Kezdőlap Agrárvilág Innovatív fejlesztések az agrárszakképzésben
No menu items!

Innovatív fejlesztések az agrárszakképzésben

Fotó: Fekete István

Az ágazati képzőközpontokban elindított okostanterem program célja, hogy a duális képzésben résztvevő diákok számára korszerű, interaktív tanulási környezetet biztosítson. Éppen ezért a mai nap egy  újabb mérföldkő az agrárszakképzés és a jövő agrárszakembereinek felkészítésében – jelentette ki Nobilis Márton, az élelmiszergazdaságért és agrárszakképzésért felelős államtitkár a Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium okostanterem átadó ünnepségén.

Az államtitkár kifejtette, az elmúlt években a kormány jelentős figyelmet fordított a szakképzés átalakítására és modernizálására, hogy a jövő szakemberei ne csak elméleti, hanem gyakorlati tudással is rendelkezzenek. Hozzátette, hogy az agrárszektor létfontosságú az ország gazdasági fejlődése szempontjából, ezért olyan képzési rendszert hoztunk létre, amely az innovációra és a fenntarthatóságra épít.

Nobilis Márton elmondta, az okostanterem létrehozása egy példaértékű beruházás, amely a legmodernebb technológiával és infokommunikációs eszközökkel – köztük egy 86”-os érintőkijelzős interaktív tábla, 30 laptop, 30 tablet, 1 db dokumentumkamera, valamint 28 variálható tanulói asztal és szék – biztosítja, hogy diákok a legmagasabb színvonalú oktatásban részesüljenek.  A modern digitális eszközökkel felszerelt tantermek különösen fontos szerepet játszanak az angol és német nyelvek elsajátításában, amely a nemzetközi piacon is versenyképessé teszi a fiataljainkat. Ezek az újítások lehetővé teszik, hogy a diákok hatékonyabban készüljenek fel a munkaerőpiacra.

Az államtitkár rávilágított, hogy a fejlesztések kiemelt célja az, hogy az agrárszakképzést olyan vonzóvá és versenyképessé tegye, amely képes a fiatalokat a mezőgazdaság, erdészet és élelmiszeripar területére vonzani. Az ágazati képzőközpontok rendszerének kialakítása lehetőséget teremtett arra, hogy a kis- és középvállalkozások közvetlenül is részt vegyenek a képzésben, biztosítva ezzel a jövő agrárszakembereinek minőségi oktatását. Ma már több mint 500 diák kötött szakképzési munkaszerződést a Kisalföldi Ágazati Képzőközpontban, és ez a szám folyamatosan növekszik.

A kormány célja, hogy olyan modern, rugalmas és a munkaerőpiac igényeihez igazodó agrárszakképzési rendszert alakítson ki, amely a gazdálkodó szervezetekkel szoros együttműködésben működik. Így biztosítjuk, hogy a diákok a legújabb technológiákat ismerjék meg, és felkészülten lépjenek ki a munkaerőpiacra. Bízom benne, hogy ez az új okostanterem hozzájárul ahhoz, hogy még több tehetséges fiatal válassza az agrárszakképzést és a Kisalföldi Agrárszakképzési Centrum továbbra is meghatározó szerepet játsszon az agrárszakemberek képzésében – tette hozzá Nobilis Márton. (AM Sajtóiroda)

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Air China tavasztól naponta indít járatot Budapest és Peking között

Budapest és Peking között az Air China jelenleg heti négyszer közlekedik, de most az a döntés született, hogy jövő tavasztól napi rendszerességűvé teszik a járatot.

Stratégiai partnerség a rugalmasabb csomagátvételért

A GLS Hungary csomaglogisztikai szolgáltató több mint 2000 futárból, 88 depóból, egy központi csomagszortírozó üzemből és több mint 3500 átadópontból álló hálózatával Magyarország teljes területén elérhető.

A Videoton Holding idei árbevétele 300 milliárd forint körül alakul

A nyilvános cégadatok szerint 2024-ben a cégcsoport árbevétele 305 milliárd forint, korrigált adózott eredménye közel 40 milliárd forint vol.

December közepétől jön az éves ország- és vármegyebérlet

A bérletek körét a mentrendváltástól újabb megoldással bővítik, december közepétől váltható lesz az éves ország- és vármegyebérlet is, így nem kell havonta az új bérlet vásárlására figyelni
Hirdetés

Hírek

Stratégiai partnerség a rugalmasabb csomagátvételért

A GLS Hungary csomaglogisztikai szolgáltató több mint 2000 futárból, 88 depóból, egy központi csomagszortírozó üzemből és több mint 3500 átadópontból álló hálózatával Magyarország teljes területén elérhető.

A Videoton Holding idei árbevétele 300 milliárd forint körül alakul

A nyilvános cégadatok szerint 2024-ben a cégcsoport árbevétele 305 milliárd forint, korrigált adózott eredménye közel 40 milliárd forint vol.

December közepétől jön az éves ország- és vármegyebérlet

A bérletek körét a mentrendváltástól újabb megoldással bővítik, december közepétől váltható lesz az éves ország- és vármegyebérlet is, így nem kell havonta az új bérlet vásárlására figyelni

Újra árverésre kerül Salgótarján üresen álló híres szállodatornya

A toronyépület 84 szobás hotelként működött, ma viszont szinte szerkezetkész állapotban várja új tulajdonosát. Az árverés 270 millió forintos kikiáltási árról indul, ami négyzetméterre vetítve mindössze 75 ezer forintot jelent.

Fenntartható módon készülnek a bécsiek a karácsonyra

A 48er-Tandler a beérkező adományokat értékesíti, vagy adott esetben jótékonysági szervezeteknek adja.

Újabb 10 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók bére 2026 január 1-jével

2020 óta ez az ötödik béremelés, 30 százalékkal kezdődött, majd folytatódott 15 százalékkal, 32 százalékkal, 21 százalékkal, most pedig újabb 10 százalékos béremelés lesz, vagyis 2010 óta két és félszeresre emelkednek a bérek.

Megtartotta vezető importőri pozícióját a Porsche Hungaria az idén

Az Audi, Cupra, SEAT, Skoda, Volkswagen és VW-haszonjárművek modelljeiből az idén 29 500-at adtak el Magyarországon, ez ötszázalékos bővülés a 2024. évihez képest.

BKK: szombattól indul a Pesterzsébet és a belváros közötti kapcsolatot biztosító az új 223E buszjárat

A fejlesztés részeként a BKK új buszsávot alakított ki a Boráros tér és a Bakáts utca között.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.