Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Jelentősen csökkentek a főbb nyugat-európai tőzsdemutatók
No menu items!

Tőzsde – Jelentősen csökkentek a főbb nyugat-európai tőzsdemutatók

Jelentős veszteségekben zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék csütörtökön, miután az Európai Bizottság és a brit jegybank is rontotta gazdasági növekedési előrejelzését a kereskedelmi feszültségek, a világgazdasági növekedés lassulása és a Brexit körüli bizonytalanságok közepette. 

A londoni FTSE-100 mutató 1,11 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 2,67 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,84 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. Milánóban 2,59 százalékkal, Madridban pedig 1,79 százalékkal csökkent az irányadó tőzsdemutató.

A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 1,49 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 1,41 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 1,93 százalékkal esett vissza.

A nap vesztesei az autógyártók voltak. A Fiat Chrysler olasz-amerikai vállalat 12 százalékos mínuszban zárt, miután a vártnál rosszabb szabad cashflow- és nyereség-előrejelzést tett közzé az idei évre vonatkozóan.

Az Európai Bizottság 0,6 százalékponttal 1,3 százalékra rontotta az euróövezet idei gazdasági növekedésének várható ütemét, a jövő évit pedig 0,1 százalékponttal 1,6 százalékra húzta le. Az unió egészére vonatkozó előrejelzést szintén lefelé módosították, az idei évre 1,5 százalékos növekedést várnak az ősszel valószínűsített 1,9 százalék helyett, a 2020-as prognózist pedig 1,8 százalékról 1,7 százalékra vitte le Brüsszel.

A Bank of England új inflációs jelentésében a brit hazai össztermék (GDP) idei növekedésére szóló előrejelzését az általa eddig várt 1,7 százalékról 1,2 százalékra, 2020-ra szóló GDP-növekedési prognózisát pedig 1,7 százalékról 1,5 százalékra rontotta. A jegybank egynegyedes esélyt lát arra, hogy a brit gazdaság az idei év második felében egy időre recesszióba kerül.

Újabb csapást mért a kockázatvállalási hangulatra, hogy Larry Kudlow, a Fehér Ház gazdasági főtanácsadója a Fox televíziónak kijelentette, meglehetősen hosszú út vár még az Egyesült Államokra addig, amíg megköti az átfogó kereskedelmi megállapodást Kínával. Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszter szerdán még arról beszélt, hogy a két ország képviselői megállapodásra szeretnének jutni a jövő héten, amikor Pekingben ülnek össze újabb egyeztetésekre.

A CNBC amerikai hírtelevízió értesülései szerint rendkívül valószínűtlen, hogy Donald Trump amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök találkozzon a 90 napos kereskedelmi tűzszünet lejártáig, március 1-ig. Ha eddig a határidőig nem jut megállapodásra a két fél, életbe lépnek azok a pótvámok, amelyeket eredetileg januárban vezettek volna be.

New Yorkban, az európai tőzsdezárás idején, a Dow Jones ipari átlag 1,32 százalékos, az S&P 500-as index 1,45 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,62 százalékos mínuszban állt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára meredeken csökken.

Az áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,65 százalékos mínuszban, 61,03 dolláron, a márciusi WTI pedig 3,24 százalékos veszteségben, 52,26 dolláron forgott csütörtök este hat órakor.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára áprilisi szállításra 0,05 százalékkal, 1313,70 dollárra csökkent.

Egy euróért 1,1355 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,08 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz. (MTI)

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

AUTRESZ: kevesen ismerik, pedig nagy segítség a céges adótartozás rendezésére. Mutatjuk hogyan.

Dr. Pokó DiánaAzt már sokan tudják, hogy a gazdasági...

Nem lett követeléskezelési törvény, Magyarországnak is lesz EU-s kötelezettségszegési bírság

Az Európai Bizottság az Európai Unió Bírósága előtt keresetet...

Minden, amit az utasoknak tudniuk kell: A Ryanair 2025-ös szabályváltozása

A papírmentes beszállástól a poggyászkorlátozásig - Készüljön fel az...

A Honda és a Nissan összeolvadási tárgyalásokat folytat

A Honda és a Nissan állítólag feltáró jellegű tárgyalásokat...

Hírek

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.