Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Német gazdaságkutató: a szankciók mindig a társadalom szegényeit sújtják
No menu items!

Német gazdaságkutató: a szankciók mindig a társadalom szegényeit sújtják

Illusztráció: Freepik

A gazdasági szankciók különösen a szegényeket sújtják, a szankcionált országokban a várható élettartam is csökken – állapították meg friss tanulmányukban a müncheni Ifo gazdaságkutató intézet szakértői. Kérdéses, hogy a megállapítások érvényesek-e Oroszországra.

A tanulmány szerint a gazdasági szankciók nagy károkat okoznak a célországokban, különösen a szegényebb lakosságnak. Az ENSZ szankciói például évente két százalékpontos növekedési visszaesést eredményeznek az érintett országokban. Tíz évre vetítve ez az egy főre jutó gazdasági teljesítmény 25 százalékos csökkenésének felel meg.

A Spiegel által szemlézett tanulmány szerint az USA egyoldalú szankciói a növekedés évi alig egy százalékpontos visszaeséséhez vezetnek. Hosszú távon ez az egy főre jutó gazdasági teljesítmény 13 százalékos csökkenésének felel meg.

“A gazdasági szankciók rendszeresen a szankcióval sújtott országok lakosságának azt a részét sújtják a legsúlyosabban, amelyik szegénységben vagy annak közelében él”

– mondta Florian Neumeier, az Ifo adó- és fiskális politikával foglalkozó kutatócsoportjának vezetője. “Ez a múltban is így volt, különösen az amerikai szankciók esetében. Tanulmányok kimutatták például, hogy az Irán ellen 2012-ben bevezetett szankciók miatt elsősorban a fiatal, iskolázatlan vidéki lakosság szenvedett” – tette hozzá.

A tanulmány 160 ország értékelésén alapul. Ezek közül 67-et érintettek gazdasági szankciók az 1976 és 2012 közötti időszakban. “A múltban a szankciókat többnyire a kisebb gazdaságokra vetették ki. Ezért az elemzésekből nem tudjuk kikövetkeztetni, hogy a jelenlegi szankciók hogyan hatnak egy olyan nagy gazdaságra, mint Oroszország” – mondta Neumeier.

A szegényebb országokban a szankciók a lakosság várható élettartamának csökkenéséhez is vezetnek. Az ENSZ ilyen intézkedéseivel a lakosság várható élettartama átlagosan 1,2-1,4 évvel csökken – állípították meg.

Az USA szankciói esetén a várható élettartam alig fél évvel csökken. “A férfiak és a nők várható élettartama közötti különbség is azt mutatja, hogy a nőket jobban érinti a szankciók bevezetése” – mondta Neumeier.

Hirdetés
Nemzetközi ESG konferencia közhelyek nélkül, csak a lényegről.
A legjobb magyar és nemzetközi előadókkal a bevezetés és a sikeres napi gyakorlat jó példái. Mert: a fenntarthatóság, az ESG, ma már mérettől függetlenül minden vállalkozás számára megkerülhetetlen! Mert az ESG messze több, mint a fenntarthatóság! Mert folyamatosan nő az érintettek köre! Mert a beszállítóktól is elvárják az ESG megfelelést! Mert a német beszállítói törvény új korszakot hoz a magyar KKV-knak is. Mert folyamatosan születtek, születnek az új jogszabályok. Ezért segíti a cégeket AzÜzlet november 26.-i ESG konferenciája, ahol Ön is mindent megtudhat az ESG keretrendszerről, kapcsolatokat építhet és személyesen is kérdezhet a téma legjobb előadóitól.
https://azuzletkonferenciakozpont.hu/esg-a-bevezetes-buktatoi-es-sikeres-napi-gyakorlat-konferencia/
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Háromból két ügyfélszámla már kamatadómentes az idén is profitban fürdő brókereknél

A befektetési vállalkozásoknál összesen 298,5 ezer számla volt szeptember végén, ebből több mint 160 ezer volt a TBSZ és csaknem 32 ezer a NYESZ,.

Ősszel is beköltözött az erdő a hajdú-bihari iskolákba

Több mint 1400 tanuló tájékozódhatott interaktív, játékos módszerek segítségével az erdőről, illetve a fenntarthatóságról.

Jövő tavasszal már érezhető lesz az építőipar fellendülése

A célunk ezzel az volt, hogy egy nagyobb kapacitással rendelkező raktárbázist hozzunk létre, segítve ezzel a logisztikát, és mielőbb kielégítve a megrendelők igénye.

Nyugi, lesz elég hal karácsonyra

A MOHOSZ és a MA-HAL stratégiai együttműködésének köszönhetően évről évre nő a horgászati célú haltelepítések volumene.
Hirdetés

Hírek

A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött

A bitcoin jegyzése az év eleje óta több mint a kétszeresére emelkedett.

Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama

Az év eleje óta a forint gyengült mindhárom devizával szemben, 6,5 százalékkal az euró, 11,0 százalékkal a dollár és 5,7 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról

Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként

Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.

Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.

Gazdaság

Háromból két ügyfélszámla már kamatadómentes az idén is profitban fürdő brókereknél

A befektetési vállalkozásoknál összesen 298,5 ezer számla volt szeptember végén, ebből több mint 160 ezer volt a TBSZ és csaknem 32 ezer a NYESZ,.

A hitel nem ajándék – kampány a karácsonyi időszakra kvízjátékokkal

Az év végi időszakban sokan igényelnek rövid lejáratú, kisebb összegű hiteleket is a karácsonyi kiadások fedezésére.

Már több mint 2000 milliárd forintnyi vagyont tartanak külföldi bankbetétekben a magyarok 

A pénzügyi vagyon kétharmada ugyanis a legvagyonosabb 10 százalék kezében van az MNB korábbi felmérései szerint.

Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete

A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.