Annak ellenére kezdődhetett a kereskedés az MKB Bank újonnan bevezetett részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), hogy a bank elnök-vezérigazgatója szerint nincs igénye a pénzintézetnek tőkebevonásra. Az MKB 100 milliárd forint össznévértékű törzsrész vényeivel a BÉT standard kategóriájában folyhat a kereskedés.
Az ünnepélyes csengetési ceremónián Balog Ádám, a bank elnök-vezérigazgatója szólaltatta meg a BÉT csengőjét, ezt követően az MKB Bank május végén bevezetett részvényeivel megindulhatott a kereskedés – jelentette az MTI.
Balog Ádám közölte: az MKB Bank 2019. január 17-én tartott közgyűlésén határoztak a nyilvánosan működő részvénytársasággá alakulásról, egyúttal 100 millió darab, egyenként 1000 forint névértékű részvényének tőzsdei bevezetéséről. A BÉT a pénzintézet 100 milliárd forint össznévértékű törzsrészvényeit május 30-án vette fel a terméklistára, a bank törzsrészvényei a teljes alaptőkét képviselik.
A kereskedés megkezdésekor az MKB Bank Nyrt. tőzsdei kapitalizációja meghaladta a 197 milliárd forintot, amellyel a kibocsátók rangsorában a 6. helyet foglalja el.
Az MKB Bank Magyarország egyik legnagyobb, csaknem 70 éves múltra visszatekintő, meghatározó pénzügyi szereplője – jelezte Balog Ádám.
A bevezetést követően a bankrészvények induló ára az utolsó tőzsdén kívüli (OTC) ügylet ára lett, ami 1972 forint volt. A tőzsdére bevezetést közel egy éves folyamat előzte meg – mondta Balog Ádám.
Az elnök-vezérigazgató az elmúlt években lezajlott fejlődésről elmondta: 2015-ben 75 milliárd forintos vesztesége volt a pénzintézetnek, a tavalyi üzletmenet után 25 milliárd forint adózás utáni nyereséget könyvelt el.
Arra a kérdésre, hogy milyen nyereséget vár a menedzsment 2019-ben, Balog Ádám azt válaszolta, hogy konkrét idei eredményvárakozást egy tőzsdei cég vezetőjeként nem mondhat.
Arról is szó volt, hogy a bank tőkehelyzete stabil, 2015-ben 11,8 százalékot, 2018-ban 17,4 százalékot ért el a tőkemegfelelési mutató, így “nincs igény a tőkebevonásra“.
Egy másik kérdésre kiemelte: az állam 2016-ban 37 milliárd forintért adta el a bankot, most a piaci értéke mintegy 200 milliárd forint, ez is jól mutatja a pénzintézet fejlődését, megerősödését – jelezte a bank elnök-vezérigazgatója.