A magyar internetezők 86 százaléka használja a közösségi oldalakat, ez a legmagasabb szám az Európai Unióban – derült ki egyebek mellett az Európai Bizottság jelentéséből.
Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) digitalizációért felelős helyettes államtitkára a jelentés főbb számait ismertetve elmondta, hogy a szélessávú vezetékes és vezeték nélküli hálózat hozzáférését tekintve a 16. helyről a 7. helyre, az internethasználatban a 19. helyről a 14. helyre ugrott az ország egy év alatt, az 5G felkészültség területén pedig Európában a harmadik helyen áll Magyarország.
Az online közösségi és a híroldalakat a magyarok látogatják a legtöbbször, az internetezők hatvan százaléka pedig vásárol és bankol is ezek mellett – mondta.
Az internetet a magyarok 80 százaléka használja hetente legalább egyszer, ez 5 százalékkal magasabb az egy évvel ezelőtti adathoz képest, de továbbra is elmarad a 85 százalékos európai uniós átlagtól. A magyar internethasználók 86 százaléka használ közösségi hálózatokat, ami a legmagasabb érték az EU-ban – áll a jelentésben.
Ez azt jelenti, hogy Magyarországon jó az infrastruktúra színvonala, és az emberek szeretnek internetezni. Fontos, hogy az elektronikus ügyintézés is fejlődjön, és egyre több olyan felhasználóbarát oldal jöjjön létre, mint amilyen a Nemzeti Adó- és Vámhivatalé – vélekedett.
Hozzátette: az a cél, hogy 2030-ra a lakosság 100 százaléka használja az elektronikus ügyintézést.
A koronavírus-járvány alatt a digitalizáció lehetővé tette az otthoni munkavégzést és az online tanulást – mondta a helyettes államtitkár, aki célként jelölte meg azt is, hogy a veszélyhelyzet alatt alkalmazott megoldások a járvány után is megmaradjanak lehetőségként.
Solymár Károly Balázs kiemelte: a kis- és középvállalatok digitalizáltságát tekintve Magyarország az utolsók között szerepel, ezért fel kell hívni a vállalkozások figyelmét, hogy a digitális eszközök használatával jobban tudnak érvényesülni, gyorsabban, kevesebb költséggel sikeresebbek lehetnek a piacon.