Hirdetés
Kezdőlap Menedzser-Kihívások Távirati Stílusban - Géher Zoltán a pandémiáról
No menu items!

Távirati Stílusban – Géher Zoltán a pandémiáról

Rovatunkban – akár a  mindennapi közérzetünket, életünket befolyásoló – üzleti-, munkahelyi kihívások megoldásáról kérdezzük a vezető menedzsereket, akiktől rövid, néhány mondatos, őszinte választ remélünk, “távirati stílusban” a  megoldásaikról és annak indíttatásairól.

Ezúttal  Géher Zoltán, a három budapesti szállodát üzemeltető Zeina Hotels vezérigazgatója válaszol

Miként reagáltak, milyen változásokat hajtottak végre a tavaszi COVID válság és a karantén idején?

o            Három különböző korszakról beszélhetünk. A márciusi karanténról, a nyári ébredésről és a szeptemberben életbe lépett határzárról, a koronavírus járvány második hulláma kapcsán. Márciusban mindhárom szállodánkat ‘üzemszünetre’ állítottuk át (nem bezártuk, hanem nem fogadtunk vendégeket…). Ez az átállás nagyon hirtelen volt, egy hét alatt kellett átállni ügyeleti rendre, a home office munkára (ennek az IT feltételeit, a biztonságát kellett megteremteni), egy újfajta kommunikációs technikára a belső – vezetői és beosztotti szintű – kapcsolattartásban, és a vendégekkel folytatott kommunikációban. Biztosítani kellett szállodáink őrzését, karbantartását, fizikai állapotának fenntartását, a vendégek szobafoglalásainak a kezelését, az előlegek visszafizetését, a rendezvények dátumának eltolását vagy törlését stb…

o            A dolgozókat kényszerszabadságra küldtük, majd áprilistól majdnem minden munkakörben áttértünk a kétórás munkarendre, erősen csökkentett bérek mellett. Amikor nyáron a helyzet javulni látszott, kinyitottuk a Prestige Hotelt, azokat a dolgozókat, akiket lehetett átirányítottuk ebbe a szállodába. Júliusban, augusztusban már nem is termeltünk veszteséget. Augusztusban kinyitottuk néhány rendezvény miatt a Continental Hotelt is, de a reményeink a szeptemberi határzár miatt hamar elszálltak, és november elején újra üzemszünetre tértünk át. A Boutique Hotel március óta nem fogad vendégeket. Mindkét szállodában csak ügyelet van, karbantartás, állagmegóvás folyik. Minden fix költséget jelentő szerződésünket vagy felmondtuk, vagy ha mindenképp szükség volt rá, akkor árkedvezményt harcoltunk ki. Az időt hasznosan is eltöltöttük, mert a Continental Hotel konyháját felújítottuk és részben az Araz éttermet is, többnyire saját munkaerővel.

– Mit tart a legnagyobb kihívásnak a karantén második hulláma kapcsán?

o            A bizonytalanságot és az újrakezdés kihívásait. Az újrakezdés nem olyan lesz, mint amikor egy új szálloda a piacra lép egy pre-opening szakasz után, hanem egyszerre indul szinte minden hotel, vélhetően a kínálat meghaladja a keresletet, óriási szakember hiány lesz, egymástól lopkodjuk a dolgozókat, nem teljesen világos még, hogy milyen bérszint lesz, az egész HR-t, mint „tudományt” új alapokra kell helyezni. A jövedelmezőség, habár eddig is a legfontosabb volt egy vállalkozás életében, de most döntő jelentőségű lesz. Főleg kezdetben, csak olyan tevékenység fogadható el, ami jövedelmező. Az utóbbi években tapasztalt nagyvonalúság, hosszútávú szemléletmód héttérbe fog szorulni. A döntésekben a jövedelmezőség kap döntő szerepet.

– Mennyire alkalmazzák és mennyire tartják hosszútávon is fenntarthatónak a Home Office és a távmunka megoldást.

o            A szállodaipar nehezen képzelhető el személyes jelenlét nélkül. Csak olyan munkakörökben folytatható a home office, amelyek nem igényelnek vendégkapcsolatot, kiszolgáló jellegűek (pénzügy, illetve sales & marketing, valamint HR bizonyos munkafázisai, munkafolyamatai). A szállodai recepcioner, felszolgáló, szakács, szobalény esetében a home office értelmezhetetlen.

Érsek M. Z.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.
Hirdetés

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.

Hazánk az iBanFirst legdinamikusabban fejlődő európai piaca lett

A magyarországi eredmények, amelyeket kevesebb mint két évvel a helyi iroda megalapítása után értek el, minden várakozásukat felülmúlták.