Kezdőlap Tőzsde BÉT - Emelkedéssel nyithat a tőzsde
No menu items!

BÉT – Emelkedéssel nyithat a tőzsde

A kedvező nemzetközi hangulatnak köszönhetően emelkedéssel nyithatja a hetet a Budapesti Értéktőzsde hétfőn az elemzők szerint.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője úgy látja, hogy az OTP esetében a 13 500 forintos támaszra és a 14 000 forintos ellenállási szintre, a Molnál a 2900 forintos és a 3000 forintos szintre, a Richternél az 5475 forintos ellenállásra, a Magyar Telekomnál pedig a 435 forintos támaszra érdemes figyelni.

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője kifejtette, hogy a kereskedés lendületét az ázsiai részvénypiacok nyitása is igazolja. A várható emelkedés ellensúlyozhatja a BÉT csütörtöki esését – tette hozzá.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 637,12 pontos, 1,49 százalékos csökkenéssel, 42 159,58 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 9,9 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A Mol 64 forinttal, 2,15 százalékkal 2912 forintra csökkent, 2,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 290 forinttal, 2,09 százalékkal 13 570 forintra esett, forgalmuk 5,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2,50 forinttal, 0,57 százalékkal 439 forintra gyengült, forgalma 283,9 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 10 forinttal, 0,18 százalékkal 5460 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Kevés az emberek pénze, de akinek van, mégis parlagon hagyja Magyarországon

Rekordszintre, 11 200 milliárd forint fölé ugrott februárra a lakossági számlákon lévő folyószámlabetétek állománya, vagyis tovább nő a lekötés nélküli pénzek mennyisége a lakosságnál.

A SPAR a különleges akcióban és fenntarthatósági startégiában hisz. Interjú az ügyvezetővel.

Heiszler Gabriella A fenntarthatóság nem csupán környezetvédelmi, hanem gazdasági kérdés...

Újfajta visszaváltó automata jelent meg Magyarországon

Mostantól fesztiválokon és tömegrendezvényeken is könnyen visszaválthatjuk a palackokat, dobozokat, üvegeket.

A Hörmann új üzletágakba lépett és egyértelműen növekedést vár

Szujó László Négy új termékcsoporttal is bővült a garázskapuk piacvezetőjének...
Hirdetés

Hírek

Újfajta visszaváltó automata jelent meg Magyarországon

Mostantól fesztiválokon és tömegrendezvényeken is könnyen visszaválthatjuk a palackokat, dobozokat, üvegeket.

Deviza – Erősödött a forint jegyzése

Erősödött a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

IMF: Világgazdasági recesszió nem lesz, de rugalmasabb világgazdaság jöhet a vámháborúk miatt

A világgazdaság továbbra is szilárd lábakon áll – legalábbis...

Kína ellen blokkot gründol az ázsiai családi egység meghírdetésével?

Miközben Donald Trump újabb kereskedelmi szövetségi nyomást helyez Ázsia...

Trump csapást jelzett és kamatot csökkentett az Európai Központi Bank

Christine Lagarde az Európai Központi Bank elnöke Fotó: europarl.europa.eu Az...

Szabadon bárhova! – Bécs új kerékpárja  mozgáskorlátozottaknak

Bécs városa továbbra is elkötelezetten dolgozik a fenntartható közlekedés fejlesztésén, ennek jegyében 2025 áprilisában bemutatták az első mozgáskorlátozottak igényeihez igazított "Grätzl-kerékpárt", amely a környezetbarát és akadálymentes közlekedést támogatja.

Oszakai Világkiállítás – megnyílt a Magyar Pavilon

Az Oszakai Világkiállítás a világ legnagyobb volumenű kulturális, turisztikai és gazdasági hatású eseményeinek egyike, egyúttal páratlan diplomáciai és gazdaságfejlesztési lehetőség

Itt az idő: be kell fizetni a gépjárműadót

Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan
Hirdetés

Gazdaság

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...