IEA
IEA: hiba volt függővé válni az orosz energiahordozóktól
Sok európai ország "stratégiai és történelmi léptékű" energiaellátási hibákat követett el, és ezek egyike az volt, hogy ezek az országok túlzottan függővé váltak "egyetlen beszerzési forrástól", vagyis Oroszországtól - jelentette ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) igazgatója.
Olajfelhasználás: néhány éven belül itt a fordulópont?
Már 2030 előtt túllendül a csúcsponton a világ olajfelhasználása a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) legfrissebb középtávú olajpiaci jelentése szerint.
624 milliárd dollár megy idén energiahatékonyságra
Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét, így a jelenlegi energiafogyasztás és a károsanyag kibocsátás is az egyharmadával eshetne vissza, sőt még 12 millió új munkahely is létrejöhetne.
Oroszország háborúja nagy lépést jelent a tiszta energia előretörése felé
Oroszország ukrajnai inváziója hozzájárult a tiszta energiába történő beruházások fellendüléséhez, amelyek összege immár jelentősen meghaladja a fosszilis tüzelőanyagokra fordított kiadásokat - közölte friss jelentésében a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA).
Fordult a kocka az energiapiacon: Moszkva pozíciói meggyengültek
Oroszország ukrajnai támadása óta a Nyugat erőpróbát folytat Moszkvával az energiapiacokon. Sokáig úgy tűnt, hogy a Kreml nyerhet, de a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) vezetője, Fatih Birol szerint fordult a kocka.
Végre egy pozitív fejlemény a felmelegedés ellen
2022-ben sem következett be trendforduló a klímakárosító szén-dioxid-kibocsátásban, ezért a Nemzetközi Energiaügynökség nagyobb tempót sürget az éghajlatvédelemben. De van pozitív fejlemény is.
Soha nem égetett el annyi szenet a világ, mint idén
A szénfelhasználás 1,2 százalékos idei növekedését és hosszabb távon stagnálását jelzi a pénteken publikált éves szénpiaci jelentésében a Nemzetközi Energiaügynökség, az IEA. A növekedéssel a világ szénfelhasználása az első alkalommal az idén lépi át a 8 milliárd tonnát, és egyben megdönti a 2013-ban felállított korábbi rekordot.
Nemzetközi Energiaügynökség: jövőre drágulhat az olaj az ársapka miatt
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) szerint az olajárak jövőre emelkedhetnek, mivel a szankciók beszűkítik az orosz kínálatot, a kereslet pedig felülmúlja majd a korábbi várakozásokat.
Rekordméretű gázkereslet-visszaesés lesz
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) szerint az európai földgázkereslet jövőre visszaesik, mivel a magas árak miatt a nemzetek energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be az orosz kínálat korlátozása közepette.
Az olajkereslet felfutását várja a Nemzetközi Energiaügynökség
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) friss jelentése szerint a forró nyár és a gáz drágulása növelte a kőolajfelhasználást az energiatermelésben, ezért a szervezet megemelte éves olajkeresleti előrejelzését.
Soha nem volt ilyen mély és összetett energiaválság szélén a világ
Tovább súlyosbodhat energiaellátás globális szűkössége, amely már eddig is bénító hiányt idézett elő, és az áram, valamint az üzemanyagok drágulását eredményezte - jelentette ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) ügyvezető igazgatója egy globális energiafórumon.
Nyáron üzemanyaghiány sújthatja Európát
Oroszország Ukrajna ellen indított háborúja miatt minden korábbinál mélyebb és hosszabb energiaválság alakulhat ki, amelynek következő, nyári szakaszában üzemanyaghiány sújthatja Európát - mondta a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) vezetője.
100 dollár alatt is járt a Brent olaj ára
A délelőtthöz képest gyorsult a kőolaj árcsökkenése kora délutánra a fogyasztó országoknak arra a döntésére, hogy kőolajat szabadítanak fel stratégiai készleteikből.
Nemzetközi Energiaügynökség: az olajkereslet 2023-ban éri el a járvány előtti szintet
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) azzal számol, hogy idén napi 5,2 millió hordóval nő a világ olajkereslete, és két év múlva visszatér a pandémia előtti szintre.
Nagyot zuhant az olaj ára
Öt százalék körüli mértékben csökkentek a világpiaci olajárak szerda délelőtt, miután olyan jelentések láttak napvilágot, hogy a túlkínálat makacsul fennmarad, a kereslet pedig összeomlik a koronavírus-járvány következményeként.
Friss
Őrizzük meg a vidéki életformát!
a tárcavezető arra hívta fel a figyelmet, hogy a magyar agrárium gerincét a kis gazdaságok alkotják, melyek sajátossága, hogy egyszerre vállalnak szerepet a növénytermesztésben és az állattenyésztésben.
A vállalkozók csak állami kompenzációval tudnak bért emelni
A VOSZ szerint a gyors bérfelzárkóztatás a bérköltségeket úgy növeli, hogy azt nem tudja ellentételezni a piaci árbevétel növekedése.
Devizapiac – Erősödött kedden a forint
A forint az októberi kezdéshez képest gyengébben áll mindhárom devizával szemben, 0,7 százalékkal az euró, 2,8 százalékkal a dollár és 0,8 százalékkal a svájci frank ellenében.
Most a büfék alá nyúl az állam
A forrásokat a vidéki vendéglátó üzletek energiahatékonyságát célzó beruházásokra és eszközbeszerzésre, a Tourinformok korszerűsítésére és a hagyományos kávéházi cigányzene megőrzésére és népszerűsítésére lehet fordítani.
Hírek
15 milliárdos pénzügyi oktatási program indul
A 16-21 éves korosztály ingyenesen férhet hozzá számos, hasznos pénzügyi tudást biztosító anyaghoz.. Minden magyar előtt nyitott a pénzügyi tanulás lehetősége! Sőt a 16-21 éves fiatalok most ingyenes oktatást kapnak.
Szerda reggelre erősödött a forint árfolyama
Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,1160 dollárról 1,1158 dollárra változott.
Devizapiac – Erősödött a forint péntek reggelre
Az euró 1,1128 dollárt ért reggel 7 órakor a csütörtök kora esti 1,1112 dollár után.
II. Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Zsidó Gasztronómiai Fesztivál
Megtekinthetik a csodálatos zsinagóga épületét és a tárlatvezetésen megismerhetik a történetét.
Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0
Minden társadalom számára fontos lehet alternatív elektronikus fizetési megoldások kidolgozása a pénzforgalmi stabilitás és a monetáris szuverenitás érdekében.
Devizapiac – Erősödött kissé a forint hétfőn
Az eurót este hat órakor 394,00 forinton jegyezték a kora reggeli 394,26 forint után, a.
Gazdaság
Devizapiac – Erősödött kedden a forint
A forint az októberi kezdéshez képest gyengébben áll mindhárom devizával szemben, 0,7 százalékkal az euró, 2,8 százalékkal a dollár és 0,8 százalékkal a svájci frank ellenében.
Erősödött a forint hétfőn
Az év eleje óta a forint 4,6 százalékkal gyengült az euróval, 5,8 százalékkal gyengült a dollárral és 3,2 százalékkal gyengült a svájci frankkal szemben.
Nyugdíjpénzből ingatlant? Most jól teljesítenek a pénztárak, reálhozam mindenhol!
A Bank360.hu elemzése emlékeztet rá, hogy a csúcs reálhozamok (jellemzően több millió forintosak) 2021 vége felé voltak, amikor az árfolyamok magasan jártak, az infláció viszont még nem szabadult el