Kezdőlap Mozaik Koronavírus - Szlovénia. Az új rend szerint a krónikus betegeket oltják előbb
No menu items!

Koronavírus – Szlovénia. Az új rend szerint a krónikus betegeket oltják előbb

A szlovén kormány új oltási tervet fogadott el, ennek keretében a krónikus betegségekben szenvedő betegek előnyben részesülnek az oltásnál, függetlenül attól, hogy melyik korosztályhoz tartoznak – jelentette be Janez Poklukar egészségügyi miniszter.

A miniszter elmondta: miután beoltották az egészségügyi dolgozókat és a 75 évnél idősebbeket, az oltásnál nem lesz többé kritérium, hogy ki melyik korosztályhoz tartozik.  A krónikus betegek prioritási listáját a házi orvosok határozzák meg – tette hozzá.

A krónikus betegek beoltását követően a diplomaták és a  minisztériumi tisztviselők kerülnek sorra, mert nekik az Európai Unió Tanácsának fél évre szóló soros elnöksége kapcsán többe kell külföldre utazniuk. Szlovénia július 1-jén veszi át ezt a tisztséget. Őket pedig a külföldi missziókban részt vevő katonák követik majd – hangsúlyozta a tárcavezető.

Csak ezután kerülnek sorra a 65 évnél idősebbek, az oktatásban dolgozók, a kormánytagok, az alkotmánybírók, a parlamenti képviselők és más tisztségviselők – jelezte.

Az oltási kampány célja, hogy mielőbb beoltsák a lakosság legalább 60 százalékát, amit a vakcinaszállítmányok jövőbeni érkezésével hozott összefüggésbe.

A mintegy kétmilliós Szlovéniában eddig a lakosság 5,9 százalékát oltották be a koronavírus ellen. Az első dózist 123 087-en, közülük a másodikat is 51 406-an kapták meg.

Az országban keddre 729-cel 191 056-ra nőtt a regisztrált fertőzöttek száma. Az elmúlt 24 órában 9 beteg hunyt el, amivel a járvány halálos áldozatainak száma 3863-ra emelkedett. A koronavírusos betegek közül 528-an vannak kórházban, 64-en intenzív osztályon.

A szomszédos Horvátországban az elmúlt 24 órában 394 új fertőzöttet azonosítottak. A járvány kezdete óta számuk elérte a 243 458-at. Egy nap alatt 11 beteg halt bele a fertőzés okozta Covid-19 betegség szövődményeibe, a halottak száma ezzel 5548-ra emelkedett. Kórházban 770 beteget ápolnak, közülük 65-en vannak lélegeztetőgépen.

 

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Stefan Rådström: a szállodaigazgató, aki építész helyett a személyre szabott élmények mérnöke lett

– A szállodai karrierem a véletlen műve. Építészmérnöknek tanultam....

Az OTP Bank elsőként vezette be a DÁP azonosítást a magyar bankszektorban

Az OTP Bank a magyar bankok közül elsőként vezette be a DÁP (Digitális Állampolgárság Program) azonosítási szolgáltatását saját webalkalmazásaiban

Ez a Díjnet Zrt. nem az a Díjnet Zrt. ! Adathalász leveleket küldenek csalók

Az ügyfelektől semmilyen esetben sem kérnek bankkártyaadatokat, még a fizetés során sem, tekintettel arra, hogy a Díjnet bankkártyaadatokat nem tárol.

Az állami támogatások farvizén igyekeznek eladni piaci lakáshiteleiket a bankok

Újabb bank kínál kedvező kamatozású lakáshitelt az államilag támogatott konstrukciók mellé.
Hirdetés

Hírek

Európában szabad a koncert csók, de így sem mindentől véd meg a GDPR

A Coldplay bostoni koncertjén történt csókkamerás botrány az utóbbi napok egyik legtöbbet emlegetett témája nemcsak a különböző médiafelületeken, hanem az adatvédelmi szakmában is.

Az OTP Bank elsőként vezette be a DÁP azonosítást a magyar bankszektorban

Az OTP Bank a magyar bankok közül elsőként vezette be a DÁP (Digitális Állampolgárság Program) azonosítási szolgáltatását saját webalkalmazásaiban

Ez a Díjnet Zrt. nem az a Díjnet Zrt. ! Adathalász leveleket küldenek csalók

Az ügyfelektől semmilyen esetben sem kérnek bankkártyaadatokat, még a fizetés során sem, tekintettel arra, hogy a Díjnet bankkártyaadatokat nem tárol.

Az állami támogatások farvizén igyekeznek eladni piaci lakáshiteleiket a bankok

Újabb bank kínál kedvező kamatozású lakáshitelt az államilag támogatott konstrukciók mellé.

Strandokat és fagyizókat ellenőrzött a fogyasztóvédelmi hatóság – Súlyos szabálytalanságok

Strandokat és fagyizókat ellenőrzött a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH), a forgalomból 953 kilogram élelmiszert vontak ki, 11 vendéglátóhelyet pedig ideiglenesen bezártak

KSH: A turisztikai szálláshelyek júniusi forgalmi adatai

A turisztikai szálláshelyek júniusi forgalmi adatait közli ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A kormány “kettős fék” rendszerrel mérsékelné az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet "kettős fék" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait - írta elemzésében a Makronóm Intézet hétfőn, miután a a programról szóló jogszabály tervezetét a kormány társadalmi vitára bocsátotta.

Pepco csőd: csak a német Pepco leányvállalat dobta be a törülközőt

Alig két évvel azután, hogy a lengyel Pepco diszkontlánc ambiciózus terjeszkedési tervekkel lépett be a német piacra, most fizetésképtelenségi eljárást indított a német leányvállalata ellen.
Hirdetés

Gazdaság

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Rekordszinten a bitcoin jegyzése

Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel az intézményi befektetők keresletének a hatására.

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.