Hirdetés
Kezdőlap Turizmus A gazdag oroszok most is utaznak, csak Ázsiába
No menu items!

A gazdag oroszok most is utaznak, csak Ázsiába

A repülési szankciók miatt Oroszország kiutazó turisztikai piaca gyakorlatilag elapadt. Illusztráció: Bigstock

A ForwardKeys turisztikai tanácsadócég legfrissebb repülőjegy-forgalmi adataiból kiderül, hogy az orosz kiutazó turizmus, amelyet a világjárvány miatti utazási korlátozások már amúgy is súlyosan hátráltatnak, még tovább csökkent Oroszország ukrajnai katonai műveletei miatt. A tehetős utazók azonban még mindig repülnek, csak nem Európába.

A háború kitörése előtti héten (febr. 18.) az Oroszországból induló nemzetközi repülőjegyek a járvány előtti szint 42%-át tették ki, de a közvetlenül az inváziót követő héten (febr. 25.) a kiadott repülőjegyek száma mindössze 19%-ra esett vissza. Azóta a repülőjegy-foglalások még mélyebbre süllyedtek, és 15% körül mozognak.

A polgári légi közlekedésre vonatkozó háborús szankciók miatt az oroszok nem tudnak repülőjegyet foglalni számos kedvenc nyugati úti céljukra.

Ezért inkább Ázsiába és a Közel-Keletre foglalnak repülőjegyet.

A ForwardKeys által február 24., az invázió kezdete és április 27. között végzett elemzésből kiderül, hogy a május és augusztus közötti utazások első öt célpontja – a rugalmasság sorrendjében – Sri Lanka, a Maldív-szigetek, Kirgizisztán, Törökország és az Egyesült Arab Emírségek.

A Srí Lankára irányuló foglalások jelenleg 85%-kal haladják meg a járvány előtti szintet, míg a Maldív-szigetek 1%-kal, Kirgizisztán 11%-kal, Törökország 36%-kal, az Egyesült Arab Emírségek pedig 49%-kal marad el.

Meg kell azonban jegyezni, hogy Srí Lanka (ahol jelenleg a jelentős gazdasági krízis okoz feszültséget), listavezető helyezése nem tükrözi a sziget mint úti cél vonzerejét, sokkal inkább a biztonságról szól. Inkább annak a következménye, hogy a terrorista merényletek elriasztották a látogatókat 2019-ben, a pandémiát megelőző referenciaévben” – mondja Olivier Ponti, a ForwardKeys Insights alelnöke.

A cndenglish.com információi szerint a Törökországba és az Egyesült Arab Emírségekbe a közelmúltban kiadott jegyek mélyebb elemzése azt mutatja, hogy jelentős részük jómódú oroszok nyaralni induló utas vásárolta meg. A prémiumkabinos – business, vagy first class – utazások visszatérőben vannak. A prémiumkabinban eladott helyek száma megháromszorozódott 2019-hez képest. Ráadásul a prémium utasok átlagos utazási időtartama Törökországban már 12 éjszaka, az Egyesült Arab Emírségekben pedig 7 éjszaka.

Az Ukrajnával vívott háború és az ebből következő repülési szankciók miatt Oroszország kiutazó turisztikai piaca gyakorlatilag elapadt. Azok az emberek, akik még mindig repülnek, az elit tagjai, akik egy tehetős réteget alkotnak, akik viszont kénytelenek inkább Ázsiában és a Közel-Keleten nyaralni, mint Európában. Meglátjuk, hogyan alakul ez a nyári szezonban” – teszi hozzá Ponti.

Érsek M. Zoltán

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Hatékonyabb és magasabb színvonalú vízszolgáltatás érhető el

Ma már több mint négymillió embernek, az ország mintegy felén szolgáltat a Nemzeti Vízművek Zrt. a tulajdonába került tizennyolc szolgáltatón keresztül.

A szoftveróriás aki megváltoztatta a világot és most hátralép

A cégvezető több mint 50 év után távozik az SAP szoftvercsoporttól - Németország egyetlen világszínvonalú technológiai óriáscégétől

Így húzott el Győr mellett Debrecen, és együtt integetnek Miskolcnak

Az első negyedévi 640 ezer forintról az utolsó negyedévre 678 ezer forintra nőtt az átlagos négyzetméterár Debrecenben, ez 6 százalékos emelkedést jelent.

Hazánk továbbra is szoros együttműködésre törekszik a FAO-val

A magyar uniós elnökség kapcsán az európai élelmiszerpazarlás csökkentésére és a világ egyes régióiban tapasztalható nélkülözés felszámolására is fel kívánja hazánk hívni a figyelmet
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.