Kezdőlap Cégvilág Audi-sztrájk: új ajánlatot kapott, döntés előtt a szakszervezet
No menu items!

Audi-sztrájk: új ajánlatot kapott, döntés előtt a szakszervezet

Szerdán is folytatódik a január 31-e reggel hat óráig, az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ) által meghirdetett egy hetes sztrájk a győri gyárban, mert a keddi tárgyalások sem vezettek megállapodáshoz – közölte az érdekképviselet.

A tájékoztatás szerint a keddi tárgyalási sorozat késő estig tartott, ahol az Audi új ajánlatot tett.

A vállalat 18 százalékkal, de minimum 75 ezer forinttal emelné a dolgozók bérét, a cafeteria összege pedig 300 ezer forintról 400 ezer forintra nőne.

Az érdekképviselet azt írja, hogy “fontos döntés előtt állunk, hiszen fel kell térképeznünk a további lehetőségeket, valamint az ezután következő lépéseinket”.

Az AHFSZ január 24-e reggel hat és január 31-e reggel hat óra közötti időre hirdetett egyhetes sztrájkot, mert az Audi Hungaria Zrt. és a szakszervezet nem tudott megállapodni az idei évi bérekről a tavaly szeptember óta tartó tárgyalások során.

A sztrájk ideje alatt teljesen leállt a termelés Győrben, a termeléskiesés miatt hétfőn leállították a gyártást az Audi központi üzemében, a bajorországi Ingolstadtban, mert hiányoznak a Győrben készített motorok. (MTI)

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Bulgáriában euróval fizethetünk. Az út hosszú volt, de sikeres.

Fotó: facebook/ Európai Bizottság Bulgária – az Európai Unió legszegényebb...

A francia családi prémium találkozása a villanyautózással. Peugeot E-5008 GT teszt.

A Peugeot E-5008 pontosan az az autó, ami a...

Heti makronaptár – Kül- és kiskereskedelmi, foglalkoztatottsági és turisztikai adatok is érkeznek az év első hetében

Az idei év első hetében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) több adatot is közöl, köztük a külkereskedelmi áruforgalomról, a kormányzati szektor egyenlegéről és a foglalkoztatottságról.

Tovább folytatódik 2026-ban is a magyar vidék megerősítése

Tovább folytatódik 2026-ban is a magyar vidék megerősítése.
Hirdetés

Hírek

Bulgáriában euróval fizethetünk. Az út hosszú volt, de sikeres.

Fotó: facebook/ Európai Bizottság Bulgária – az Európai Unió legszegényebb...

Heti makronaptár – Kül- és kiskereskedelmi, foglalkoztatottsági és turisztikai adatok is érkeznek az év első hetében

Az idei év első hetében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) több adatot is közöl, köztük a külkereskedelmi áruforgalomról, a kormányzati szektor egyenlegéről és a foglalkoztatottságról.

Hankó Balázs: a Stipendium Peregrinum út a világ legjobb egyetemeire

A kormány a Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogrammal a világ legjobb egyetemein biztosít tanulmányi ösztöndíjat, valamint állja az utazás és a szállás költségeit a magyar fiatalok számára

Január 1-től csökkennek a gazdák adó- és adminisztrációs terhei

A piaci kitettség mérséklését, az értékesítésbiztonság erősítését szolgálja, hogy ettől az évtől a marhatőkehús és a marhabelsőségek is az 5 százalékos áfakulcs alá tartoznak, amely korábban kizárólag a fél és a negyedelt marhára volt érvényes.

Avatár segít a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben

Az avatár számára a lakosság választhat nevet, erről bővebben a kórház honlapján lehet tájékozódni.

Még több pálya várja a síelőket hétvégén a Síparkban!

A Felső-Mátrában található síközpont Budapesttől mindössze másfél órára, az ország szinte bármely pontjáról pedig legfeljebb háromórás utazással elérhető.

11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum nőtt 2026-ban

A minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik, köztük az álláskeresési járadék, a táppénz, a gyes és a gyed, valamint nőnek a közfoglalkoztatotti bérek is.

Elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás