Hirdetés
Kezdőlap Egészség-ügy Járvány idején - extra segítség. Ahol szükség lehet a magánszolgáltatók belépésére
No menu items!

Járvány idején – extra segítség. Ahol szükség lehet a magánszolgáltatók belépésére

A magánegészségügy számára természetes, hogy a kiélezett járványhelyzetben segítséget nyújt az állami ellátórendszernek – fejtette ki Leitner György a Primus Magán Egészségügyi Szolgáltatók Egyesületének elnöke. Hozzátéve, a magánszolgáltatók remélik, hogy a kritikus helyzet kezelésére irányuló párbeszéd a magánegészségügy teljes elismeréséhez is hozzájárulhat.

A magánegészségügy legnagyobb érdekképviseleti szervezetének, a Primus Magán Egészségügyi Szolgáltatók Egyesületének elnöke szerint tagjaik számára egy percig sem volt kérdés, hogy a járvány okán előbb-utóbb extra szerepet vállaljanak. Tagjaik részben a maguk területén, már korábban is az állami egészségügyi rendszerrel partnerségben, ahhoz szorosan kapcsolódva végezte munkáját.

Leitner György: a szinergiák kihasználása az egész egészségügy helyzetének javítását szolgálhatná

– Amikor a magánegészségügy szerepvállalása most, a kiélezett járványhelyzetben felmerült, elsőként azt kell megvizsgálni, hol lehet szükség a plusz segítségre. Az ágykapacitás tekintetében nem mutatkozik hiány, ugyanakkor a humánerőforrás, vagyis az egészségügyi dolgozói létszámot tekintve egyértelműen segítségre szorul az állami egészségügy. Ennek kapcsán ugyanakkor, már csak a magánegészségügyre jellemző kompetenciák okán is azt mondjuk, hogy mi elsősorban nem a speciális szaktudást és felszereltséget követelő Coviddal összefüggő területen tudjuk tehermentesíteni az állami ellátórendszert.

A szakember szerint ezt az is alátámasztja, hogy a nagyjából ötven nagyobb magánegészségügyi szolgáltató közül maximum 10 rendelkezik – nem túl nagy -, a járvány szempontjából értelmezhető kórházi jellegű infrastruktúrával. Ugyanakkor az általuk képviselt eszköztárból így is felajánlják azt, ami segítséget jelenthet: például a piacvezető képalkotó szolgáltató, az  Affidea ügyvezetőjeként 4-5 oltópont kialakításáról kezdett tárgyalásokat.

– A magánszektor értéke ebben a helyzetben a szolgáltatók által képviselt szervezettség és  szaktudás – mondta Leitner György. Az ütemezhető kezelések és dignosztikák területén tudnánk nagymértékben tehermentesíteni az állami ellátást, különösen ott, ahol komoly várólisták alakultak ki. Mindenképpen bíztatónak tartom – folytatta -, hogy a napokban megkezdődött a tárgyalás a Primus és az egészségügyi kormányzat között. A  kompetenciák és a logisztikai képességek felmérése és egyeztetése folyik, valamint az ellátás költségszintjének és elszámolhatóságának számbavétele.

A magánegészségügyi szolgáltatók úgy érzik, ha a kritikus helyzetben egyenrangúként kezelik őket a döntéshozók, talán hosszú távon is partnerként tekintenek majd rájuk: egymás kompetenciájának elismerése, a szinergiák kihasználása az egész egészségügy helyzetének javítását szolgálhatná.

Érsek M. Zoltán

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Így húzott el Győr mellett Debrecen, és együtt integetnek Miskolcnak

Az első negyedévi 640 ezer forintról az utolsó negyedévre 678 ezer forintra nőtt az átlagos négyzetméterár Debrecenben, ez 6 százalékos emelkedést jelent.

Hazánk továbbra is szoros együttműködésre törekszik a FAO-val

A magyar uniós elnökség kapcsán az európai élelmiszerpazarlás csökkentésére és a világ egyes régióiban tapasztalható nélkülözés felszámolására is fel kívánja hazánk hívni a figyelmet

A Microsoft gigabefektetése a mesterséges intelligenciába

A Kearney globális tanácsadó cég becslése szerint az AI 2030-ra közel 1 billió dollárral járulhat hozzá a délkelet-ázsiai bruttó hazai termékhez (GDP).

Csökken a kereslet, olcsóbb lehet a benzin

A benzin iránti kereslet globális növekedése idén lelassulhat az elektromos autók kínai és USA-beli térnyerése miatt.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.