszigeti és a büki szállodák az új menedzsment cégbe kerültek…

– Igen, de ez csak a szállodák napi üzemeltetését jelenti, ahogy említettem a tulajdonos a Danubius Zrt. maradt. Továbbra is abban vagyunk érdekeltek, hogy az üzemelés alatt minél nagyobb nyereség keletkezzen, természetesen ehhez a feltételeket is megteremtjük.

– Említette, hogy a munkavállalók feladata nem változik attól, hogy az adott házon esetleg más lesz a logó. Mennyire látja elkötelezettnek a munkatársakat?

– Egy kívülálló számára talán már unalmas, hogy a turizmus-vendéglátás mennyit emlegeti a munkaerő fontosságát. De mivel ez egy olyan szakma, ahol nem helyettesíthető az emberi erőforrás, és a vendég számára kulcskérdés, milyen benyomást szerez a személyzettel való találkozáskor, nagyon fontos, hogy a munkatársaink a lehető legjobbat nyújtsák. Azt gondolom, jó alapokról indulunk, mert a Danubius ezen a téren is mindig következetes volt. Megbecsüljük munkatársainkat, Munkatársi Értékprogramunk keretében különböző kedvezményeket biztosítunk számukra (vállalati egészség- és önkéntes magánnyugdíjpénztár, iskolakezdési támogatás, jelképes árú főétkezés minden nap, stb.). De természetesen nem csak az anyagiakra koncentrálunk, mert tudjuk, hogy a szakmai képzések széleskörű támogatása, a hosszú távú karriertervezés lehetősége és a megfelelő munkakörülmények is legalább annyira fontosak. Szerencsére ebben a tulajdonos is partnerünk, aki hosszútávra tervez és ezért visszaforgatja a nyereséget. A vendéglátóipari áfa csökkentése is jól jött, az itt felszabadult összeget is bérfejlesztésre fordítottuk. Az ilyen kormányzati lépéseknek mi is nagyon örülünk.

– Említette a felújítási terveiket. Mi várható még ezen a téren?

– Sok minden megvalósult már, de még nagyon sok feladat áll előttünk. Az elkövetkező években, terveink szerint folyamatosan megújul majd az összes szállodánk. Ehhez persze az is kell, hogy egyrészt a kereslet továbbra is pozitívan alakuljon, másrészt a hatékony gazdálkodás is elengedhetetlen. Az elmúlt gazdasági válság sok mindenre megtanított bennünket, többek között arra is, hogy bár most bőségesen rendelkezésre állnak hitelek, nem szabad magunkat túlvállalni. Megtapasztaltuk már, hogy ez a szakma nemcsak a máról szól, hanem legalább annyira a holnapról is.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Hatalmas lehetőség előtt az állattenyésztők ágazata

Április elejéig 470 milliárd forintot fizetett ki a Magyar Államkincstár 156 ezer gazdálkodónak, múlt héten újabb 55 milliárd forintot.

Tovább fogynak a magánnyugdíjpénztárak, már csak kettő marad belőlük

A nyugdíjcélú megtakarítások utáni adójóváírások együttes összege legfeljebb évi 280 ezer forint lehet.

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.