A magyar munkavállalók 29 százalékának nem okozott nehézséget a 2020 márciusa óta tartó időszak, közel 50 százalékuk viszont úgy érzi, elfogytak a mentális tartalékai – közölte a HR Portál.
A személyügyi szakportál idén március 16. és április 5. között készített online felmérést az oldal látógatói körében, a kérdőív segítségével 1063 munkavállaló értékelte az utóbbi egy évet.
Az elmúlt egy évet a munkavállalók 37 százaléka “hullámvasútként” élte meg jobb és rosszabb időszakokkal, míg csaknem 32 százalék szerint “nagyon nehéz év volt” – áll a felmérésben.
A felmérésből kiderült, hogy a munkavállalók 49,5 százaléka úgy érzi, hogy kiégett, elfogytak a mentális tartalékai.
2020 márciusa óta a dolgozók 58 százalékának a folyamatos bizonytalanság és a hosszú távú tervezés hiánya volt a legnehezebb, 39 százalékuk a szórakozási lehetőségek hiányát, 36 százalékuk pedig az elszigetelődést, a társas kapcsolatok beszűkülését említette. A válaszadók 25 százalékának a munka – családi élet – gyerekek tanulásának összehangolása, 18 százalékuk számára a vírustól való félelem, 10 százalékuknak pedig az otthoni munkavégzés okozott nehézséget.
A felmérésben a munkahely változására is rákérdeztek: a válaszadók 78 százaléka azt mondta, hogy ugyanott dolgozik, 6,5 százalékot elbocsátottak és nincs munkája, 6 százalékot szintén elküldtek, de időközben talált új munkahelyet, 10 százalék pedig saját elhatározásból váltott. Mindez azt jelenti, hogy a felmérésben részt vevők 12,5 százalékának mondott fel munkaadója az utóbbi egy évben.
Arra a kérdésre, hogyan dolgoznának a munkavállalók a koronavírus-járvány csillapodása után, amikor újra el lehet kezdeni az irodában dolgozni, csupán a megkérdezettek 13 százaléka válaszolta, hogy várja a teljes irodai visszatérést. A résztvevők 33 százaléka részben térne vissza az irodába, 19 százalékuk pedig teljesen elzárkózik az irodai munkához való visszatéréstől.
Ugyanakkor arra is rámutattak, hogy a home office-ban dolgozó munkavállalóknak a 45 százaléka válaszolta azt, hogy munkaadójától mindent megkap a sikeres munkavégzéshez. A megkérdezettek 24 százaléka vélekedett úgy, hogy “magára hagyták”, míg 24 százalék csak szakmai, 7 százalék inkább csak mentális segítséget kapott attól a szervezettől, ahol dolgozik.