Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Szinte meg sem mozdultak a New York-i indexek
No menu items!

Tőzsde – Szinte meg sem mozdultak a New York-i indexek

A héten megjelenő amerikai inflációs adatok előtt bizonytalanság uralkodik a befektetők között, ezért szinte el sem mozdultak múlt hétvégi záróértékükről az irányadó New York-i tőzsdemutatók hétfőn. A nagy technológiai vállalatok árfolyamát pedig nem mozgatta meg különösebben, hogy a világ hét vezető ipari hatalmának (G7) pénzügyminiszterei egységes álláspontot alakítottak ki a társasági adóztatás globális reformjáról.

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 9,8 pontos, 0,03 százalékos pluszban, míg az S&P 500-as mutató 0,6 pontos, 0,01 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 11,7 pontos, 0,08 százalékos mínuszban nyitotta a napot.

A G7 soros elnöki tisztségét betöltő Egyesült Királyság, valamint az Egyesült Államok, Kanada, Japán, Németország, Franciaország és Olaszország pénzügyminiszterei hétvégi londoni megbeszélésükön egyetértésre jutottak annak az alapelvnek a támogatásában, amely 15 százalékban határozná meg az egyes országok számára célként kitűzött társaságiadó-kulcs minimumát. A legnagyobb és legnyereségesebb multinacionális vállalatoknak azokban az országokban is adózniuk kellene, amelyekben ténylegesen tevékenykednek, nemcsak ott, ahol központjuk működik. Ezt a megállapodást a 19 legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaságot, valamint az Európai Uniót tömörítő G20-csoport pénzügyminisztereinek és jegybanki kormányzóinak Velencében esedékes júliusi értekezlete elé terjesztik további vitára.

Elemzők szerint a megállapodás közvetlen piaci hatásai minimálisak lesznek, mivel a részletekről még tárgyalni kell a következő hónapokban, és a megvalósításig vezető út nagyon rögösnek fog bizonyulni.

Az amerikai technológiai óriásvállalatok közül az Apple és az Amazon árfolyama kissé emelkedett, míg a Facebook és az Alphabet stagnált a nyitás előtti elektronikus kereskedésben.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken derűlátás uralkodik. Délután fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,37 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,10 százalékos, a párizsi CAC-40 0,46 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,72 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató pedig 0,69 százalékos pluszban állt. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,30 százalékos pluszt mutatott.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,2176 dollárt adtak, 0,07 százalékkal gyengült a dollár. A jenhez képest 0,24 százalékot veszített értékéből a dollár, 109,22 jenen forgott.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,18 százalékkal, 1886,56 dollárra, az augusztusi szállítású aranyé pedig 0,02 százalékkal, 1891,70 dollárra esett a New York-i árupiacon.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára enyhén csökken.

Az augusztusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,22 százalékos mínuszban, 71,73 dolláron, a júliusi szállítású WTI pedig 0,01 százalékos veszteségben, 69,61 dolláron forgott fél négykor.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az EKB csökkentette az irányadó kamatlábat

Az EKB döntése megfelel a többségi piaci várakozásoknak.

Meghalt Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár

Váratlanul elhunyt Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön.

Felborítja a magyar piacot a Temu új konkurenciája?

Egy új piactér megjelenése nem csak a vállalkozásokra, de a vásárlókra is hatással van, hiszen az új piaci szereplő nem olyan agresszív, mint akár a Temu, amelyet ma már kikerülni is nehezen tudunk, viszont nagyon jó árakat is tud nyújtani.

A Revolut magyarországi leánybankjának alapításáról

A Revolutnak továbbá felügyeleti adatszolgáltatási kötelezettséget is teljesítenie kellene az MNB felé.

Hírek

15 milliárdos pénzügyi oktatási program indul

A 16-21 éves korosztály ingyenesen férhet hozzá számos, hasznos pénzügyi tudást biztosító anyaghoz.. Minden magyar előtt nyitott a pénzügyi tanulás lehetősége! Sőt a 16-21 éves fiatalok most ingyenes oktatást kapnak.

Szerda reggelre erősödött a forint árfolyama

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,1160 dollárról 1,1158 dollárra változott.

Felébredt a forint

Erősödött a forint kedd reggel a főbb devizákkal szemben...

Devizapiac – Erősödött a forint péntek reggelre

Az euró 1,1128 dollárt ért reggel 7 órakor a csütörtök kora esti 1,1112 dollár után.

II. Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Zsidó Gasztronómiai Fesztivál

Megtekinthetik a csodálatos zsinagóga épületét és a tárlatvezetésen megismerhetik a történetét.

Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0

Minden társadalom számára fontos lehet alternatív elektronikus fizetési megoldások kidolgozása a pénzforgalmi stabilitás és a monetáris szuverenitás érdekében.

Devizapiac – Erősödött kissé a forint hétfőn

Az eurót este hat órakor 394,00 forinton jegyezték a kora reggeli 394,26 forint után, a.

Kicsit, de erősödött péntek reggelre a forint

Erősödött péntek reggelre a forint.

Gazdaság

Az EKB csökkentette az irányadó kamatlábat

Az EKB döntése megfelel a többségi piaci várakozásoknak.

A Revolut magyarországi leánybankjának alapításáról

A Revolutnak továbbá felügyeleti adatszolgáltatási kötelezettséget is teljesítenie kellene az MNB felé.

Devizapiac – Erősödött kedden a forint

A forint az októberi kezdéshez képest gyengébben áll mindhárom devizával szemben, 0,7 százalékkal az euró, 2,8 százalékkal a dollár és 0,8 százalékkal a svájci frank ellenében.

Erősödött a forint hétfőn

Az év eleje óta a forint 4,6 százalékkal gyengült az euróval, 5,8 százalékkal gyengült a dollárral és 3,2 százalékkal gyengült a svájci frankkal szemben.