Kezdőlap Tőzsde BÉT - További csökkenés jöhet
No menu items!

BÉT – További csökkenés jöhet

A Budapesti Értéktőzsde szerdai kereskedésében további csökkenés jöhet az elemző szerint.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője kiemelte, fontos támasz alatt zárt a BUX kedden, elsősorban az OTP piacán tapasztalható erőteljes eladói nyomásnak köszönhetően a 36 ezer pontos szint alá került a hazai részvényindex. Amennyiben nem sikerül visszakapaszkodnia a korábbi támasz fölé, a technikai kép alapján további csökkenés jöhet.

A vezető részvények közül az OTP a 11 000 forintos szint közelébe ért, amely elsősorban lélektanilag fontos, a következő technikai szint 10 700 forintnál található. A Mol grafikonja továbbra is lefelé mutat, 1850, majd 1800 forintnál húzódnak támaszok. A Richter végül letörte a 6600 forintos támaszt, a következő szint 6400 forintnál található. A Magyar Telekom jegyzése egyelőre a 380-400 forintos tartományban mozoghat, de a keddi kereskedésben tesztelésre került a támaszt, érdemes figyelni, mert amennyiben esetleg szignifikánsan letörné, itt is csökkenés jöhet az elemző szerint.

Varga Zoltán kiemelte, hogy továbbra is vette saját részvényeit az OTP, a vállalat reggeli közleménye szerint a keddi kereskedésben 150 ezer darab saját részvényt vásárolt 11 186 forint átlagáron.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 699,29 pontos, 1,91 százalékos csökkenéssel, 35 817,88 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 19,7 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége gyengült az előző napi záráshoz képest.

A Mol árfolyama 8 forinttal, 0,43 százalékkal 1858 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 440 forinttal, 3,84 százalékkal 11 020 forintra esett, forgalmuk 13,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 382 forintot ért, forgalma 251,7 millió forint volt.

A Richter-papírok 110 forinttal, 1,66 százalékkal 6520 forintra gyengültek, forgalmuk 3 milliárd forintot ért el.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Pancsoljon vagy gördeszkázzon az atombunkerben Helsinkiben

A föld alatti víziparadicsom az Itäkeskus Fotó: aquamagazine.com Helsinki első...

Linamar vezér: a közszféra a kanadai termelékenység legnagyobb fékje

Linda Hasenfratz, a Linamar Corporation elnök-vezérigazgatója Fotó: country93.ca Kanadában évek...

Sokba kerülnek az új ügyfelek: egyre több ajándékpénzt fizetnek a bankok

Egyre többször honorálják a termékeik igénybevételét ajándékpénz adásával a pénzintézetek, néhány napon belül a személyi kölcsönöknél is két újabb szereplő állt be az egyszeri jóváírást adó pénzügyi szolgáltatók sorába

Ne maradjon le, bárki elmondhatja a véleményét az e-számla koncepcióról

A ViDA-csomag fő célja az áfacsalások visszaszorítása és a gazdaság digitalizációjának előmozdítása. A hazai megvalósítás koncepciójának kidolgozása hónapok óta zajlik.
Hirdetés

Hírek

Sokba kerülnek az új ügyfelek: egyre több ajándékpénzt fizetnek a bankok

Egyre többször honorálják a termékeik igénybevételét ajándékpénz adásával a pénzintézetek, néhány napon belül a személyi kölcsönöknél is két újabb szereplő állt be az egyszeri jóváírást adó pénzügyi szolgáltatók sorába

Ne maradjon le, bárki elmondhatja a véleményét az e-számla koncepcióról

A ViDA-csomag fő célja az áfacsalások visszaszorítása és a gazdaság digitalizációjának előmozdítása. A hazai megvalósítás koncepciójának kidolgozása hónapok óta zajlik.

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

Az Év óvodakertje elismerést a Budapest XXII. Kerület Egyesített Óvoda nyerte el, a Virágos városi- és faluséták kategória idei díjazottja pedig Miskolc.

Hó, jég, dugó: így készülhetünk a reptéri ünnepi rohamra

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kapacitása évek óta nem tud lépést tartani a forgalom növekedésével. A téli szezonban naponta több tízezer utas érkezik vagy indul útnak, miközben a parkolóhelyek száma szinte változatlan.

Példátlan beruházási hullám indult: ezermilliárdokat tolnak a magyar agráriumba

Folyamatosan érkeznek a régóta várt támogatói okiratok a KAP ST pályázatokban érintett agrártermelők és élelmiszeripari szereplők felé.

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület

Megalakult a Magánegészségügyi Szakmai Koordinációs Testület, amely intézményes keretet biztosít a szektor továbbfejlesztéséhez és a szereplők közötti összehangolt együttműködéshez.

KSH: a beruházások teljesítménye 2025 III. negyedévében 3,8 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál

A beruházások csökkenéséhez a legnagyobb mértékben a szállítás, raktározás, valamint a feldolgozóipar gazdasági ág járult hozzá.

MNB: új alelnöke lehet a Magyar Nemzeti Banknak

Banai Péter Benő AZ MNB: új alelnöke lehet .

Gazdaság

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.