Hirdetés
Kezdőlap Gazdaság Negyedével csökkenthető az irodák energiaköltsége a LEO szerint
No menu items!

Negyedével csökkenthető az irodák energiaköltsége a LEO szerint

Akár 15-25 százalékkal is mérsékelhető egy átlagos irodaépület energiafelhasználása a megfelelő beszabályozással és a bérlők, felhasználók együttműködésével – fejti ki Schmidt József a Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatók Országos Szövetsége (LEO) elnöke.

„Miközben az egész ágazat számára jelentős csapás, hogy alig hevertük ki a covid okozta sokkot, rögtön utána most, az energia árrobbanás teremt súlyos, megoldandó feladatot. Az egyetlen örömteli hír az, hogy az egymásra utaltságot és a közös érdeket felismerve, az ingatlantulajdonosok többsége igyekszik szorosabbra fűzni az létesítményüzemeltetőkkel kialakított kommunikációt, valamint együttműködést”- magyarázza Schmidt József a LEO elnöke.

A szakember szerint a magyarországi irodaállományt az energiafelhasználást tekintve három részre lehetne osztani. Az egyik részt a régi, korábbi építésű irodaházak képviselik a ma már korszerűtlen gépészettel és az ennek megfelelően gazdaságtalan energiafelhasználással. A második kategóriába a nagyjából tíz éven belül épített úgynevezett A kategóriás irodaházak tartoznak, amelyeknél már a modern energiarendszerek között a zöld energia is megtalálható.

A harmadik kategóriát pedig azok az irodaépületek jelentik, amelyek még a tervezőasztalon vannak, és amelyek megtervezésénél az új helyzetnek megfelelően, már kiemelkedő szerep jut az energiahatékonyság megteremtésének.

„A mostani energia-árrobbanás következményei hatványozottan kiemelik, mennyire fontos az, hogy a tervezőmérnökök már a kezdetektől szoros együttműködést alakítsanak ki a megszülető irodaházak létesítménygazdálkodási szakembereivel.

Közösen meghatározva az elvárásokat és ahhoz társítva a megfelelő műszaki megoldásokat. Ebben a munkában a LEO tagjai, a több évtizedes üzemeltetési tapasztalataik alapján kialakított modellezési megoldásaikkal tudják elősegíteni az új irodaházak átlagosan 50 évre tervezett életciklusa alatt várható energiafelhasználás optimalizálását is.

Ezért is fogadtuk örömmel, hogy ebben – a közelmúltban tartott közös konferencia tapasztalatai alapján -, a Budapesti és Pest megyei Mérnöki Kamara vezetése is partnernek tekinthető.” – emelte ki Schmidt József.

A szakember, a LEO tagvállalatainak idei tapasztalatait elemezve kijelentette: még a kevésbé korszerű irodaépületekben is 20-25 százalékos energia megtakarítást tudnak elérni az energiafelhasználás mérésével, beszabályozásával és megfelelő monitoringjával, amennyiben ehhez a felhasználók, munkavállalók szokásjogainak felülvizsgálatát is társítani lehet.

Az igy elért, jelentős üzemelési költségmegtakarítást pedig egyre több helyen már a fenntartható, zöld energia beruházások elindításához használjhatják fel.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Microsoft gigabefektetése a mesterséges intelligenciába

A Kearney globális tanácsadó cég becslése szerint az AI 2030-ra közel 1 billió dollárral járulhat hozzá a délkelet-ázsiai bruttó hazai termékhez (GDP).

Csökken a kereslet, olcsóbb lehet a benzin

A benzin iránti kereslet globális növekedése idén lelassulhat az elektromos autók kínai és USA-beli térnyerése miatt.

Májustól az Accent Hotels üzemelteti a Cardoner Hotelt és a Tihany Yacht Clubot

Két új szállodával bővült az Accent Hotels portfóliója.

Itt a kínai versenyképesség alig rejtett titka  

A kínai gyártók kilencszer több állami támogatást kapnak, mint nyugati társaik - derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) számításaiból, amelyek segítenek megmagyarázni az ország teljes dominanciáját oly sok ágazatban, a napelemektől az akkumulátorokon át az acélig.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.