Kezdőlap Turizmus Sziget: ezernél is több program, Azahriah csütörtökön lép fel
No menu items!

Sziget: ezernél is több program, Azahriah csütörtökön lép fel

MTI/Balogh Zoltán

Kylie Minogue, Liam Gallagher, Martin Garrix és Fred again… mellett a sztárfellépők között lesz Halsey, Sam Smith, Stormzy, Louis Tomlinson, Janelle Monáe, Fisher, Skrillex, Bebe Rexha, Tom Odell, Joker Out, Yves Tumor, Becky Hill és Raye. A nagyszínpadon magyarok is koncertet adnak: Beton.Hofi és a Margaret Island mellett Azahriah, aki csütörtökön a headliner Halsey előtt énekel. A fesztivált  30. alkalommal rendezik meg augusztus 7-től 12-ig.

“Az elővételek alapján idén a Martin Garrix koncertjét hozó szombat, valamint a hétfői nap Fred again…-nel lehet teltházas. Száz országból érkeznek vendégek, megnőtt a magyar bérletvásárlók aránya, a legtöbb külföldi továbbra is Hollandiából jön, mögöttük a britek és írek következnek, majd a németek, a franciák és az olaszok” – mondta Kádár Tamás főszervező a keddi sajtóbejáráson az MTI-nek.

A Szigetet kedden már több ezer fesztiválozó birtokba vette. A fesztivál új szlogenje a Free to Be…, a számos nem zenei program sorában újra lesz Nagy Utcaszínház és Cirque du Sziget, és idén az egyik tusolóblokkban is szól a zene.

A Sziget fesztiválon idén összesen mintegy hatszáz fellépő produkcióját láthatja a közönség hat nap alatt. Sok produkció érkezik az Egyesült Királyságból, Franciaországból, Németországból, Hollandiából, az Egyesült Államokból, de van szenegáli, indiai, tanzániai, új-zélandi, vagy az afrikai Beninből érkező produkció is. A fesztivál napi befogadóképessége 95 ezer fő, ebből 10-15 ezret a közreműködők, a dolgozók, a vendéglátás teszi ki, a

“A bérleteladások jobbak, mint tavaly ilyenkor” – mondta Kádár Tamás.

A főszervező hangsúlyozta, hogy a Sziget immár három évtizede a szeretet, az odaadás, a törődés fesztiválja. Az idei rendezvény is több újdonságot tartogat, illetve számos intézkedés szolgálja a vendégélmény fokozását. A vendégtérben már kizárólag öblítéses angolvécék vannak, a tavaly bevezetett “jóárasított” étel szolgáltatás pedig javulni fog: valamennyi vendéglátóipari egységben legfeljebb 3200 forintért is lehet már teljes értékű főételt kapni.

“Összességében is sikerült levinnünk az ételek átlagárát, az italok ára pedig nominális értékben megegyezik a tavalyival” – mondta a főszervező.

A Sziget szolgáltatásai már a welcome zone-ban elérhetők, a ki- és bejutást digitális információs felületek teszik hatékonyabbá, éjszaka a H-híd felé gyalogosan is el lehet hagyni a Szigetet. A H-hídtól éjszakai buszjáratok is közlekednek a Margit híd irányába.

Benis Dániel, a Sziget műszaki vezetője a sajtóbejáráson elmondta, hogy a fesztivál területén nyolc mobilátjátszó állomás működik a térerő biztosítására. Kitért arra is, hogy a nagyszínpad előli térről eltűnik a magas torony, helyébe két kisebb keverőpult kerül.

A Sziget második legnagyobb helyszínén, a Revolut Színpadon lép fel idén mások mellett a Big Thief, a Fontaines D.C., MO, a Crystal Fighters, és a Four Tet. A Bolt Party Aréna az elektronikus zenét kedvelők helyszíne, ahol naponta a világ legismertebb party brandjei adják egymásnak a terepet. Az alternatív elektronikus zenének helyet adó Colosseumban mintegy félszáz előadó fog műsort adni, a dropYard a Sziget hip-hop és rap színpada, a The Buzz az Európa Színpad új neve, itt a hazájukban már komolyabb sikereket elért zenekarok mutatkoznak be. A Petőfi Színpadon csak magyar előadók lesznek, a világzene idén is a Global Village-ben fog szólni a világ különböző pontjairól érkező izgalmas előadókkal.

A nem zenei programoknak idén három különböző zóna, az ArtFusion Field, a PlayGround és a Future Grounds ad otthont. Az ArtFusion Field része a Cirque du Sziget, ahol idén kijevi, francia, cseh, etióp, kanadai és spanyol produkciók is lesznek. Ebben a zónában lesz esténként a Nagy Utcaszínház (a francia Cie Gratte Ciel társulat nagy darus műsora), az ArtGarden, a színházi és tánchelyszín, a Vándor Vurstli és a Sétáló Utcaszínházak. A PlayGround zónában lehet majd sportolni, társasjátékozni és a tervek szerint óriás kivetítőn olimpiát nézni.

A hagyományosan az egyik legnépszerűbb helyszínen, a Magic Mirror sátorban a stand-up comedy mellett idén is lesznek kulturális-társadalmi beszélgetések, a Queens Brunch Vienna drag queenjei, esténként pedig két show-műsor: Danny Beard és zenekara polgárpukkasztó fellépése, valamint az 1930-as évek berlini kabaréjából inspirálódó Klub Cabarett műsora várja a közönséget. Lesz Civil Sziget, a társadalmi kérdéseket körüljáró Think for Tomorrow, a fogyatékossággal élő emberek problémáira rávilágító XS Land.

A szervezők a Sziget területén összesen 46 855 négyzetméteren fedik be a talajt, a fesztivál idejére 46 kilométer ideiglenes vízvezeték és szennyvízcsatorna épült ki, ami a 132 vizes konténert szolgálja ki és több mint ötszáz zuhanyállás fogadja a vendégeket.

A Szigeten több kemping is várja a fesztiválozókat. Kialakítottak egy napi 24 órában elérhető egészségügyi központot több mint kétszáz fős személyzettel: orvosokkal, ápolókkal, segítőkkel és mentőautókkal, valamint a hozzájuk tartozó személyzettel. A Sziget “kórházban” a kisebb sérülések és egyéb panaszok ellátása mellett akár röntgenvizsgálatot is tudnak végezni.

A biztonságra a nap 24 órájában többszáz fős biztonsági és további rendvédelmi szolgálat ügyel, és egy tűzoltócsapat is szolgálatot teljesít.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az európai szállodák perben és haragban a Boking.com-mal

Több mint tízezer európai szálloda csatlakozik az amszterdami székhelyű Booking.com elleni kollektív peres eljáráshoz, hogy kártérítést kérjen az online utazási iroda által az úgynevezett "legjobb ár" záradékok alkalmazása miatt okozott veszteségekért

A barátságra építve indult el a Danubius Friends kedvezményprogram

Rendhagyó kedvezményprogramot indított visszatérő vendégei számára a Danubius Hotels....

Vissza a honfoglalás korába: időutazás Bugacon

Augusztus 8–10. között nyolcadik alkalommal rendezik meg Bugacon az Ősök Napját, mely a Kárpát-medence egyik legnagyobb hagyományőrző ünnepe

A minőségi vidéki élethez járul hozzá a Magyar Falu Program

Nekünk a falu nem a múlt, hanem a jövő – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter. 
Hirdetés

Hírek

Vissza a honfoglalás korába: időutazás Bugacon

Augusztus 8–10. között nyolcadik alkalommal rendezik meg Bugacon az Ősök Napját, mely a Kárpát-medence egyik legnagyobb hagyományőrző ünnepe

NAV: a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük

Fontos, hogy a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük, a havi lakbér kifizetését pedig érdemes dokumentálni

NAV: többmilliós bírságra számíthat a szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó

Többmilliós bírságra számíthat egy szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó vállalkozó

Ingatlan.com: júliusban 3 éves csúcsot döntött a lakáspiaci kereslet

Júliusban 3 éves csúcsot döntött a lakáspiaci kereslet, ami leginkább az Otthon Start Program előszeleként értékelhető - közölte az ingatlan.com saját adatai alapján

Bécsi tudósok áttörése: klímabarát búzanemesítés

Egy bécsi vezetésű nemzetközi kutatócsoport olyan új búzafajtákat keres és nemesít tovább, amelyek természetes úton csökkenthetik a műtrágyahasználatot.

Ezek az Otthon Start kritikus pontjai

Megjelent az Otthon Start hitel feltételeiről szóló rendelet, ami azon túl, hogy számos helyen pontosította a társadalmi egyeztetésre bocsátott tervezetet, újdonságokat is tartalmaz.

1,4 milliárd forint bírság az egészségügyi eszközöket gyártó és forgalmazó cégek kartellezése miatt

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen 1,4 milliárd forint bírságot szabott ki egészségügyi eszközöket gyártó és forgalmazó cégek kartellezése miatt

Elérte a 45 milliárd forintot a Demján Sándor 1+1 Program kifizetéseinek összege

Gyors ütemben halad a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) fejlesztését célzó Demján Sándor 1+1 Program végrehajtása: már több mint 500 vállalkozás jutott hozzá a támogatási forráshoz összesen 45 milliárd forint értékben, így a kifizetések összege két hét alatt megduplázódott
Hirdetés

Gazdaság

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Rekordszinten a bitcoin jegyzése

Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel az intézményi befektetők keresletének a hatására.

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...