Májusban az export euróban kifejezett értéke 28,6 százalékkal, az importé 24,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz viszonyítva. Az exporttöbblet 545 millió euróval romlott, 102 millió euró volt - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Májusban a bruttó átlagkereset 398 800 forint volt, 9,4 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül számolva szintén 9,4 százalékkal 265 200 forintra nőtt - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Májusban 3,3 százalékkal csökkent az élősertés felvásárlási ára az egy évvel korábbihoz képest, a zöldbabé viszont 536,6 százalékkal nőtt - derült ki a Központi Statisztikai Hivatal mezőgazdasági felvásárlási árakat összesítő adataiból.
Az áruforgalomhoz köthető pénzmozgásoknak köszönhetően az áprilisi 1,075 milliárd euró deficitet követően májusra 412 millió euróra csökkent a folyó fizetési mérleg hiánya - derült ki a Magyar Nemzeti Bank adataiból.
Májusban az építőipart is utolérték a koronavírus-járvány gazdasági hatásai, de elemzők szerint egyetlen hónap kiugró adatából nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni.
Májusban a koronavírus-járvány miatt az építőipar termelése 20,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbi szinttől, és az áprilisihoz mérten 20,3 százalékkal csökkent - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Májusban az ipari termelés volumene 30,7 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított adatok szerint 27,6 százalékkal csökkent a termelés. A legnagyobb visszaesés a járműiparban volt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Májusban az export euróban számított értéke 29 százalékkal, az importé 25 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A termék-külkereskedelmi többlet 155 millió euró volt, 491 millió euróval romlott - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Jelentős volt a koronavírus-járvány miatt megváltozott gazdasági folyamatok hatása májusban, így az ipari termelés 30,7 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbi magas bázistól - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Májusban a koronavírus-járvány miatt a külföldi vendégek 98,4 százalékkal, a belföldiek 85,9 százalékkal kevesebb vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, mint egy évvel korábban. A forgalom 92,7 százalékkal csökkent - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
A következő hónapokban további javulás várható a kiskereskedelmi forgalomban, de a járványhelyzet előtti szint legkorábban az idei év végén, a jövő év elején érhető el - vélik elemzők.
Májusban a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 2,8 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 2,1 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Májusban a munkanélküliek átlagos létszáma 215 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,7 százalékos volt. Az előző hónaphoz viszonyítva mintegy 28 ezerrel, az egy évvel korábbihoz képest pedig 55 ezerrel nőtt a munkanélküliek száma - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Az államháztartás központi alrendszere májusban 324,1 milliárd forintos hiánnyal zárt, ezzel az első öt hónapban 1051,5 milliárd forint deficitet halmozott fel.
Négyéves mélypontra csökkent májusban az éves összevetésű infláció Nagy-Britanniában. A Bank of England kormányzója egy pénzügyminiszternek címzett levélben foglalta össze az okokat.
Közel négyéves mélypontra lassult a fogyasztói árak emelkedésének éves összevetésű üteme az euróövezetben májusban, ami nagyrészt az energiaárak csökkenésére vezethető vissza.
A koronavírus-járvány miatt májusban is meredeken, több mint 50 százalékkal csökkent a forgalomba helyezett új személyautók száma az Európai Unióban. A visszaesés itthon 54,5 százalékos volt.
Rekordmagas volt a világ átlaghőmérséklete idén májusban, és valószínű, hogy 2020 a két legmelegebb esztendő egyike lesz 1880 óta - állapította meg az Egyesült Államok légkörfigyelő szolgálata.
Májusban a fogyasztói árak átlagosan 2,2 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál. Az infláció lassulásában a szolgáltatások tavalyinál mérsékeltebb áremelkedése játszotta a legnagyobb szerepet - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Az előző hónapokhoz képest nyugodtabb kereskedést hozott a május a Budapesti Értéktőzsdén. Alapvetően pozitív tendenciák érvényesültek, az áremelkedést az OTP és a 4iG vezette. A BUX 35 181 pontról 35 876 pontig emelkedett.
A Horvát Idegenforgalmi Közösség adatai szerint Horvátország a 2025-ös nyári repülési szezonban, március végétől október végéig, 122 külföldi várossal lesz közvetlen légi összeköttetésben.
Az MBH Bank igazgatósága törzsrészvényenként 123 forint osztalék kifizetését javasolja a társaság közgyűlésének a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett előterjesztés szerint.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek