Az EU akár 38%-os vámot vet ki a kínai elektromos járművekre, ami egy kereskedelmi háború kezdetét jelentheti. A júliustól ideiglenesen alkalmazandó intézkedés évente több...
Miután az ukrajnai háború miatt a Toyota, a Volkswagen és más vezető autómárkák kivonultak Oroszországból, kínai versenytársak léptek a helyükre. Oroszországban ma már minden harmadik autó Kínából származik.
A Geely kínai járműipari holding új autómárkát vezet be a kelet-közép-európai régióban. A disztribúciós feladatok ellátásól a magyar Grand Automotive Central Europe (GACE) autóimportőr céggel kötött megállapodást.
Tőzsdére léphet a kínai Geely Holding tulajdonában lévő svéd Volvo Cars: már folyik az elsődleges részvénykibocsátási (IPO) terv véglegesítése - közölte a The Wall Street Journal.
Együttműködésről állapodott meg a francia Renault SA és a kínai Geely Holding Group. A két autógyártó a jövőben közösen fejleszt és értékesít hibrid elektromos járműveket Kínában és Dél-Koreában.
A kínai anyavállalat, a Geely magába olvasztja a Volvo Cars robbanómotor fejlesztési és gyártási üzletágát. A cég középtávú célja, hogy teljesen felhagy a dízelmotorok gyártásával.
Európába is exportálja első hibrid modelljét a Polestar, a kínai Geely tulajdonában lévő Volvo elektromos luxusmárkája. A Polestar 1 ára várhatóan 150 ezer euró körül mozog majd.
Kína és az Európai Unió megállapodott abban, hogy a lehető leghamarabb folytatják az elektromos járművekre (EV) vonatkozó szubvencióellenes vizsgálathoz kapcsolódó ármegállapodási tárgyalásokat
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek