Hirdetés
Kezdőlap Hirdetés Megéri programozónak tanulni?
No menu items!

Megéri programozónak tanulni?

Kép forrása: Pexels

Évről évre nagyobb a kereslet a programozási tudásra, azokra a szakemberekre, akik valóban tehetségesek ezen a területen. Egyre többen kezdenek bele hasonló tanulmányokba, ami nem véletlen. Jelenleg a 20 legjobb állás között szerepel, nem beszélve a szoftvermérnökről, amely Amerikában a 7. legjobban fizetett szakma. Hazánkban bár nem 2,5 millió forint az átlagfizetésük, azért még mindig magasan az átlag felett keresnek azok, akik ebben a szektorban dolgoznak.

Ebben a cikkben eláruljuk, hogy tényleg megéri-e programozónak tanulni.

A legkeresettebb szakmák a munkaerőpiacon

Minden évben vannak olyan szakemberek, akikért kapkodnak a munkaerőpiacon. Nemcsak az építőipar, hanem az IT szektor is ide tartozik. Mielőtt a Deluxe csapatánál kezdett el dolgozni Boros Antal, négy évig élt Londonban, ahol programozással foglalkozott.

A legkeresettebb szakmák listáján számos olyan állás található meg, amiknél igen hasznos a programozási tudás. Persze nincs szükség rá minden nap, de egy adatmérnöknek sem árt, ha valamennyire belelát ebbe a rendszerbe. A programozási készség tehát manapság már szinte alapműveltségnek számít, legalábbis azok a lépések, amik a mindennapi életünk részét képezik. A programozást tanulni mindig megéri, ugyanis könnyen megváltoztathatja az életünket, az életminőségünket. Lehet, hogy hozzásegít egy új karrierhez, esetleg egy olyan hobbit találunk, amivel mindenkinek eldicsekedhetünk.

Megfizetődik, ha valaki programozónak tanul?

Kétségkívül a fizetés az egyik legfontosabb szempont, amikor valaki tovább akar tanulni. A legtöbb embert érdekli azonban az új tudás elsajátítása, a folyamatos fejlődés, hiszen ezeknek mindig megvan az eredményük. Ahogy már korábban említettünk, napjainkban rengeteg készségnek és munkának köze van a programozáshoz, de a számítógéphez biztosan. A technológia ugyanis egyre mélyebben beépül a társadalmunk szövetébe, kezdve egészen a szkripteléstől, egészen a szoftverfejlesztésig. Ezek kitágítják a ma ismert tudomány határai.

Nem meglepő tehát, hogy a cégek igen sokat fizetnek azoknak a szakembereknek, akik hozzáértően végzik a munkájukat, akik tényleg tapasztaltak ezen a területen. Hazánkban könnyen meg lehet keresni 800 ezer és 1 millió forint körüli összeget szoftvermérnökként. Az amerikai nagyvárosokban persze jóval magasabb a fizetés, hiszen New Yorkban például 2,5 millió forintot vihet haza egy fejlesztő, míg Kaliforniában 3 felett is kereshet egy programozó. Mindezt kezdőként. Magyarországon ezért az összegért már nagyon profinak kell lenni, de még úgy sem biztos, hogy havi szinten valaki meg tud ennyit keresni. Bár azért valljuk be, havi 1 millió forintból már azért itthon is el lehet éldegélni.

Vegyük a kezünkbe az irányítást!

Tévhit, hogy csak akkor lehet valaki programozó, ha van informatikai végzettsége. Kezdetben ugyanis bőven elég egy számítógép és egy jó internet. Ezekkel már könnyedén elkezdhetünk programozni. Ezzel a két dologgal pár perc alatt belekezdhetünk online kurzusokba, nézhetünk videókat és elsajátíthatjuk az alapokat.

Igen sok ingyenes segítséget találhatunk a világhálón, de akad néhány gyakorlófeladat is, amit napi szinten elvégezve akár pár hónap alatt eljuthatunk egy olyan szintre, amiből már profitálni tudunk. Ehhez persze elkötelezettnek kell lenni, rendszeresen foglalkozni ezzel a témával, de mindenki megnyugodhat, hiszen megéri.

Hozzá kell tenni, hogy a programozáshoz nem árt ismerni az angol nyelvet, hiszen így tudunk majd igazán kiteljesedni. Vállalhatunk külföldi munkákat, amik azért jóval többet fizetnek, mint az itthoni cégek. Ez rengeteg lehetőséget nyit meg egy kezdő szakember számára. A fizetett fejlesztői állások mind pénzügyi, mind biztonsági, mind juttatási szempontból előnyösebbek.

A magunk urai lehetünk!

Manapság, ha valaki állásinterjúra megy, a kérdések között biztosan felmerül majd a home office lehetősége. Hiába a covid, még mindig nem mindenhol megszokott az effajta munkavégzés. Programozóként azonban szabadúszóként tevékenykedhetünk, így nemcsak otthonról dolgozhatunk, de akkor, ott és úgy csinálhatjuk meg a munkát, amikor, ahol és ahogy szeretnénk. Aki tehát a maga ura lenne, saját maga válogatná meg a partnereket és az ügyfeleket, aki szeretné saját magának megszabni az időbeosztását, akkor annak jó megoldás ez a szakma.

Rengeteg olyan szolgáltatás és oldal található az interneten, amely segíthet abban, hogy ilyen életstílust éljünk. Nem nehéz manapság a világhálón munkát keresni. Persze választhatjuk a személyes felkeresést, felvehetjük a kapcsolatot szakmabeliekkel, akik esetleg segíteni tudnak új lehetőségeket találni. Folyamatosan nyílnak az újabbnál újabb tech cégek, amik kezdetben csak néhány emberrel dolgoznak, hogy megvalósítsák az álmaikat. Ilyen vállalkozásokhoz mindig megéri csatlakozni, hiszen van benne potenciál.

Programozást tanulni tehát nemcsak a magas fizetés miatt érdemes. Amellett, hogy új területbe nyerhetünk betekintést, a magunk urai lehetünk, akkor és úgy dolgozunk, amikor és ahogy akarunk. Megválogathatjuk a partnereket, felfedezhetünk egy új világot. Fejleszthetünk vele más készségeket és persze rákényszerülünk az angol nyelv használatára.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Érezni a zenét: Mélynyomós koncerten buliznak együtt siketek és hallók

Sub_Bar a neve annak az új rendezvényformátumnak, amelynek keretében siket, halló és nagyothalló fiatalok bulizhatnak együtt. A zene kizárólag 150 Herz alatti frekvencián szól a mélynyomókból, így inkább érezni lehet, mint hallani. Bécsben a FLUCC Wanne lokál adott helyet az első Sub_Bar koncertnek 2024. április 29-én.

A hazai vadállományunk egyedülálló nemzeti kincsünk

Teremtett világunk megőrzése közös kötelességünk, a természet rendjét pedig nem lehet megbontani, éppen ezért hárul kiemelkedően fontos szerep a felelős és tudatos vadgazdálkodásra.

Kiemelkedő szakmai munka az élelmiszerlánc biztonságáért

Az élelmiszerbiztonság és az állategészségügy szorosan összefonódik, így az állategészségügyi laboratóriumokban végzett tevékenység kulcsfontosságú.

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.
Hirdetés

Hírek

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön
Hirdetés

Gazdaság

Börtönben a Binance kriptovaluta volt főnöke

Az amerikai igazságügyi minisztérium az ügyet a kriptopénzeken belüli bűncselekmények elleni fellépés részeként indította, amelyek közül a legismertebb a Bitcoin.

Rohamra indultak a bankok az állam ellen a lakossági megtakarításokért

A leköthető összegnek felső határa nincs, vagyis tárt karokkal várják a legvagyonosabb ügyfélkört is.

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.