Ausztria hatalmas segélycsomagot vezet be az infláció elleni küzdelemben. Az új intézkedések értelmében minden osztrák lakos egyszeri kifizetést kapna, az adótörvénykönyvet és a juttatásokat pedig az inflációhoz igazítanák. Az intézkedések legalább 2026-ig maradnának érvényben.
Az osztrák kormány 28 milliárd euró értékű segélycsomagot jelentett be a világszerte tapasztalható, szárnyaló infláció leküzdésére. Karl Nehammer kancellár “történelmi lépésnek” nevezte a lépést, amely a leghátrányosabb helyzetűek számára elengedhetetlenül fontos lesz.
Az eurózóna inflációja jelenleg 8,1 százalék, és a szakértők arra figyelmeztettek, hogy még jó ideig ilyen magas maradhat. Az üzemanyag és a fogyasztási cikkek árának ugrásszerű növekedése által leginkább sújtottak támogatása érdekében a csomag egyszeri kifizetéseket és az adótörvénykönyv módosítását tartalmazza, hogy az adófizetéseket az inflációhoz igazítsák.
Az egyszeri kifizetések minden lakosnak járnának, és 1000 euróig terjednének.
Egy másik intézkedés 2023-tól a szociális szolgáltatások kifizetéseit az infláció mértékéhez kötné.
A törvényhozók remélik, hogy felgyorsíthatják az alacsony jövedelmű egyének és családok, valamint a munkanélküliek és a nyugdíjasok számára történő 300 eurós egyszeri kifizetéseket.
Magnus Brunner pénzügyminiszter szerint az új szabályozás legalább 2026-ig lenne érvényben. A kormány, amely a konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) és a Zöldek koalíciója, a csomagot célzott bevételnövelésekből kívánja finanszírozni. (Deutsche Welle)