Kezdőlap Turizmus 10 ezernél is többen látogattak a téli szünetben a Síparkba
No menu items!

10 ezernél is többen látogattak a téli szünetben a Síparkba

Fotók: Sípark Mátraszentistván

Az összesített adatok szerint 10 ezer 500-an váltottak síbérletet, kísérőikkel együtt több mint 12 ezer vendég látogatott a téli szünetben a mátraszentistváni Síparkba. Az elmúlt napok enyhébb időjárását is átvészelték a pályák, a hétvégén pedig visszatér a hideg, így ismét beindulnak a hóágyúk. Az idén 20 éves, magyar családi tulajdonban üzemelő síterep a következő hetekben is ideális választás mindazok számára, akik néhány napos családi síelésre vágynak, szeretnének megismerkedni a havas sportokkal, vagy bemelegítenének egy hosszabb, külföldi sívakáció előtt.

Karácsony második napján indult a 2024/25-ös szezon a mátraszentistváni Síparkban, melynek üzemeltetői a sokszor kedvezőtlen időjárási körülmények között is mindent megtettek, hogy a téli szünetben ne kelljen feltétlenül külföldre utazniuk azoknak, akik havas élményekre vágynak.

A látogatottsági adatok igazolják, hogy megérte a befektetett munka: december 26. és január 5. között 10 ezer 500-an váltottak síbérletet, a kísérőkkel, valamint a Felső-Mátrába látogató kirándulókkal együtt több mint 12 ezer vendég fordult meg a Síparkban másfél hét alatt.

  • „A Felső-Mátra turizmusa, a környékbeli szállásadók és egyéb szolgáltatók miatt is fontosnak éreztük, hogy ne hagyjuk cserben a síelni, snowboardozni vágyó embereket, biztosítsuk a sportolási, aktív kikapcsolódási lehetőséget. Az időjárás többször komoly kihívás elé állítja a csapatot, de amikor látjuk, hogy mennyi örömet és élményt nyújt a síelés a hozzánk látogató gyerekeknek és idősebbeknek, akkor mindig azt mondjuk, hogy megérte dolgoznunk, így volt ez a téli szünetben is” – mondta Kőrösi Péter, a mátraszentistváni Síparkot üzemeltető, 100 százalékban magyar tulajdonban lévő családi vállalkozás ügyvezetője.

Hétköznapokon kedvezményes árak

A Sípark összes szolgáltatása elérhető a téli szünet után is, hétköznapokon kedvezményes árakkal várják a kezdő és haladó síelőket, illetve snowboardosokat. A pályákat az elmúlt napok szokatlanul enyhe időjárása miatt sem kellett lezárni, a hétvégétől pedig – a hidegebb idő visszatértével – újra beindítják a modern, energiatakarékos hóágyúrendszert.

A magyar hegyekben egyedülálló, varázsszőnyegekkel felszerelt síoktatópark ideális hely mindazok számára, akik itthon – hosszabb utazás nélkül – szeretnének megismerkedni a havas sportok alapjaival. Ám a haladó síelőknek is érdemes felkeresniük a Sípark változatos pályarendszerét, mielőtt hosszabb, külföldi sívakációra indulnak.

  • „Mintegy félmillió magyar síel, de többségük 11 hónapon keresztül szinte alig használja azokat az izmokat, amelyekre síelés vagy snowboardozás közben szükség van. Jelentősen csökkenti a sérülések veszélyét és élvezetesebbé, biztonságosabbá teszi a drágább, külföldi síutakat, ha előtte eljönnek hozzánk egy-két napra, és felelevenítik a sítudásukat, bemelegítik az izmaikat” – tanácsolja Kőrösi Renáta a mátraszentistváni Sípark oktatója.

Több mint 15 millió forintos fejlesztés az idei szezon előtt

A Felső-Mátra szívében található, a fővárosból és több megyeszékhelyről is könnyen elérhető mátraszentistváni Sípark 20 éve, a 2004/2005-ös szezonban nyitott, azóta évről-évre folyamatosak a fejlesztések.

A mostani szezon előtt több mint 15 millió forintból fejlesztették az infrastruktúrát és szolgáltatásokat. Felújították és negyedével megnövelték az alpesi hangulatú rönkhütte napozóteraszát, vadonatúj sporteszközökkel bővítették a kölcsönző kínálatát és új elektromosautó-töltőt is telepítettek a Sípark parkolójába.

A síbérletek ebben a szezonban sem drágultak, az árakat a két évvel ezelőtti szinten befagyasztották. A nagycsaládosok, a gyerekek, a diákok és a 62 évnél idősebbek kedvezményt kapnak, a Sípark ezen a télen is elfogadja a SZÉP-kártyákat.

A pályákkal, felvonókkal és nyitva tartással kapcsolatos aktuális információk folyamatosan elérhetőek a mátraszentistváni Sípark honlapján (www.sipark.hu), valamint a síterep Facebook felületén.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Vidéken is mindenhová elvisszük a nagy sebességű internetet

A 85 milliárd forintos Gigabit Magyarország Programmal minden lakott területen hozzáférhetővé teszik a gigabitképes internetet és az 5G mobilkapcsolatot - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára Facebook-bejegyzésében.

SZÉP-kártya nyáron is kiemelten támogatta a családok pihenését

A SZÉP-kártya nyáron is kiemelten támogatta a családok pihenését: augusztusban 5,5 százalékkal költöttek többet a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Mostantól már működő BMW gyárunk is van

Megnyitották a BMW Group legújabb, leginnovatívabb gyártóüzemét Debrecenben. A...

Máltai szeretetszolgálat: másfél év alatt száz szociális bérlakásba költöztek be rászoruló családok

Másfél év alatt száz szociális bérlakásba költöztetett rászoruló családokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, amely a felzárkózó településeken élő, hátrányos helyzetű családok számára nyílt pályázaton teszi elérhetővé, hogy modern, egészséges és tágas otthonok bérlői legyenek - közölte a karitatív szervezet.
Hirdetés

Hírek

SZÉP-kártya nyáron is kiemelten támogatta a családok pihenését

A SZÉP-kártya nyáron is kiemelten támogatta a családok pihenését: augusztusban 5,5 százalékkal költöttek többet a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Máltai szeretetszolgálat: másfél év alatt száz szociális bérlakásba költöztek be rászoruló családok

Másfél év alatt száz szociális bérlakásba költöztetett rászoruló családokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, amely a felzárkózó településeken élő, hátrányos helyzetű családok számára nyílt pályázaton teszi elérhetővé, hogy modern, egészséges és tágas otthonok bérlői legyenek - közölte a karitatív szervezet.

KSH: augusztusban a vendégek száma 5,2, a vendégéjszakáké 3,1 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

2025 augusztusában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken közel 2,8 millió vendég 7,3 millió vendégéjszakát töltött el. A vendégek száma 5,2, a vendégéjszakáké 3,1 százalékkal több volt az egy évvel korábbinál.

NKFH: taxikat, szórakozóhelyeket és vendéglátóhelyeket ellenőrzött a fogyasztóvédelmi hatóság

Taxikat, szórakozóhelyeket és vendéglátóhelyeket ellenőrzött a fogyasztóvédelmi hatóság, a folyamatos ellenőrzések hatására a kifogásolt kereskedői gyakorlatok aránya évről-évre csökken.

Kiemelten kedvező befektetési lehetőséget kínál a kincstár az önkormányzatoknak

Október 1-jétől az önkormányzatok új, versenyképes, a jegybanki alapkamattal megegyező havi kamatozású állampapírba, az új Önkormányzati Magyar Államkötvénybe (ÖMÁK) tudják fektetni szabad forrásaikat. A kizárólag a Kincstárban vásárolható ÖMÁK előnye, hogy a befektetett pénzt nem szükséges hosszú távra lekötni, az összeg bármikor könnyen hozzáférhető a felhalmozott kamattal együtt.

Fiatalok tízezrei adósodtak el 2025 első felében – több százan máris bajba kerültek

A munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.

A Fradi az EL-ben, a magyarok vagyona a maximum a BL selejtezőben játszik

A Blochamps Capital friss adatai szerint a hazai privátbanki ügyfélkörnek bő 11.000 milliárd forintnyi vagyonát kezeli a pénzügyi szektor.

NIS2: A magyar cégek többsége lemaradt a felkészülésben

Lesújtó képet fest a hazai vállalkozások felkészültsége a NIS2 irányelv teljes körű alkalmazására nézve.
Hirdetés

Gazdaság

Fiatalok tízezrei adósodtak el 2025 első felében – több százan máris bajba kerültek

A munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.

A kockázatkezelés nem játék, de tanulhat a sakkból – öt párhuzam a tábla és a tőkepiacok között

A 2008-as pénzügyi válság óta a kockázatkezelés a banki működés egyik legfontosabb területévé vált. Ma már nemcsak arról szól, hogy egy intézmény megfeleljen a szabályozói elvárásoknak, hanem arról is, hogy előre felkészüljön szélsőséges forgatókönyvekre és biztosítsa a pénzügyi szektor hosszú távú stabilitását.

Devizapiac – Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Nézzük a jó oldalát – Van, amiben Mészáros Lőrinc rávert Elon Muskra

Elon Musk vagyona ma már kontinensek leggazdagabbjainak elitjét utasítja maga mögé – mutat rá Karagich István, a Blochamps Capital ügyvezető igazgatója. Musk 342 milliárd dollárja több, mint Afrika és Óceánia 10 országának leggazdagabb vállalkozójának együttes vagyona. Ám egy dologban meg kell hajolnia Mészáros Lőrinc előtt: a magyar top-milliárdos vagyona 10 év alatt 150-szeresére ugrott, miközben Musk, csak 38-szorosára növelte pénzét. Igaz, Mészáros vagyona európai viszonylatban még így is a középmezőnyben marad.