Van, aki bevallja, van, aki nem, de a dolgozók jelentős része sokat unatkozik munkahelyén. Nem véletlen, hogy a munkahelyi unalom okai, jelenségei, leküzdésének egyéni és szervezeti módszerei mind inkább előtérbe kerülnek a gyakorlati HR tevékenységben és a vezetéstudományban.
Már látni némi fényt a Covid-válság alagútjának végén, és talán ez nem a szembe jövő vonat fénye. Remélhetően sikerül viszonylag rövid időn belül felülkerekedni a víruson, az viszont nem kétséges, hogy a járvány hosszú távú következményekkel jár a cégek számára. Új szakasz kezdődik a válságkezelésben. Mi a teendő? Az analízist és az annak nyomán leírható megoldási lehetőségeket foglalja össze dr. Gonda György Menedzser Akadémiája két részben, amelynek első része itt olvasható.
Már látni némi fényt a Covid-válság alagútjának végén. Remélhetően sikerül viszonylag rövid időn belül felülkerekedni a víruson, az viszont nem kétséges, hogy a járvány hosszú távú következményekkel jár a cégek számára. Új szakasz kezdődik a válságkezelésben. Mi a teendő? Az analízist és az annak nyomán leírható megoldási lehetőségeket foglalja össze dr. Gonda György Menedzser Akadémiája két részben, amelynek második része itt olvasható.
A mértékletes 'önfényezés' önmarketing ma már szinte elengedhetetlen „kelléke” az álláskeresésnek, az értékesítésnek, valamint a teljesítmény elismertetésének. Szinte észrevétlenül alakult ki egy új tudomány és bizonyos fokig szerepjátszás: a jó benyomás keltésének elmélete és gyakorlata. Dr. Gonda György vezetési tanácsadó rovata, AzÜzlet.hu Menedzser Akadémiája
Az egyik legfontosabb tényező a legkiválóbb menedzserek igénybevétele a legfontosabb feladatokhoz. Új „iparág” született ennek megoldásaként: az interim, átmeneti, közbülső, ideiglenes menedzsment, amely napjainkban kezdi fénykorát élni. Dr. Gonda György vezetési tanácsadó rovata.
A pandémia egyik legnagyobb károkat elszenvedő áldozata a felsőoktatás, amely komoly mélyütést kapott. Miközben vészesen közeledik a szeptemberi tanévkezdés, a felsőoktatás most kezd feltápászkodni és keresi működésének új modelljeit. Dr. Gonda György, AzÜzlet Menedzser Akadémiája ezt a témát választotta ezúttal.
Magán életünkben folyamatosan tűzünk ki célokat, nemritkán túl is lövünk a „célon”. Nincs ez másként az üzleti életben sem. A legeredményesebb az, ha a cég és a dolgozók céljai, érdekei egybeesnek. A célkitűzési technikákról és a kutatási eredményekről szól szakértőnk, dr. Gonda György írása.
Némi túlzással rakétasebességgel növekedett a házhozszállítási és a webáruház biznisz a koronavírus-járvány idején az egész világon. Még nem tudni, hogy a pandémia – remélhetően minél előbbi teljes „lecsengése” után milyen konjunktúrával számolhatnak a házhoz szállító cégek és az internetes e-kereskedelmi áruházak. Vezetési tanácsadónk elemzése.
A munka és magánélet közti egyensúly egyik meghatározása szerint akkor jön létre az egyensúlyi állapot, ha sikerül kielégíteni az élet három legfontosabb területén. Lehetséges. Hogyan? Erről szól AzÜzlet.hu vezetési tanácsadójának, dr. Gondja György Menedzserakadémiájának legújabb része..
A vállalatok számára nem a gépeik és berendezéseik, nem az ingatlanjaik jelentik a legnagyobb értéket, hanem a munkatársak. Ezért élvez megkülönböztetett figyelmet és támogatást a tehetségmenedzsment. Dr. Gonda György rovata.
A gazdasági biztonságához elengedhetetlen a több lábon állás: a gazdasági tevékenység diverzifikálása. Néhány héttel azt követően, hogy Kínában megjelent a koronavírus, majd pedig a járvány kiterjedt az egész világra, sok ország és cég kénytelen volt megtapasztalni, hogy rossz stratégiát választott. Erről szól AzÜzlet vezetési tanácsadói sorozatának második része. Dr. Gonda György rovata.
A járvány nem kis rést ütött a globalizáció egyik fontos tényezőjen, a termelési és az ellátási lánc működésén. Néhány héttel azt követően, hogy Kínában megjelent a koronavírus, majd pedig a járvány kiterjedt az egész világra, sok ország és cég kénytelen volt megtapasztalni, hogy rossz stratégiát választott. A gazdasági biztonságához elengedhetetlen a több lábon állás: a gazdasági tevékenység diverzifikálása. Erről szól AzÜzlet vezetési tanácsadói sorozatának itt következő első része. Dr. Gonda György rovata.
A cégvezetők mindig is igyekeztek elegánsan öltözködni, persze nem feltétlenül önmagáért a divatozásért és természetesen a lehetőségeikhez képest. Ez utóbbit a fiatal generációnak nehéz értelmezni, pedig nem érdektelen, hogyan is volt ez apáik, nagyapáik korában? Menedzserdivat a szocializmus éveiben? AzÜzlet.hu vezetési tanácsadója ezúttal időutazásra hívja olvasóit. Dr. Gonda György rovata.
Nem véletlen, hogy a globalizálódó üzleti életben a cégeknél és az intézményeknél a múlt század kilencvenes éveitől az üzleti folyamatok átalakítása – nemzetközileg elterjed rövidítéssel BPR, vagyis Business Process Reengineering – az egyik legfontosabb, leginkább kedvelt „csodafegyver”. Dr. Gonda György, AzÜzlet vezetési tanácsadójának rovata.
Ólmos fáradtság, kimerültség, lehangoltság, gyakori fejfájás, gyomorbántalmak, depresszió, tehetetlenség érzés, folyamatos stressz, motiváció hiány... Nem influenza tünetekről van szó, hanem egy mind gyakoribb munkahelyi ártalomról, a kiégés jelenségről. Dr. Gonda György, vezetési tanácsadó rovata.
Iskolai végzettségtől és a törvényben szabályozott nyugdíj-korhatártól függően 40-45 évet töltünk el munkahelyeinken különféle munkakörökben és beosztásokban. Pályaívünk elsősorban rajtunk múlik. A szakmai karriernek vannak szakaszai, amelyeken mindenki keresztül megy több, vagy kevesebb sikerrel. Gonda György rovata.
A HR részlegek szakmai vezetői újabban megkülönböztetett figyelmet fordítanak az új munkatársak szervezeti szocializációjára. Az „újak” későbbi teljesítménye jelentős mértékben függ a beilleszkedésük minőségétől. Gonda György rovata.
A technostressz mind több frusztrációt, idegeskedést, aggodalmat, szorongást, félelmet, depressziót, fizikai betegséget hoz magával. Egy tanulmány szerint „a folyamatos elérhetőség lassan megöli az embereket”. Nemcsak az egészségre hat rosszul, ha folyamatosan a leveleket ellenőrizzük számító- és táblagépeinken, okostelefonjainkon (s ki tudja, hol a határ), de ez a tevékenység a hatékonyságot is csökkentheti, és az általános életminőséget is ronthatja. Dr. Gonda György rovata.
AzÜzlet.hu bő egy éve foglalkozott a változáskezeléssel. Most, amikor a vállalati szférának meg kell kezdenie a felkészülést, érdemes felfrissíteni a változásmenedzsment gyakorlatát és technikáit. Dr. Gonda György rovata.
Recesszió közeledik. Ezt állítja a Nemzetközi Valutaalap, az OECD, a Világbank, az Európai Unió, a Világkereskedelmi Szervezet is. AzÜzlet.hu bő egy éve foglalkozott a változáskezeléssel. Most, amikor a vállalati szférának meg kell kezdenie a felkészülést, érdemes felfrissíteni a változásmenedzsment gyakorlatát és technikáit. Dr. Gonda György rovata.
Az eladott magyar részvények árából lehetséges, hogy többen külföldi papírokat vásároltak, 9 milliárd forintnyi friss lakossági megtakarítás landolt ugyanis külföldi részvényekben
Minden társadalom számára fontos lehet alternatív elektronikus fizetési megoldások kidolgozása a pénzforgalmi stabilitás és a monetáris szuverenitás érdekében.
A támogatott vállalati hitelek aránya a második negyedévben már csak 20 százalék volt, holott egy évvel ezelőtt még 49 százalék volt ezek aránya. Ennek tudható be az is, hogy a kkv-hitelezés visszaesett.
A lakáshiteleket annak ellenére is keresik, hogy a kamatok immár második hónapja emelkednek. Júliusban már a THM-plafon sem fogta vissza a bankokat az árazásban, egy átlagos lakáshitelnél 6,81 százalékos kamatot és 7,24 százalékos THM-et mért az MNB.
Minden magyar ügyfélnek lehetősége van, hogy használja az új fizetési megoldást. A végső döntést a fogyasztók hozzák meg, a qvik akkor terjed el, ha a fogyasztók számára kényelmes, gyors, egyszerű és biztonságos - fejtette ki.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomAdatvédelmi irányelvek