A lillafüredi Palotaszálló szerezte meg első magyarországi szállodaként a nemzetközi Good Travel Seal minősítést – mindjárt az arany fokozatot elérve.
A Green Destinations által kidolgozott Good Travel Seal minősítés a Global Sustainable Tourism Council standardjaira építő minősítési renszer, amely 3 szinten összesen 5 fokozatot kínál a turisztikai szektor számára. Az arany fokozat azt jelenti, hogy a GSTC standardok közel kétharmadát teljesíti a patinás négycsillagos hotel.
A Palotaszálló 1927-1930 között épült neoreneszánsz stílusban, egy időben a szálloda szomszédságában lévő Függőkertekkel. A minősítés megszerzése rámutat arra, hogy nemzetközi fenntarthatósági minősítést nemcsak új építésű szállodák szerezhetnek, hiszen a GSTC standardok nem kizárólag az energetikai / zöld megoldásokra fókuszálnak, hanem komplex módon kezelik a gazdasági-társadalmi-
A Good Travel Seal program óriási előnye a többi nemzetközi minősítéssel szemben, hogy a magyar nyelvű felkészítés mellett magyar nyelven történik a felkészülés és az auditálás is, illetve a mentorprogramot, felkészítést biztosító Innotime Hungary kft munkatársai folyamatosan rendelkezésre állnak, így gyorsan, minden kérdésre napokon belül szakmai válaszokat, megoldásokat tudnak nyújtani, számos terhet levéve a szállodáról.
Mindemellett a Good Travel Seal egyike azon fenntartható turisztikai minősítéseknek, amelyeket – a piaci igényekre való reagálásként – a legnagyobb szállásfoglalási rendszerek is elismernek és kiemelten kezelik felületeiken a minősített szállásadókat.
A minősítés megszerzésére való felkészülés kiváló lehetőséget jelentett arra, hogy újragondoljuk szállodánk mindennapi működési folyamatait és a kínált programkínálatot a fenntarthatóság jegyében. Szállodánk a Bükki Kör tagja és az Ehető erdő program egyik támogatója, túráinkon és Ehető erdő tematikus vacsoráinkon felhívva a vendégeink figyelmét a zéró kilométeres, tiszta forrásból származó alapanyagok fontosságára. Együtt dolgozunk a többszáz sérült embert foglalkoztató Szimbiózis Alapítvánnyal, amely épp a napokban kapta meg a Szociális Farm védjegyet. Ezzel egyszerre támogatjuk az Alapítvány munkáját és tudunk kínálni a vendégeinknek minőségi helyi alapanyagból készülő finomságokat.
A fenntarthatóság azonban nemcsak a gasztronómiai és programkínálatukban jelenik meg. Az elmúlt években sikerült saját forrásból korszerűsíteni a fűtési-hűtési rendszerüket, az épületvilágítást valamint megújult a szálloda teljes tetőszerkezete is.. A társadalmi fenntarthatóságra való törekvés jegyében pedig számos helyi civil szervezettel szervez közös programokat a helyi identitás erősítése érdekében Egy helyi lakos lillafüredi archív képeslap gyűjteményére építve az Észak-Kelet Átjáró Egyesülettel közösen készítették el a szálloda 90 éves jubileuma alkalmából a szállodákhoz köthető anekdoták és híres filmes, irodalmi, közéleti eseményeket öregbítő csodálatos könyvet ezen felül támogatója több a környék látnivalóit népszerűsítő kiadvány valamint az Ehető Erdő könyv születésének is..
KIemelt eseményként nemcsak helyszínt biztosított az idei évben megrendezésre került Gastour nemzetközi gasztronómiai és fenntarthatósági konferencia számára, de a Bükki kör tagjaként aktívan részt is vett a rendezvény szervezésében, melynek legfőbb célkitűzése a az egymás jó gyakorlatára építő inspiráció,tudás megosztás, valamint a Bükk és Miskolc kínálatának népszerűsítése az idelátogatók számára.
A szálloda kiemelt figyelmet fordít a Nemzeti Értéktárban szereplő örökségvédett ingatlan értékőrző fejlesztésére és karbantartására, a közel 100 éves múlt eseményeit történelmi kiállítás valamint QR kóddal elérhető digitális háznéző túra formájában népszerűsíti.
A megszerzett minősítés után a Palotaszálló menedzsmentje számára már most az a cél, hogy a következő időszakban felkészüljenek a minősítés Platina vagy Gyémánt fokozatának a megszerzésére, dokumentálva, hogy 100%-ban megfelelnek a GSTC standardoknak, ezáltal hozzájárulva a Fenntartható Fejlődési Célok 2030-ig történő eléréséhez