Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság A kínai olajfinomító nem hajlandó magasabb árat adni az orosz nyersolajért
No menu items!

A kínai olajfinomító nem hajlandó magasabb árat adni az orosz nyersolajért

A friss adatok szerint Kína oroszországi olajvásárlásai 14 százalékkal csökkentek májushoz képest. Illusztráció: Bigstock

Ázsia legnagyobb olajfinomítója júliusban csökkentette az orosz nyersolaj vásárlását, mivel nem volt hajlandó magasabb árakat fizetni, mint amilyeneket más vevők máshol kínáltak.

A kínai Sinopec volt az elmúlt két hónapban az orosz nyersolaj egyik fajtájának, az ESPO-nak a legnagyobb vásárlója, mintegy 20 millió hordóval. Júliusban azonban a vállalat várhatóan kevesebb szállítmányt fog felvásárolni, miután alacsonyabb ajánlatot tett az orosz exportőröknek.

A Reuters jelentése szerint a Sinopec ajánlata hordónként 20 dollárral alacsonyabb volt a közel-keleti referenciaárnál a júliusi szállítmányokért. A dubaji székhelyű Coral Energy kereskedő, a CNOOC, a PetroChina és a Shandong Port International Trade állami vállalatok azonban túllicitálták a Sinopecet az e havi szállítmányokért.

Az orosz ESPO nyersolaj várhatóan Indiába is elindul, ami korábban a hosszú szállítási idő miatt ritkán fordult elő, mivel az ottani vevők az olcsóbb nyersolajra csapnak le. E hónap elején négy, közel 3 millió hordónyi olajat szállító tartályhajó indult Indiába, szemben a júniusi hárommal, mivel az ottani finomítók a Perzsa-öbölből és Nyugat-Afrikából származó olajminőségek alternatíváit vásárolják fel.

Mióta Oroszország megszállta Ukrajnát, Kína és India növelte az orosz energia kedvezményes áron történő vásárlását. Eközben Oroszország szép profitot termelt az eladásokból, amelyek során május végéig tartó három hónap alatt 24 milliárd dollárt keresett a két országnak eladott energiával.

A kínai kereslet csökkenésével azonban ezek a nyereségek visszaeshetnek. Az új adatok szerint Kína oroszországi olajvásárlásai 14 százalékkal csökkentek májushoz képest, mivel a Covid-zárlatok ismét sújtották a gazdaságot.

A kínai olajvásárlások visszaesése felveti azt a kérdést, hogy az orosz gazdaság sikeresen talál-e ázsiai vevőket az Európába már nem szállított hordókra. (Business Insider)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Komárom-Esztergom vármegyében is megjelent a madárinfluenza vírusa

Az állategészségügyi hatóság ezzel együtt már 8 vármegyében igazolta a madárinfluenzát.

A Magyar Telekom növelte nyereségét

A Magyar Telekom adózott eredménye a harmadik negyedévben megközelítette a 46 milliárd forintot.

Januártól igényelhető a kamatmentes munkáshitel

Az intézkedés mintegy 300 ezer fiatalt érinthet a következő két évben, akik számára számos lehetőséget biztosít a jövő évben induló munkáshitel.

7,2 százalékkal csökkent szeptemberben az ipari termelés

Az adatok szerint az ipari termelés csak Észak-Alföldön nőtt (0,6 százalékkal), a többi régióban 3,7 és 15,8 százalék közötti volumencsökkenést regisztráltak, a legnagyobb mértékűt Pest régióban.
Hirdetés

Hírek

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról

Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.

Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását

Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.

Vegyesen mozgott a forint árfolyama

Az eurót hétfőn reggel 404,15 forinton jegyezték a péntek esti 404,09 forint után.

Alig változott csütörtök reggelre a forint árfolyama

Alig változott csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete

A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.

Megszületett a döntés: így változik majd az ÁFA az Európai Unióban

2024. november 5-én az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) miniszterei a soros magyar elnökség alatt elfogadták az úgynevezett „VAT in the Digital...

Történelmi csúcson a bitcoin

A bitcoin eddigi történelmi csúcsa 73 ezer 777 dollár volt, ezt idén március 14-én érte el.

Hát ezt is megértük! Már dolláros nyugdíjra is spórolhatunk

Ehhez persze be kellett fektetni az eurót és a dollárt is, amit egyre többen megtesznek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint.