Hirdetés
Kezdőlap Turizmus Mélység varázsa – március a barlangoké
No menu items!

Mélység varázsa – március a barlangoké

2025 márciusában Magyarország nemzeti parkjai különleges programokkal és egyedi élményekkel várják a természetkedvelőket. A „Barlangoljunk!” kampány keretében öt nemzeti park kínál lehetőséget arra, hogy a látogatók felfedezzék hazánk lenyűgöző barlangjait és betekintést nyerjenek a föld alatti világ rejtett titkaiba. A hónap során tematikus túrák, izgalmas előadások és olyan helyszínek is megnyílnak, amelyek az év más időszakában nem látogathatók. Mindemellett számos kedvezmény teszi még vonzóbbá ezt az egyedülálló programsorozatot.

Az Aggteleki Nemzeti Parkban a Baradla-barlang különleges programjai várják az érdeklődőket. A legkisebbek számára a Baradlamanó túra kínál játékos felfedezést, míg az élőzenés barlangtúra március 15-én egyedi hangulatot teremt. A relaxációra vágyók a Baradla-barlang Szanatóriumában vehetnek részt terápiás programokon, míg az extrém kalandokat kedvelők három overálos barlangot is bejárhatnak egyetlen nap alatt.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Parkban a Lóczy- és Csodabogyós-barlangok mellett Csesznek környékén teljesítménytúrák várják a látogatókat, ahol a természet szépségei mellett fizikai kihívások is várnak. A Bükki Nemzeti Park különlegességei között szerepelnek tematikus túrák a Szent István-barlangban, az Esztázkői-barlangban és a Szeleta-barlangnál, de akár ősrégészeti kalandokon is részt vehetnek az érdeklődők.

A Duna-Ipoly Nemzeti Parkban rendhagyó előadásokkal kombinált túrákon vehetnek részt a látogatók: denevérles, karsztkutatás és Magyarország barlangjainak megismerése is szerepel a programok között. A Duna-Dráva Nemzeti Parkban az Abaligeti-barlang és a Denevérmúzeum interaktív foglalkozásokkal, fotós túrákkal és biológiaórákkal gazdagítja a látogatók élményeit.

Ez a tematikus hónap nemcsak szórakoztató kikapcsolódást kínál, hanem lehetőséget ad arra is, hogy minden korosztály közelebb kerüljön hazánk természeti értékeihez. Magyarország több mint 4200 barlangot rejt, melyek közül harminc áll nyitva a nagyközönség előtt. Ezek között találhatók kiépített, könnyen bejárható útvonalak, valamint kalandtúrákra alkalmas kiépítetlen barlangok is. Márciusban mindezek felfedezésére páratlan lehetőségek nyílnak. A részvételhez érdemes előzetesen tájékozódni az adott nemzeti park igazgatóságának honlapján vagy közösségi felületein. Márciusban irány a föld alatti világ, fedezzük fel együtt Magyarország barlangjainak csodáit!

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Egyhangúlag döntött az alapkamat tartásáról a MNB Monetáris Tanácsa januárban

A lépés nem jelent változást a jegybanki kamatkondíciókban, a bankrendszeri likviditás jegybanki eszközökben történő lekötésére fizetett sterilizációs átlagkamat változatlan marad.

Covid-19 után hét évvel      –    Vissza az irodába?

A home office népszerűsége tehát évek óta töretlen a dolgozók körében, de a szervezetek egyre kevésbé lelkesek miatta. Mind több vállalat szigorít, csökkenti az otthoni munkavégzés lehetőségét, miközben a hibrid modell népszerűsége növekszik.

Márciustól új vezérigazgató irányítja a Magyar Suzuki Zrt.-t

Maszato Atszumi 5 éve vette át a társaság irányítását, az autóipar azóta átalakult, a cég azonban változatlanul meghatározó gazdasági szereplő Magyarországon, esztergomi üzemük a vállalatcsoporton belül is fontos szerepet tölt be.

Semmelweis: virtuális főzőkurzus az egészségesebb táplálkozásért

A Semmelweis Egyetem kutatói a 2000 és 2025 között megjelent nemzetközi klinikai és életmódvizsgálatok eredményeit elemezték annak feltárására, hogy a digitális egészségügyi megoldások képesek-e áthidalni ezeket az akadályokat. 
Hirdetés

Hírek

Beleáll a drónfenyegetésbe az EU

Az Európai Bizottság új, átfogó cselekvési tervet mutatott be a drónok által jelentett, egyre összetettebb biztonsági kockázatok kezelésére.

Behúzott kézifék, mélyülő pesszimizmus: kemény év elé néz a magyar munkaerőpiac

A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban.

Egyhangúlag döntött az alapkamat tartásáról a MNB Monetáris Tanácsa januárban

A lépés nem jelent változást a jegybanki kamatkondíciókban, a bankrendszeri likviditás jegybanki eszközökben történő lekötésére fizetett sterilizációs átlagkamat változatlan marad.

Márciustól új vezérigazgató irányítja a Magyar Suzuki Zrt.-t

Maszato Atszumi 5 éve vette át a társaság irányítását, az autóipar azóta átalakult, a cég azonban változatlanul meghatározó gazdasági szereplő Magyarországon, esztergomi üzemük a vállalatcsoporton belül is fontos szerepet tölt be.

Célzott nemzeti támogatás érkezik a tejpiaci válság miatt nehéz helyzetben lévő termelőknek

A kormány továbbra is kiemelt figyelmet fordít a hazai tejtermelő ágazat stabilitásának megőrzésére és a gazdálkodók likviditásának biztosítására.

Több mint 2 millió magyar Revolut felhasználó élete változhat meg

A Revolut Banknak már működik magyarországi fióktelepe, ám a magyar ügyfelek még nem ez alá tartoznak, így a következő lépés az lesz, ha őket ide migrálják át. Hogy ez mikor történik meg, arra nézve nincsenek pontos információk, ám a dolgok gyorsan változhatnak.

AI-káosz: már senki sem tudja, melyik eszközt mire használja

Véget ért az AI-„ingyen ebéd”: reklámokat kap a ChatGPT

Többéves rekordokat döntött a felnőttképzés iránti kereslet

Többéves rekordokat döntött a felnőttképzés iránti kereslet - de hová vezet mindez?
Hirdetés

Gazdaság

Több mint 2 millió magyar Revolut felhasználó élete változhat meg

A Revolut Banknak már működik magyarországi fióktelepe, ám a magyar ügyfelek még nem ez alá tartoznak, így a következő lépés az lesz, ha őket ide migrálják át. Hogy ez mikor történik meg, arra nézve nincsenek pontos információk, ám a dolgok gyorsan változhatnak.

Emelkedéssel indították a hetet az európai részvénypiacok

A nyersolajat az amerikai-iráni tárgyalásokkal kapcsolatos feszültség csökkenésével szembeni várakozások nyomták lejjebb.

Szoftverapokalipszis a tőzsdén: az MI-pánik a vagyonkezelőkig ér

Az elmúlt napok egyik leglátványosabb piaci mozgását nem kamatemelés, nem geopolitikai konfliktus, hanem egy mesterségesintelligencia-fejlesztés indította el. Egy új MI-eszköz megjelenése elég volt ahhoz,...

Rekordadósság a leggazdagabb országokban: új kockázat a globális növekedésre

Évtizedeken át elsősorban a szegényebb és alacsonyabb jövedelmű országokat sújtotta a túlzott államadósság problémája, mára azonban a globális gazdasági stabilitást fenyegető kockázat egyre inkább...