Hirdetés
Kezdőlap Hírek Koronavírus - Nagy-Britannia: jelentős az átoltottság, a javulás jeleit mutatják a számok
No menu items!

Koronavírus – Nagy-Britannia: jelentős az átoltottság, a javulás jeleit mutatják a számok

A nagy-britanniai koronavírus-járvány terjedésének további jelentős lassulását mutatják a közzétett új mérőszámok.

A brit statisztikai hivatal (ONS) közölte, hogy széles körű lakossági próbaszűrésekre alapuló becslése szerint Angliában – az Egyesült Királyság messze legnépesebb országában – jelenleg 373 700 lehet a koronavírus-fertőzöttek száma.

Ez azt jelenti, hogy Angliában minden 145 emberre jut egy fertőzött, vagyis a lakosság hozzávetőleg 0,69 százalékának szervezetében van jelen a koronavírus.

Az ONS számítási módszertana a múlt héten 481 300 angliai fertőzöttet valószínűsített. Ennek alapján akkor az angol lakosság 0,88 százaléka – 115 ember közül egy – volt koronavírus-fertőzött.

A statisztikai hivatal január végén még egymilliónál magasabbra taksálta az angliai koronavírus-fertőzöttek számát. Ez azt jelentette, hogy akkoriban 55 emberre jutott egy fertőzött, vagyis az angol lakosság 1,87 százaléka hordozta az új típusú koronavírust.

A brit kormány készenléti helyzetekben működő tudományos tanácsadó testülete (SAGE) által elvégzett legfrissebb, pénteken ismertetett számítása szerint az R reprodukciós ráta az Egyesült Királyság egészének átlagban továbbra is 0,6 és 0,9 között van, vagyis a becslési sáv mindkét szélsőértéke a kritikus 1-es szint alatt jár.

Ez a becslés – amely azonos a SAGE múlt heti számítási adataival – azt jelenti, hogy tíz fertőzött átlagosan 6-9 másik embernek adja át a koronavírus-fertőzést, vagyis a járvány terjedési üteme e mérőszám szerint is lassul.

A testület számítási módszertana szerint a 0,6-0,9 közötti R ráta azt jelenti, hogy az újonnan bekövetkező koronavírus-fertőződések száma minden egyes nap 3 és 6 százalék közötti ütemben csökken országos átlagban az előző 24 órához képest.

Matt Hancock brit egészségügyi miniszter a Downing Streeten tartott péntek esti sajtóértekezletén kijelentette: a számok azt jelzik, hogy a folyamatok jó irányban haladnak.

Hangsúlyozta: ennek további jele, hogy a koronavírus-fertőzés okozta Covid-19 betegség miatt kórházi kezelésre szorulók száma az elmúlt két hétben 40 százalékkal csökkent.
Hancock hozzátette ugyanakkor, hogy még mindig nagyon sokan, a legutóbbi összesítés szerint 15 485-en vannak kórházban Covid-19 betegséggel, ráadásul továbbra is vannak olyan országrészek, amelyekben a fertőzések száma még emelkedik.

Jonathan Van-Tam professzor, az angliai tisztifőorvos-helyettes sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: nagyon biztatónak tartja, hogy a nagy-britanniai oltási program változatlanul robusztus ütemben halad, de kijelentette, hogy “a csatát még nem nyertük meg”, és egyelőre azoknak sem szabad lazítaniuk a járvány megfékezését célzó korlátozások betartási fegyelmén, akik már megkapták a koronavírus elleni oltást.

A brit egészségügyi minisztérium ismertetése szerint meghaladta a 19 milliót a koronavírus ellen országszerte beadott első oltási dózisok száma.

A szaktárca friss adatai szerint eddig 19 177 555-en kapták meg a vakcina első dózisát, a második adagot 736 037 embernek adták be.

Az első és a második beadott dózisok száma így már 20 millió közvetlen közelében jár.

A brit kormány célkitűzése az, hogy július végére a teljes brit felnőtt lakosság – hozzávetőleg 58 millió ember – megkapja a koronavírus elleni oltást.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.