Kezdőlap Edukáció Jogorvoslat? Pótfelvételi? Itt a jelentkezési határidő
No menu items!

Jogorvoslat? Pótfelvételi? Itt a jelentkezési határidő

A felsőoktatási intézményekbe 108 ezer felvételizőből 75 ezren jutottak be első körben. Többségük állami ösztöndíjas (tandíjmentes) alap- vagy mesterképzésben vehet részt, 33 ezer fiatalnak életbe lép az újra tervezés üzemmód, amely nem feltétlenül jelenti azt, hogy 2018-ban már bezárultak előttük a felsőoktatási intézmények kapui. 

Idén az első öt legnépszerűbb szak között szerepelt a műszaki és az informatikai képzés, a hatodik pedig az orvosi, ám az első tizenöt legnépszerűbb között már ott van az ápolás és betegellátás, illetve a pedagógusképzés is. Mmindössze egyetlen olyan szak akadt – a német, német nemzetiség és latin – amelyre csak a maximális 500 ponttal lehetett bejutni. A népszerűnek számító orvosképző egyetemeken ezúttal nőttek a ponthatárok, a gazdaságtudományi képzési területen pedig  csökkentek.

Azok a felvételizők, akik nem ugrották meg a ponthatárokat, idén bírósági jogorvoslatot kérhetnek, amennyiben vitatják a döntést. Pótfelvételire azonban most is lesz lehetőség. (Link a ponthatárokhoz)

Jogorvoslat

2018-tól a besorolási döntéssel szemben már nem a fellebbezés, hanem a bírósági jogorvoslat áll a felvételizők rendelkezésére.

A határozat ellen jelentkezők, akik vitatják a döntést a közléstől számított 30 napon belül közigazgatási pert indíthatnak.

A keresetlevél benyújtásának illetéke 30 ezer forint, azonban előzetesen ezt a felvételizőknek az úgynevezett illetékfeljegyzési jog alapján nem kell megfizetniük. A költség a pervesztes félre hárul. A felvételizők csak akkor kötelesek megfizetni a díjat, amennyiben véglegesen elveszítik a közigazgatási pert.

A keresetlevelet a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságnak címezve, de az Oktatási Hivatalhoz elküldve kell benyújtani Ügyfélkapun keresztül elektronikusan vagy Ügyfélkapu hiányában papíralapon – három példányban – a 1380 Budapest, Pf. 1190 postacímen.

Ügyfélkapuval rendelkező jelentkezők az oktatas.hu honlapon található perkapun keresztül, az ott található űrlap kitöltésével is élhetnek a jogorvoslat lehetőségével. Ügyfélkapuval nem rendelkezők a felvi.hu-n, a Kérvénytár menüpontból letölthető formanyomtatvány segítségével készíthetik el kereseti kérelmüket.

Pótfelvételi

A felvételt nem nyert jelentkezők a külön díjköteles pótfelvételi eljárás során jelentkezhetnek újra.

A pótfelvételit július 27-én hirdették meg, jelentkezni pedig augusztus 6-ig lehet továbbra is az E-felvételi rendszerében, ám az általános eljárástól eltérően speciális szabályok lesznek érvényesek.

Csak azok jelentkezhetnek, akiket az általános felvételi eljárásban nem vettek fel, vagy nem is jelentkeztek, illetve a felvételi során csupán egyetlen képzést lehet megjelölni.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ünnep másként: év végi utazás Törökországban

Az út utolsó szakasza Denizli térségéhez, Laodikeia városához vezet. Szent János utolsó levelét ennek a közösségnek címezte, így ez a helyszín a zarándoklat természetes lezárásává válik.

A Temu letarolja a hazai webshopokat – a karácsony sem hoz változást

A külföldi online vásárlások átlagos értéke ennél közel 30 százalékkal magasabb volt és meghaladta a 23 600 forintot, ami közel 30 százalékos növekedést jelent éves összevetésben.

Mérföldkő a falusi turizmusban – átadták a 2000. napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyet Tiszabábolnán

A napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyrendszer a FATOSZ által működtetett országos tematikus védjegyrendszer, amelynek célja, hogy a vendégek számára átlátható és hiteles információt nyújtson a falusi-vidéki szálláshelyek színvonaláról.

Horgász a pácban: szigorú szabályok lépnek életbe itt 2026-tól

Már nem lehet mindenhol minden módszerrel horgászni
Hirdetés

Hírek

A Temu letarolja a hazai webshopokat – a karácsony sem hoz változást

A külföldi online vásárlások átlagos értéke ennél közel 30 százalékkal magasabb volt és meghaladta a 23 600 forintot, ami közel 30 százalékos növekedést jelent éves összevetésben.

Mérföldkő a falusi turizmusban – átadták a 2000. napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyet Tiszabábolnán

A napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyrendszer a FATOSZ által működtetett országos tematikus védjegyrendszer, amelynek célja, hogy a vendégek számára átlátható és hiteles információt nyújtson a falusi-vidéki szálláshelyek színvonaláról.

Horgász a pácban: szigorú szabályok lépnek életbe itt 2026-tól

Már nem lehet mindenhol minden módszerrel horgászni

Téli kalandok a Zsolnay Negyedben – élmények kicsiknek és nagyoknak a téli szünetben

A Zsolnay Negyed a téli szünetben is vár mindenkit, csupán december 24-én, 25-én, 26-án és január 1-jén tart zárva.

Több ezer adag ételt kapnak idén is a rászorulók

Az elmúlt évben a Julienne Kft. nagyszabású karácsonyi akciót hajtott végre a Budapest Bike Maffiával közösen, amelynek során díszvacsorát szerveztek egy női szállón, ahol a hölgyek fodrász és kozmetikus segítségével szépülhettek, emellett 1500 adag dobozolt ételt juttattak el a rászorulóknak.

Az Ericsson szerint 2031 végére a mobil-előfizetések mintegy kétharmada 5G lesz

Az Ericsson várakozásai szerint az 5G 2027-re, kilenc évvel a bevezetése után, megelőzi a 4G-t, és domináns globális kommunikációs szabvánnyá válik.

Karácsonyi ajándéknak is kiváló választás a magyar bor

Jól sikerült az idei szüret, a hazai szőlőtermelők a száraz nyárnak köszönhetően kiváló minőségű szőlőt takaríthattak be.

Így készül Bécs a szilveszterre

A Városháza téren felállított nagyszínpadon bemutatott "Best of Eurovision" show, valamint az éjfélkor elindított "Eurovision Countdown Clock" visszaszámláló óra látványos gesztus, de egyben világos üzenet is: az Eurovíziós Dalfesztivál egy teljes évre kiterjedő városstratégiai projekt.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás