A fiatalabb generációk egyre inkább felismerik a nyugdíjcélú megtakarítás fontosságát, az OTP Nyugdíjpénztár belépési adatai szerint ugyanakkor a legtöbben továbbra is inkább 40 éves koruk körül kezdenek el félretenni nyugdíjas éveikre.
Az OTP Nyugdíjpénztár megbízásából, 1000 válaszadó online megkérdezésével készült reprezentatív felmérés szerint továbbra is jelentős az eltérés az aktív korú hazai lakosság szándékai és tettei között, ha a nyugdíjcélú megtakarításokról van szó.
A válaszadók 70 százaléka gondolja úgy, hogy 18 és 35 éves kora között el kell kezdeni félretenni ahhoz, hogy anyagilag biztos nyugdíjas kora legyen. Ennek ellenére a nyugdíjpénztár statisztikái szerint továbbra is 40 év körül mozog az új belépők átlagos életkora.
Az MTI-hez eljuttatott összefoglalóból kiderül: a most pályakezdőnek vagy fiatal munkavállalónak tekinthető Y generáció körében 20 százalékkal magasabb azok aránya, akik szerint már 25 éves kor előtt el kell kezdeni a felkészülést, mint a teljes aktív korú lakosság körében; az Y generációs válaszadók több mint 47 százaléka mondta ezt.
A közlemény idézi Nagy Csabát, az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatóját, aki arra hívja fel a pályakezdők figyelmét, hogy ha első munkahelyük megszerzésekor belépnek egy nyugdíjpénztárba is, és legalább a havi tagdíjat folyamatosan fizetik, azzal megtették az első lépést az anyagilag biztos időskor felé.
A 251 milliárd forintnyi vagyont kezelő OTP Nyugdíjpénztárhoz idén eddig több mint 7200 új tag csatlakozott, akiknek az átlagéletkora a korábbi évekhez hasonlóan 40 év körül alakult – olvasható a közleményben.