Napjaink fenntartható erdőgazdálkodásának szerves része a rekreációs lehetőségek bővítése – mondta Mocz András, az Agrárminisztérium erdőkért felelős helyettes államtitkára csütörtökön, a Budakeszi Arborétum projektátadó rendezvényén.
Mocz András köszöntőjében kiemelte, a projekt célja egyrészt a természetes élővilág megőrzése és a klímaváltozáshoz való alkalmazkodásának segítése, másrészt a természetben eltöltött szabadidő értékének növelése volt. Ennek keretében csaknem 10 ezer hagymás-gumós növénnyel és 200 facsemetével megújult a növényállomány; új, edző- és egyensúlyfejlesztő eszközök várják az aktív kikapcsolódást kereső látogatókat.
Bővítették a kutyák számára fenntartott agility pályát is. A technológiai megújulás jegyében az arborétum és a közeli parkoló új szenzoros látogatószámláló rendszert is kapott.
Az állami erdők nyitottak a nagyközönség számára: rekreációs szolgáltatásuk révén hozzájárulnak az egészségmegőrzéshez és az aktív kikapcsolódáshoz. Az állami erdészeti cégcsoport az elmúlt évtizedben megvalósult 42 milliárd forintnyi turisztikai fejlesztés mellett évente 4-5 milliárd forintot fordít a rekreációs infrastruktúra működtetésére, saját forrásból. Kutatások szerint a magyar erdők rekreációs értéke évente legalább 39 milliárd forint, vagyis az erdők fenntartása csak a kikapcsolódási lehetőségeken keresztül jelentős érték a társadalom számára – tette hozzá Mocz András.
Ez a projekt több, mint egy sikeres beruházás – példát mutat, hogyan tudnak az állami erdőgazdálkodás, a vállalati felelősségvállalás és a társadalmi igények összeérni egy zöldebb jövő szolgálatában – hangsúlyozta.
Az átadott fejlesztések a Pilisi Parkerdő Zrt. és az MBH Bank Nyrt. összefogásával valósultak meg. (Agrárminisztérium )