Hirdetés
Kezdőlap Edukáció A kínai egyetemisták mentik meg az amerikai felsőoktatást?
No menu items!

A kínai egyetemisták mentik meg az amerikai felsőoktatást?

Már második éve majd 10 %-kal csökken az amerikai egyetemekre beiratkozó külföldi hallgatók száma, ami elég érzékenyen érintette azt a felsőoktatási szektort, amely önmagában 42 milliárd dollárral (33 milliárd fonttal) járul hozzá az Egyesült Államok költségvetéséhez.

A tavalyi csökkenést Simon Marginson oxfordi professzor a negatív trend okát migráns ellenes nyilatkozatokban, valamint a tanulóvízum szigorításában látja.

Az International Institute of Education BBC által idézett, éves adatokat összesítő vizsgálataiból az rajzolódott ki, hogy a megkérdezettek távolmaradásában egyaránt szerepet játszanak politikai, gyakorlati és anyagi szempontok.

Sok esetben arra hivatkoztak, hogy „nem érzik biztonságban magukat az USA-ban”, illetve, hogy magasak a tandíjak, de voltak akik úgy fogalmaztak, hogy „nem látják őket szívesen az Egyesült Államokban”. A legnagyobb visszaesés a korábban Indiából, Mexikóból, Dél-Koreából és Szaúd-Arábiából érkezett tanulók körében mutatkozott meg, egyre kevesebben választják Amerikát a továbbtanulás céljából az Egyesült Királyságból, Németországból és Franciaországból is. Jelenleg már Iránból is több hallgató érkezik az amerikai egyetemekre mint Angliából, olvasható ki a számadatokból.

A felmérés azt is megállapítja, hogy még nagyobb lett volna a csökkenés, ha a kínai tanulók is más kontinenst választanak, de nem így történt.

2000 és 2018 között a korábbi 60.000-ről 360.000-re ugrott a kínai egyetemi hallgatók létszáma az amerikai egyetemeken, azoknak is a tudományos, technológiai, matematikai valamint üzleti fakultásain. Ami dollár milliárdokkal gazdagítja az amerikai felsőoktatás kasszáját.

Marginson profsszor éppen ezért arra figyelmeztetett a BBC interjúban, hogy katasztrofális lenne, ha bármely, a két ország közti politikai vagy gazdasági ellentét megállítaná a kínai diákok Amerikába áramlását.

Megkérdezte az Egyesült Államok oktatási és kulturális államtitkárát, Marie Royce-t, aki a kutatási eredményekkel homlokegyenest ellenkezően azt nyilatkozta, hogy óriási menyiségben érkeznek külföldi egyetemi hallgatók az USA-ba.

„Ezzel is azt üzenjük a világnak, hogy a nemzetközi oktatási rendszerünk erősebbé teszi az országunkat – fogalmazott az amerikai politikus a BBC kérdésére válaszolva.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

30 százalékos béremelés a vízügyi terület dolgozóinak januártól

A 2022-es rendkívüli aszály megmutatta, hogy milyen fontos lételeme Magyarországnak a víz -.

Erősítik a mentőellátást gyorsbeavatkozó egységekkel, és tájékoztató kampánnyal

Az indokolatlan mentőhívások számának csökkentése érdekében az OMSZ, a Magyar Orvosi Kamara és a Magyar Gyógyszerészi Kamara a közelmúltban közös tájékoztató kampányt indított,.

Ezeken a településeken lesz elérhető az új 3+6 milliós otthonfelújítási támogatás

A korábbinál magasabb kamattal és csak kistelepüléseken lesz elérhető a 2025-től újrainduló otthonfelújítási támogatás, aki pedig már az első körben is kapott pénzt, az csupán a maximális összeg esetleg még igénybe nem vett részéért jelentkezhet.

Egyre több a női vezető – Rekordszámú női jelölt a hazai üzleti Oscar-díjon

Az idei Leader Of The Year jelöltek mezőnye kifejezetten erős női cégvezetők tekintetében.  A jelöltek között van Heizer Anita, Petricsek Ildikó, Zsolt Orsolya és Dr. Szántó Linda is.
Hirdetés

Hírek

Nacsa Lőrinc felel államtitkárként a nemzetpolitikáért

Nacsa Lőrinc felel államtitkárként a nemzetpolitikáért.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról

Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként

Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.

Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.

Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását

Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.

Gazdaság

Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete

A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.

Megszületett a döntés: így változik majd az ÁFA az Európai Unióban

2024. november 5-én az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) miniszterei a soros magyar elnökség alatt elfogadták az úgynevezett „VAT in the Digital...

Történelmi csúcson a bitcoin

A bitcoin eddigi történelmi csúcsa 73 ezer 777 dollár volt, ezt idén március 14-én érte el.

Hát ezt is megértük! Már dolláros nyugdíjra is spórolhatunk

Ehhez persze be kellett fektetni az eurót és a dollárt is, amit egyre többen megtesznek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint.