Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág Itt az első fesztiválkutatás eredménye: az állam nélkül nem menne
No menu items!

Itt az első fesztiválkutatás eredménye: az állam nélkül nem menne

Gondolta volna, hogy a Szegedi Szabadtéri Játékok és a Debreceni Virágkarnevál a legrégebbi fesztivál Magyarországon?

Az utóbbi években se szeri, se száma a hazai a hazai fesztiváloknak. Arról azonban, hogy ki, hol és milyen paraméterek mellett rendez egy-egy ilyen eseményt, csak nemrég készült először tanulmány. Szerzője Hunyadi Zsuzsa, a Budapesti Gazdasági Egyetem szenior kutatója.

Az anyag legfontosabb megállapítása talán az, hogy a fesztiválok 34 százaléka még nagyon fiatal, maximum 5 éves. A fordulópont pedig a 20, mert a fesztiváloknak csak a 16 százaléka tudta megérni ezt a kort.

A legtöbb fesztivál 3-4 napig tart, míg 5 napig már csak 9 százalék esetében tart az esemény. Ami a rendezés jogi státuszát illeti, leginkább egyesületeket, alapítványokat, illetve gazdasági vállalkozásokat találunk, közel hasonló arányban. A költségvetést tekintve pedig 60 százalékuk esetében 5-30 millió közötti kiadással számolnak, míg 8 százaléknál már a 100 millió forintot is meghaladja a büdzsé. A források tekintetében 40 százalék az állami forrás, amiből a Nemzeti Kulturális Alap 15 százalékot képvisel átlagosan. A jegybevételek aránya 18 százalékos, míg a szponzorok szerepe tíz százalék körüli. A többi bevételt saját forrásból, árusító helyek kiadásából, vagy önkormányzati forrásból biztosítják a szervezők, akiknek elég élelmesnek kell lenniük, amikor fesztivál szervezésben gondolkoznak. Természetesen azzal is tervezve, hogy a nagy fesztiválok már komoly haszonnal is kecsegtetnek egy idő után.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Idén több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! programban

Idén 2373 helyszínen, több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! - Önkéntesen a Tiszta Magyarországért programban.

Kínán kívül dupla áron adja a villanyautót a BYD. Miért?

Miközben az amerikai és európai politikusok riadalmat keltettek, hogy a hazai autóiparukat tönkreteheti az olcsó kínai elektromos járművek hulláma, Kína vezető EV-gyártója, a BYD eddig mást lépett: az otthonihoz képest drasztikusan megemelte az exportárait ahelyett, hogy alulmúlta volna a külföldi riválisokat.

BÉT – Emelkedő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett erősödött a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 67 039,30 pont zárt pénteken, 1994,24 ponttal, 3,07 százalékkal magasabban az egy héttel korábbinál.

Heti makronaptár: GDP és lakásépítési, idegenforgalmi adatok érkeznek majd

A következő héten megjelenik az első negyedévi bruttó hazai termék (GDP) első becslése, emellett lakásépítési és idegenforgalmi adatokat közölnek.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.