Kezdőlap Turizmus A Wizz Air vezér Magyarországon is több járatot ígér és több utast...
No menu items!

A Wizz Air vezér Magyarországon is több járatot ígér és több utast vár

Váradi József Fotó: uni-corvinus.hu

A Wizz Air tovább bővíti budapesti kapacitásait: idén egy, 2026 első felében pedig további 5 új járat indul Ferihegyről – jelentette be Váradi József vezérigazgató a cég sajtótájékoztatóján.

Az első új járat Tallinnba indul, amely december 11-től heti háromszor közlekedik. 2026. március 29-től Billundba repülhetünk heti négy alkalommal, március 30-tól pedig Szkopjéba hetente kétszer. Ugyanezen a napon indul a Wizz Air új járata a norvégiai Bergenbe, heti háromszor. Olaszország irányába két új útvonal érkezik: Lamezia Terme felé április 30-tól hetente három járat, míg Rimini felé június 8-tól, ugyancsak heti három – a HVG tudósítása szerint.

Járatsűrítés és és új repülőgép jön 2026-ban

Miközben a vezérigazgató arról is beszélt, hogy a légitársaság több jelenlegi járatát is sűrűbben indítja 2026-ban azt is kiemelte, hogy a Wizz Air Magyarország legnagyobb légitársasága, piaci részesedése 38 százalék. Jelenleg 74 útvonalon34 országba repülnek, ami 8 milliós ülőhely-kapacitást jelent, jövőre pedig meghaladhatja a 9 milliót. A vállalat célja, hogy 100-nál is több útvonalat kínáljon Magyarországról.

A pontossági mutatók a vezérigazgató szerint 2025-ben javultak: a járatok mintegy háromnegyede 15 percen belül felszállt, és csökkent a három óránál hosszabb késések száma is.

Budapesten jelenleg 17 repülőgép állomásozik, ami májustól 18-ra nő. A magyar főváros a Wizz Air egyik legfontosabb bázisa: itt működik képzőközpont, karbantartó- és operációs központ, utóbbi a magyar mellett a brit és máltai leányvállalatot is irányítja. A cég több mint 4000 munkahelyet tart fenn a Budapesten.

Váradi József úgy fogalmazott: „Effektíve mi vagyunk Magyarország légitársasága”, hozzátéve, hogy soha nem repült más társaság ekkora kapacitással az országban. A magyar turizmust szerinte jelenleg jó teljesítmény jellemzi, amelyben a Wizz Air is jelentős szerepet vállal.

Összesen majdnem 1000 útvonat, 72 millió utassal

A légitársaság teljes hálózata 249 gépes flottát üzemeltet, közel 1000 útvonallal. Idén 72 millió utassal számolnak, ami 75–80 százalékos növekedés a Covid előtti időszakhoz képest. A növekedés továbbra is Közép-Kelet-Európára összpontosít, évi 10–12 százalékos ütemmel. A 250. repülőgép két héten belül szolgálatba állhat, miközben 35 gép továbbra is földön van hajtóműproblémák miatt.

A Wizz Air első féléves teljesítménye szerint az utasszám 9,8 százalékkal, a bevétel 9 százalékkal, a profit pedig 2,6 százalékkal nőtt. A vezérigazgató a londoni tőzsdei részvényekről megjegyezte: szerinte „most kell vásárolni”.

-azüzlet-

 

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Wizz Air vezér Magyarországon is több járatot ígér és több utast vár

Váradi József Fotó: uni-corvinus.hu A Wizz Air tovább bővíti budapesti...

Kamatdöntés – Nem változtatott az alapkamaton a monetáris tanács

A hatósági árréskorlátozó intézkedések meghosszabbítása és az érintett termékkör kibővítése mellett az infláció az év végére a jegybanki toleranciasáv alá esik, és a jövő év elején átmenetileg tovább csökken.

Mekkora hitelt lehet felvenni az átlagkeresetből?

15 millió forint személyi hitel 8 éves futamidő mellett körülbelül 226 forintos havi törlesztőrészlet mellett igényelhető.

Kovács Árpád: a washingtoni találkozó eredményei segíthetik a gazdasági növekedést

Kovács Árpád a Miniszterelnök Stratégiai Tanácsadó Testületének tagja A magyar...
Hirdetés

Hírek

Kamatdöntés – Nem változtatott az alapkamaton a monetáris tanács

A hatósági árréskorlátozó intézkedések meghosszabbítása és az érintett termékkör kibővítése mellett az infláció az év végére a jegybanki toleranciasáv alá esik, és a jövő év elején átmenetileg tovább csökken.

Mekkora hitelt lehet felvenni az átlagkeresetből?

15 millió forint személyi hitel 8 éves futamidő mellett körülbelül 226 forintos havi törlesztőrészlet mellett igényelhető.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut...

Szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 9,5, a nettó átlagkereset 10,0, a reálkereset pedig 5,5 százalékkal felülmúlta az egy évvel korábbit.

A faültetés kora lejárt, új hullám érkezik a klímavédelemben

A Green Connect Program és az általa fémjelzett regeneratív társadalmi modell november 29-én mutatkozik be a Herman Ottó Konferencia Központban.

Magyarország nem kér a műhúsból

A laboratóriumi körülmények között előállított húsok elterjedése olyan életmódváltozást eredményezne, ami teljesen felborítaná az európai kultúrát, amit nem hagyhatunk

Változik a nyugdíjpénztárak szabályozása

A még október végén társadalmi egyeztetésre bocsátott jogszabálytervezetek indokolása szerint a változásokra a gazdasági környezet változása miatt van szükség.

Megújította vezető testületeit az MBH Bank

A megválasztott tisztségviselők a Magyar Nemzeti Bank engedélyének birtokában, elfogadó nyilatkozatuk aláírását követően tölthetik be tisztségüket
Hirdetés

Gazdaság

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.