A magyar gazdaság az év végére visszanyerheti a 2019-es teljesítményét, miután a GDP-növekedés az idén várhatóan megközelítheti a 6 százalékot - közölte a Magyar Nemzeti Bank.
Átmenetileg el lehet engedni a költségvetési hiányt és az államadósságot, de 2022 után kötelező lesz visszafordulni az egyensúly és növekedés bevált receptjéhez - írta a jegybankelnök.
Magyarország a járványkezelésben eddig első az EU-országok között, a világban is legalább az első tíz között van, miközben uniós versenyképessége a 19. helyre elég, és az EU-ban a gazdasági fejlettség terén csak a 21. helyen áll - írta a jegybank elnöke.
A közép- és kelet-európai térség gazdaságait - köztük Magyarországot - is komolyan megterheli az idén a koronavírus-járvány, de az év második felétől fellendülés, jövőre pedig lendületes növekedés várható - áll a Fitch Ratings átfogó előrejelzésében.
A GDP idén szerény ütemben, 0,3-2,0 százalék között növekedhet, jövőre viszont 3,8-5,1 százalék, 2022-ben pedig 3,5-3,7 százalék lehet a bővülés - mondta Balatoni András, az MNB igazgatója a jegybank Inflációs jelentését bemutatva.
A gazdaság növekedését fékező adminisztratív szabályok kiiktatására gazdaságvédelmi operatív törzs jön létre nyolc-tíz állami hatóság és intézmény képviselőinek részvételével - közölte a pénzügyminiszter.
Stabil geopolitikai egyensúly esetén Magyarország is felemelkedő pályán haladhat előre. Ehhez jól kell alkalmazkodnia a környezet változásához, technológiai váltásra van szüksége - jelentette ki az MNB elnöke.
Londoni makrogazdasági elemzők szerint Magyarország azon európai feltörekvő gazdaságok között lesz, amelyekben a hazai össztermék (GDP) értéke a jövő év végére eléri a koronavírus-járvány előtti szintet.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) előrejelzésében számos szempontot figyelmen kívül hagyott, így a jelentés jóval negatívabb, mint a piaci szereplők és a kormány prognózisa - jelentette ki Gion Gábor pénzügyekért felelős államtitkár.
A jegybank elnöke szerint nem a rendszer válságával vagy a válságok rendszerével kell szembenézni, hanem célzott eszközökkel megoldható nehézségekkel, ezért 2020-ra is egy szerényen bővülő magyar gazdaságot várhatunk.
A magyar gazdaság lendületes növekedéssel fordult rá az idei évre, és bár a koronavírus-járvány alapjaiban írta felül a gazdasági várakozásokat, elkerülheti a 2008-2009-es pénzügyi válság során megélt mély recessziót - jelentette ki a pénzügyminiszter.
Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers adatok szerint 2,2 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 2,0 százalékkal nőtt az első negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva.
A második negyedév elég szörnyű számokat produkál majd, de Magyarországon nem visszaesés, hanem növekedés lesz idén. Éppen ezért a jegybank tartja 2-3 százalékos növekedési prognózisát - mondta Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke.
Idén 3 százalék alá eshet, hosszabb távon pedig 3 százalék körül stabilizálódhat az infláció - mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) online sajtótájékoztatóján a Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóság vezetője.
Az MNB a korábban vártnál kisé lassabb, 2-3 százalékos gazdasági növekedéssel és 2,6-2,8 százalékos inflációval számol idén, megjegyezve, hogy az előrejelzés bizonytalansága nagy, és a prognózis a március 19-ei állapotot tükrözi.
Recessziós veszély még nincs, 2-2,5 százalékos növekedéssel megúszhatjuk a koronavírus-járvány okozta válságot - jelentette ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke, aki szerint a gazdaság nagyon bonyolult gépezet, sok a bizonytalanság, ezért nehéz megjósolni az ország gazdasági teljesítményét.
A jegybank elnöke a koronavírus utáni idők teendőiről, a gazdaság újraindításáról fogalmazta meg elképzeléseit. Azt vizionálja, hogy a világgazdaság nem fordul általános válságba, azt írja, nem kell tartani a 2007-2009-es válság megismétlődésétől, és Magyarország jó válságkezeléssel megvédheti a 2020-as évet és megnyerheti 2021-et.
A koronavírus hosszabb távú hatásai kiszámíthatatlanok, de a gazdasági hatása tovább húzódik majd, mint az egészségügyi. A magyar gazdaság ellenálló képessége erős - mondta Matolcsy György.
Kormányzati segítséget ígért Orbán Viktor miniszterelnök a koronavírus miatt veszteségeket elszenvedő gazdasági szereplőknek a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) gazdaságpolitikai fórumán. A miniszterelnök szerint világjárványra kell készülni, ami brutális változásokat hoz magával.
A Gerecsei Tájvédelmi Körzet központjában, Tardoson egyedülálló fejlesztés veszi kezdetét. A 310 millió forintos uniós támogatással megvalósuló Jura Ház nemcsak a természetvédelmi őrszolgálat új bázisa lesz, hanem a fenntartható fejlődés, a közösségi összefogás és a környezeti nevelés szimbóluma is
A Turkish Airlines büszkén ünnepli Törökország légi közlekedésének történelmi mérföldkövét, amelynek során az iGA Isztambuli Repülőtér 2025. április 17-től kezdődően elsőként vezeti be Európában a három független futópályás üzemet
Bécs városa továbbra is elkötelezetten dolgozik a fenntartható közlekedés fejlesztésén, ennek jegyében 2025 áprilisában bemutatták az első mozgáskorlátozottak igényeihez igazított "Grätzl-kerékpárt", amely a környezetbarát és akadálymentes közlekedést támogatja.
Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek