Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Erősödéssel nyitottak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Erősödéssel nyitottak a New York-i indexek

Pluszban nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei pénteken. A kőolaj ára emelkedik.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,28 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,23  százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,47 százalékos erősödéssel indította a kereskedést.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdék vegyesen mozogtak a New York-i tőzsdenyitáskor. Délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,08 százalékos erősödést jelzett, miközben a frankfurti DAX-30 index 0,27 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 0,03 százalékkal gyengült. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,19 százalékkal állt csütörtöki záróértéke alatt.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1892 dollárt adtak a kora reggeli 1,1873 dollár után.

Az északi-tengeri Brent hordónkénti ára 5 centtel 45,55 dollárra csökkent, ugyanakkor a nyugati féltekén irányadó WTI 2 centtel 43,06 dollárra drágult.

Az arany ára unciánként 1,80 százalékkal (34,05 dollárral) 1966,50 dollárra emelkedett a New York-i árupiacon.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Sikeres volt a Utazás+ Kiállítás és a Budapest Boat Show

A 35 ország 250 kiállítója visszajelzései alapján idén nőtt a termékek és szolgáltatások iránti komoly érdeklődők aránya, számos üzlet köttetett

Távozik a Szerencsejáték Zrt. elnök-vezérigazgatója

Mager Andrea közös megegyezéssel távozik a közlemény szerint, munkáját a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának tagjaként folytatja.

Erősödött a forint kedd reggelre

Erősödött kedd reggelre a forint a főbb devizákkal szemben...

Meglepő számok láttak napvilágot a magyar állattenyésztésről

a baromfifélék esetében vágóbaromfiból összesen több mint 237 millió darabot vágtak le, ez élősúlyban meghaladta a 726 ezer tonnát.

Hírek

Erősödött a forint kedd reggelre

Erősödött kedd reggelre a forint a főbb devizákkal szemben...

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.