Hirdetés
Kezdőlap Gazdaság Szélesíthetik az árrésstop alá tartozó termékek körét
No menu items!

Szélesíthetik az árrésstop alá tartozó termékek körét

Amennyiben más, az árrésstop alá nem tartozó termékeknél emelkedés következik be, akkor “szélesíteni fogjuk az árrésstop alá tartozó termékeknek a körét” – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalon közzétett videójában szerdán.

A tárcavezető arra a felvetésre, hogy hogyan hatott az árcsökkenés az egyes élelmiszerekre, és mennyivel vásárolhatnak olcsóbban a családok, azt felelte: az átlagos árcsökkenés 17,7 százalék ennél az 1000 terméknél, 874 termék ára csökkent.

Vannak kimagasló esések az árakban, például a sertészsír ára közel 31 százalékkal zuhant. A 12 százalékos zsírtartalmú tejfölnél 27 százalékos csökkenés volt. Példaként említette a margarint 25 százalékos, a réteslisztet 22 százalékos, és a finomlisztet 20,6 százalékos csökkenéssel.

A kérdésre, hogy mire lehet számítani a következőkben, és folytatódhat ez a mérséklődés, azt mondta: a nagy csökkenés már lejátszódott, hiszen az árrésstop úgy működik, hogy a bejelentés után azonnal hat. Erre a boltok nagy része már március 17-től átállt.

Hozzátette: azt figyelik, hogy tartják ezeket az alacsony árakat, illetve más termékeknél, amik nem tartoznak az árrésstop alá, ott nem következik-e be emelkedés.

“Ha igen, akkor szélesíteni fogjuk az árrésstop alá tartozó termékeknek a körét”– jelentette ki-közölte az MTI.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Maduro után Venezuela olajiparának újjáélesztése se gyors, se olcsó nem lesz

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump arról beszélt, hogy...

Így lettek milliárdosok a Mesterséges Intelligencia berobbanásának fiatal vállalkozói.

Fotó: https://x.com/mercor_ai A mesterséges intelligencia rohamos fejlődése az elmúlt években...

2025-ben a Suzuki a magyarországi újszemélyautó-piacon 11,04 százalékos részesedést ért el

A cég partnereinek, beszállítóinak, valamint a 78 tagú országos márkakereskedői hálózatának köszönhetően hozzávetőlegesen 10 000 munkavállaló megélhetéséhez járul hozzá.

2026 év madara – a “rigóüllőt” használó énekes rigó

A több mint négy évtizede futó akció legutóbbi állomásaként a lakossági internetes szavazást az énekes rigó nyerte.
Hirdetés

Hírek

2026 év madara – a “rigóüllőt” használó énekes rigó

A több mint négy évtizede futó akció legutóbbi állomásaként a lakossági internetes szavazást az énekes rigó nyerte.

2025 végén éves összehasonlításban 16 százalékkal csökkent a kereslet az eladó lakások piacán

Az elmúlt év egyik legfontosabb tanulsága, hogy az ingatlanpiaci növekedés súlypontja eltolódott a fővárosból

MLBKT: emelkedett a decemberi BMI

A felmérésben vizsgált részindexek többségében emelkedtek. Az egyedi indexek közül kilenc index áll a fellendülési tartományban.

Fontos fejlesztés kezdődik az 50 éves Lázbérci Tájvédelmi körzetben

Az 50. születésnapját ünneplő Lázbérci Tájvédelmi Körzet területén kiemelkedő fejlesztés indul el európai uniós támogatásnak köszönhetően.

Exportvezérelt növekedésére épít az Univer: új logisztikai központtal reagál a keresletre

A tanúsított, korszerű épület energiahatékony működést és a nemzetközi partnerek felé is jól kommunikálható fenntarthatósági hátteret biztosít.

Piaci lakáshitel az Otthon Start árnyékában: Mire számíthat, aki nem jogosult a 3 százalékos hitelre?

Nem meglepő az Otthon Start sikere, hiszen a legfeljebb fix 3 százalékos kamat kevesebb, mint a fele a piaci lakáscélú jelzáloghitelek költségszintjének.

BÉT – Emelkedéssel indulhat a kereskedés a tőzsdén

Emelkedéssel nyithat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) hétfőn az év első kereskedési napján a kedvező nemzetközi befektetői hangulat miatt

Devizapiac – Gyengült a forint hétfő reggel

Gyengült a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás