Kezdőlap Turizmus Betiltották a kulcsszéfeket a közterületeken
No menu items!

Betiltották a kulcsszéfeket a közterületeken

Betiltotta a párizsi városháza a bútorozott lakások kiadásához használt eszközök, egyebek mellett a számkombinációs kulcstárolók és más tárolók kihelyezését a francia főváros közterületein.

Párizsban a rendőrök ezentúl dátumozott matricákat ragasztanak a rácsokra, kerítésekre és kapukra felerősített kulcsszéfekre, s a feltüntetett dátumtól számítva a tulajdonosoknak két hetük van arra, hogy eltávolítsák a kulcstárolókat. A határidő leteltével a dobozok “talált tárgynak minősülnek, és automatikusan eltávolítják őket a közterületről” – olvasható az önkormányzati rendeletben, amely január 24-én tiltotta be a kulcsdobozok kihelyezését a köztéri utcabútorokra.

Jacques Baudrier lakhatásért felelős polgármester-helyettes szerint az intézkedés része annak a küzdelemnek, amelynek célja a fővárosban található “25 ezer illegális bútorozott turistaszálláshely visszaszerzése”. Ezeket olyan platformokon hirdetik, mint az Airbnb, és amelyek számára “a kulcsdobozok rendkívül egyértelmű jelzést jelentenek”.

Párizsban 95 ezer bútorozott turistaszállás van, amelyből 25 ezret illegálisan adnak ki, ami a hagyományos bérbeadásra rendelkezésre álló ingatlanok számának csökkenéséhez, és a bérleti díjak emelkedéséhez vezet.

2025. január 1-jétől 120 napról 90 napra csökkentett az állandó lakóhely bérbeadásának felső határa, és növekedett a büntetések összege egy 2024. november 19-én elfogadott törvény értelmében, amely új eszközöket biztosít az önkormányzatoknak az Airbnb típusú bútorozott turistaszállások robbanásszerű terjedése elleni küzdelemhez-közölte az MTI.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Közös fellépésben állapodtak meg a V4+ országok agrárkamarái

Az EU-Mercosur kereskedelmi megállapodással kapcsolatban a felek kiemelték, hogy a térségből várhatóan olyan mezőgazdasági termékek érkeznek majd a közös uniós piacra, amelyek nem felelnek meg az EU környezetvédelmi és minőségi előírásainak,

A Mol sikeres tesztelése a pozsonyi finomítóban

A co-processinget, vagyis a növényi maradványok bekeverését a százhalombattai finomítóban már évek óta alkalmazzák.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés a tőzsdén az elemző szerint

Iránykereséssel indulhat a kereskedés pénteken a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint..

Betiltották a kulcsszéfeket a közterületeken

Betiltotta a párizsi városháza a bútorozott lakások kiadásához használt eszközök, egyebek mellett a számkombinációs kulcstárolók és más tárolók kihelyezését a francia főváros közterületein.

Hírek

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

A KSH publikálja leggyorsabban a külkereskedelmi termékforgalom adatait

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kiemelt stratégiai célja az adatközlések gyorsítása, a piacra kerülési idő, az adminisztratív terhek csökkentése, illetve a relevancia, a hatékonyság, az időszerűség a felhasználói elégedettség növelése érdekében. A KSH folyamatosan monitorozza a piacra kerülés gyorsításának lehetőségeit.

Erősödött csütörtökön a forint

Erősödött a forint csütörtökön a főbb devizákkal szemben a...

Erősödött a forint szerda reggel

Erősödött a forint árfolyama szerda reggelre.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.