Kezdőlap Hírek Bécs - 24 órás kijárási tilalom. Meghosszabítják a húsvéti zárlatot
No menu items!

Bécs – 24 órás kijárási tilalom. Meghosszabítják a húsvéti zárlatot

Tavaly augusztusban is kihaltak voltak a Bécsi utcák – most Húsvétkor sem lesz máshogyan Kép/Fotó/Forrás/Askin Kiyagan/Anadolu Agency

Bécsben április 11-éig meghosszabbítják az eredetileg hatnaposra tervezett, a koronavírus-járvány miatt elrendelt húsvéti zárlatot – jelentette be Michael Ludwig polgármester.

Ausztria keleti tartományaiban – Burgenlandban, Alsó-Ausztriában és Bécsben – április elsején, nagycsütörtökön kezdődik teljes zárlat. Michael Ludwig bécsi polgármester azonban – a fővárosi kórházak intenzívkapacitásának fenyegető túlterheltsége miatt – az egészségügyi miniszter és szakértők ajánlását figyelembe véve a zárlatot április 11-éig meghosszabbította.

“Megértem a kereskedők, étteremtulajdonosok, a kulturális és a sportélet képviselőit, és mindenkit, aki nyitást követel, de inkább vállalom velük a vitát, mint annak a felelősségét, hogy esetleg arról kelljen dönteni a kórházakban, hogy melyik életet mentsük meg, és melyiket ne” – hangsúlyozta Ludwig.

Több tartományban a következő napok döntőek lesznek

Hans Peter Doskozil, burgenlandi és Johanna Mikl-Leitner alsó-ausztriai tartományfőnökök egyelőre kitart az április 7-ei nyitás mellett, és húsvét hétfőn a járványügyi adatok újbóli kiértékelésétől tennék függővé a további lépéseket. Doskozil felvetette továbbá, hogy ebbe a soron következő tanácskozásba újra be kellene vonni a többi tartományfőnököt is, hiszen Ausztria-szerte emelkedik mind a napi új megbetegedések, mind a koronavírussal kórházban, illetve intenzívosztályon ápoltak száma.

A zárlatra vonatkozó rendelkezés szerint nagycsütörtökön – az alapvető szükségleti cikkeket árusító boltok és gyógyszertárak kivételével – újra bezárnak az üzletek, a fodrászatok, kozmetikák és masszázsszalonok. A nagy bevásárlóközpontok is csak élelmiszert, illetve egészségügyi és tisztasági szereket árusíthatnak, tehát cipőt, ruhaneműt vagy éppen televízót, mosógépet nem. Kötelező lesz viselni az FFP2-es maszkot minden olyan belső térben, ahol egynél több ember van jelen, és szabadtéri csoportosulások alkalmával is.

A jelenlegi éjszakai kijárási korlátozás helyett újra életbe lép a 24 órás korlátozás, amely alól kivételt csak a munkába járás, az alapvető élelmiszerek beszerzése, a segítségnyújtás, illetve az egészségügyi séta jelent.

Ausztriában az elmúlt 24 órában 3076 embernél igazolták újonnan a vírusfertőzést, a járvány kezdete óta 539 541 pozitív esetet regisztráltak. A kórházban ápoltak száma jelenleg 2227, az intenzív kezelésre szorulók 534-en vannak. A fertőzés okozta betegség (Covid-19) szövődményeibe az elmúlt napon 19-en haltak bele, a járvány halálos áldozatainak száma ezzel 9275-re emelkedett. A betegségből felgyógyultak száma 494 377.

 

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az MNB megtiltotta egy magánszemélynek, hogy jogosulatlan betétet gyűjtsön a fogyasztóktól

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) ideiglenes intézkedésként, vizsgálatának lezárásáig...

A 2026-os költségvetés tervezete a Költségvetési Tanácsnál

Csütörtökön a kormány átadta a 2026-os költségvetés tervezetét a Költségvetési Tanácsnak.

Tanulsz? Lakást kapsz! Bécsben

Bécs városa 2025. május 1-jétől új lakhatási akciót indít a felsőoktatásban tanuló diákok számára, aminek keretében akár 1.000 önkormányzati lakás válik elérhetővé számukra.

Pécs is bekapcsolódik a Bartók Tavasz 2025 programsorozatába

A Bartók Tavasz idén májusban Pécsre is elhozza a világzene, a tánc és a filmművészet különleges élményeit. A művészetek sokszínűségét ünneplő programoknak a Zsolnay Kulturális Negyed és a Kodály Központ ad otthont.
Hirdetés

Hírek

Tanulsz? Lakást kapsz! Bécsben

Bécs városa 2025. május 1-jétől új lakhatási akciót indít a felsőoktatásban tanuló diákok számára, aminek keretében akár 1.000 önkormányzati lakás válik elérhetővé számukra.

Új ökoturisztikai központ lesz a Nagyszéksós-tónál

Kiemelkedő ökoturisztikai beruházás kezdődik a Nagyszéksós-tónál 1,4 milliárd forintos uniós támogatással.

Zebrák a falvakban

Kihirdeti kedden a kormány az utcák és járdák felújítására szóló pályázatát a falusi önkormányzatok számára.

450 ittas sofőr ellen intézkedtek húsvétkor

A húsvéti ünnepek négy napja alatt 450 ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök.

Újfajta visszaváltó automata jelent meg Magyarországon

Mostantól fesztiválokon és tömegrendezvényeken is könnyen visszaválthatjuk a palackokat, dobozokat, üvegeket.

Deviza – Erősödött a forint jegyzése

Erősödött a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

IMF: Világgazdasági recesszió nem lesz, de rugalmasabb világgazdaság jöhet a vámháborúk miatt

A világgazdaság továbbra is szilárd lábakon áll – legalábbis...

Kína ellen blokkot gründol az ázsiai családi egység meghírdetésével?

Miközben Donald Trump újabb kereskedelmi szövetségi nyomást helyez Ázsia...
Hirdetés

Gazdaság

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.