Egy szív, amely a jóságnak szentelte magát A 4. században született Szent Miklós (a Mikulás) egy gazdag búzakereskedő fiaként látta meg a napvilágot a jelentős líciai városban, Patarában. Nikolaoszként ismert, és évekig Myra püspökeként szolgált, amely a líciai állam fővárosa volt. Egész életét a jótetteknek szentelte, és mindent megosztott a szegényekkel. Sok embernek segített, és titokban ajándékokat hagyott az ablakokban vagy a kéményekben. Ennek köszönhetően vált a gyermekek, a kereskedők és a tengerészek védőszentjévé.
A fenséges főváros A mai Antalya Demre régiójában található Myra ókori városa akkoriban Anatólia második legnagyobb püspökségeként volt ismert. Szent Miklós, a “Csodák Szentje” püspökként jótetteivel elnyerte Myra lakóinak szeretetét. Amikor 365. december 6-án elhunyt abban a templomban, ahol szolgált, az egész régió gyászolta őt.
E nemes ember tiszteletére mauzóleumot és bazilikát építettek az ókori városban. A Szent Miklósnak tulajdonított csodákat ábrázoló falait idővel földrengések és fosztogatások rongálták meg, de a 9. században kupolás templomként újjáépítették.
A megújult Szent Miklós-templom
A templom az építészeti stílusa és díszítései révén a Közel-Kelet római kori építészetének egyik legkiemelkedőbb példája. A középkorban fontos zarándokhely volt azok számára, akik a Földközi-tenger útvonalán keresztül Jeruzsálembe tartottak, és 2000 óta szerepel az UNESCO Világörökségi Javaslati Listáján. A keresztény világ egyik legszentebb helye, a Szent Miklós-templom, a Török Köztársaság Kulturális és Idegenforgalmi Minisztériuma által végzett helyreállítási és tereprendezési munkáknak köszönhetően tavaly új arculattal fogadja látogatóit.
A templomban található egy római kori szarkofág, amelyet halpikkelyek és akantuszlevelek díszítenek, és amelyről úgy vélik, hogy Szent Miklósé volt. Néhány, Szent Miklósnak tulajdonított csontot az Antalya Múzeumban állítanak ki.
Miközben élvezed a napfényes, enyhe mediterrán telet Demre felfedezése során, látogasd meg a Myra ókori városának számos kincsét is. Az ókori városba érve sziklasírok és egy római kori színház tárul eléd, amelyek a város történelmi gazdagságát mutatják.
Myra ókori városából leereszkedhetsz Andriakéba, Myra ókori kikötőjébe. Andriaké egyedülálló úti cél, ahol minden sarkon szarkofágokat, sírokat és városfalmaradványokat találsz. Számos andriakéi leletet a Líciai Civilizációk Múzeumában is megtekinthetsz.3
A közlemény a TGA megbízásából, a Török-Magyar Kulturális évad 100. évfordulója alkalmából készült, a HotelPremio Group közreműködésével.