Kezdőlap Hírek KSH: novemberben tovább nőtt a szálláshelyek forgalma
No menu items!

KSH: novemberben tovább nőtt a szálláshelyek forgalma

A  legnagyobb növekedést az Ukrajnából ide látogatók vendégéjszakáinak száma mutatta, az Ázsiából érkezettek  158 ezerrel több, 1,620 millió éjszakára szálltak meg, ami 10,8 százalékos növekedés, az amerikai kontinensről  10,5 százalékkal – 109 ezerrel – több, 1,150 millió éjszakát töltöttek el – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A vendégéjszakák száma összesen 3,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.

Tavaly novemberben a külföldi vendégek száma 4,8 százalékkal emelkedett, és megközelítette a 420 ezret. Az általuk eltöltött 990 ezer vendégéjszaka 1,6 százalékkal volt több az egy évvel korábbinál. A belföldi vendégek száma 8,2 százalékkal volt nagyobb, és meghaladta a 460 ezret. Az általuk eltöltött vendégéjszakák száma 5,9 százalékkal nőtt, és több mint 993 ezer volt.

A kereskedelmi szálláshelyek  összes bruttó árbevétele folyó áron 7,1 százalékkal (37,447 milliárd forintra) nőtt, ezen belül a szállásdíjbevétel 6,8 százalékkal (20,395 milliárd forintra) emelkedett.

A vendéglátásból befolyt bevételek 35,0 százalékkal 10,436 milliárd forintra nőtt, míg a 6,615 milliárd forint egyéb bevétel 18,6 százalékos csökkenést jelez.

A szállodák szobakihasználtsága 1,0 százalékponttal, 58,2 százalékosra  nőtt.

Egy szállodai szoba átlagára 19 ezer 375 forint volt 3,5 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. Egy kiadható szobára jutó bruttó szobaár-bevétel (REVPAR) 5,4 százalékkal, 11ezer 278 forintra emelkedett, míg a teljes bruttó bevétel  (TREVPAR) 6,1 százalékkal 20 ezer 586 forintra emelkedett.

Széchenyi Pihenőkártyával a kártyatulajdonosok 2,5 százalékkal többet, közel 1,355 milliárd forintot fizettek a kereskedelmi szálláshelyeken.

Az év első 11 hónapjában a kereskedelmi szálláshelyek 5,5 százalékkal több, összesen 11,679 millió vendéget és 4,0 százalékkal több, 29,0 millió vendégéjszakát regisztráltak.

A külföldi vendégek 2,5 százalékkal több (14,354 millió), a belföldi vendégek 5,5 százalékkal több (14,656 millió) vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.

Tavaly kétmilliónál is több vendégéjszakát töltöttek el a magyarországi szálláshelyeken a német vendégek, de a magas bázis miatt a szám csupán 0,4 százalékkal 8600-zal nőtt. Az Ázsiából érkezettek  158 ezerrel több, 1,620 millió éjszakára szálltak meg, ami 10,8 százalékos növekedés, az amerikai kontinensről  10,5 százalékkal – 109 ezerrel – több, 1,150 millió éjszakát töltöttek el.

Az Egyesült Királyságból Magyarországra utazók 965 ezer, a csehek 882 ezer, az osztrákok 789 ezer, a lengyelek 738 ezer éjszakát töltöttek el, ami rendre 2,1, 5,2, -0,9, illetve 0,5 százalékos változást hozott.

A  legnagyobb növekedést az Ukrajnából ide látogatók vendégéjszakáinak száma mutatta 43,1 százalékkal, ami 105 ezres emelkedést jelent 409,5 ezerre. 18 százalékkal nőtt a kanadai, 15-15 százalékkal az izraeli és kínai, 12,9 százalékkal a spanyol vendégek által eltöltött éjszakák száma – derül ki a KSH adataiból. Ausztrián kívül Franciaországból, Hollandiából, Olaszországból, Svájcból, de Szlovákiából is csökkent az érdeklődés Magyarország iránt.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály.

Egyharmad Balatonnak megfelelő öntözővíz-készlet áll rendelkezésre

A rendkívüli aszály és a csapadékhiány ellenére minden öntözési igényt ki tudunk elégíteni – közölte Hubai Imre, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára. Hozzátette, a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme.

Több mint 100 világváros vezetője találkozik Bécsben

Július 2. és 4. között több mint száz városvezető és döntéshozó érkezik több mint 50 városból, hogy részt vegyen a bécsi Városházán megrendezett World Cities Summit elnevezésű világvárosi csúcstalálkozó 14. főpolgármesteri konferenciáján. A eseményen a résztvevők a közösen vitatják meg a városokat érintő aktuális kihívásokat és osztják meg egymással gyakorlati, innovatív megoldásaikat.

Új küldetés: itthon tartani és egyben tartani a mozduló magánvagyont

A komplex, partneri alapon működő családi vagyontervezési szolgáltatás nem csak a gazdagok kényelmét szolgálja – nemzetgazdasági jelentősége van.
Hirdetés

Hírek

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály.

Több mint 100 világváros vezetője találkozik Bécsben

Július 2. és 4. között több mint száz városvezető és döntéshozó érkezik több mint 50 városból, hogy részt vegyen a bécsi Városházán megrendezett World Cities Summit elnevezésű világvárosi csúcstalálkozó 14. főpolgármesteri konferenciáján. A eseményen a résztvevők a közösen vitatják meg a városokat érintő aktuális kihívásokat és osztják meg egymással gyakorlati, innovatív megoldásaikat.

KSH: májusban 2,6 százalékkal elmaradt az ipari termelés az egy évvel korábbitól

2025 májusában az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlannal. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 1,3 százalékkal kisebb volt a 2025. áprilisinál.

Otthon Start programmal nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése

Az Otthon Start programmal a kormány egy olyan terméket alkotott, amire évtizedek óta nem volt példa és általa nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése.

Magyarországnak is jön a zöld pénz. 3,66 milliárd eurót oszt szét az EU.

Fotó:wikipedia Az Európai Bizottság és az Európai Beruházási Bank ma...

10 év, tripla új lakás négyzetméter ár. Az ÉVOSZ elnök most mégis lát reményt.

Az építőipar és a hazai építőanyag gyártás számára is...

Société Générale pert nyert Horvátországgal szemben a devizahitelesek ügyében

A Société Générale francia bank megnyerte azt pert, amelyet a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjánál (ICSID) indított Horvátország ellen Washingtonban a svájci frank alapú jelzáloghitelek ügyében

A vendégek messziről elkerülik azokat az éttermeket, ahol rossz a mosdók állapota

A Tork nemzetközi felmérésében a válaszadók 73%-a arról számolt be, hogy a kellemetlen mosdóélmények alapvetően befolyásolják döntésüket, hogy visszatérő vendégek lesznek-e1 a vendéglátóhelyeken
Hirdetés

Gazdaság

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.