magyar gazdasági növekedés
Az MNB már az idén válság előtti növekedésre számít
A magyar gazdaság az év végére visszanyerheti a 2019-es teljesítményét, miután a GDP-növekedés az idén várhatóan megközelítheti a 6 százalékot - közölte a Magyar Nemzeti Bank.
Matolcsy: vissza kell térni a növekedés bevált receptjéhez
Átmenetileg el lehet engedni a költségvetési hiányt és az államadósságot, de 2022 után kötelező lesz visszafordulni az egyensúly és növekedés bevált receptjéhez - írta a jegybankelnök.
Hitelminősítés. Magyarországot vizsgálja a Fitch és az S&P
Egyszerre két felülvizsgálattal folytatódik a magyar államadós-osztályzatok idei hitelminősítői vizsgálatsorozata.
Matolcsy: számos területen jelentős a lemaradásunk
Magyarország a járványkezelésben eddig első az EU-országok között, a világban is legalább az első tíz között van, miközben uniós versenyképessége a 19. helyre elég, és az EU-ban a gazdasági fejlettség terén csak a 21. helyen áll - írta a jegybank elnöke.
Fitch: Magyarországon elkezdődött a kilábalás
A közép- és kelet-európai térség gazdaságait - köztük Magyarországot - is komolyan megterheli az idén a koronavírus-járvány, de az év második felétől fellendülés, jövőre pedig lendületes növekedés várható - áll a Fitch Ratings átfogó előrejelzésében.
Az MNB szerint két százalék is lehet a növekedés idén
A GDP idén szerény ütemben, 0,3-2,0 százalék között növekedhet, jövőre viszont 3,8-5,1 százalék, 2022-ben pedig 3,5-3,7 százalék lehet a bővülés - mondta Balatoni András, az MNB igazgatója a jegybank Inflációs jelentését bemutatva.
Varga Mihály: gazdaságvédelmi operatív törzs alakul
A gazdaság növekedését fékező adminisztratív szabályok kiiktatására gazdaságvédelmi operatív törzs jön létre nyolc-tíz állami hatóság és intézmény képviselőinek részvételével - közölte a pénzügyminiszter.
Matolcsy: a technológiai váltás hozhatja el az aranykort
Stabil geopolitikai egyensúly esetén Magyarország is felemelkedő pályán haladhat előre. Ehhez jól kell alkalmazkodnia a környezet változásához, technológiai váltásra van szüksége - jelentette ki az MNB elnöke.
A magyar növekedés jövőre érheti el a járvány előtti szintet
Londoni makrogazdasági elemzők szerint Magyarország azon európai feltörekvő gazdaságok között lesz, amelyekben a hazai össztermék (GDP) értéke a jövő év végére eléri a koronavírus-járvány előtti szintet.
A Pénzügyminisztérium kifogásolja az OECD előrejelzését
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) előrejelzésében számos szempontot figyelmen kívül hagyott, így a jelentés jóval negatívabb, mint a piaci szereplők és a kormány prognózisa - jelentette ki Gion Gábor pénzügyekért felelős államtitkár.
Matolcsy: nemzetközi hitel nélkül is elérhető a növekedés
A jegybank elnöke szerint nem a rendszer válságával vagy a válságok rendszerével kell szembenézni, hanem célzott eszközökkel megoldható nehézségekkel, ezért 2020-ra is egy szerényen bővülő magyar gazdaságot várhatunk.
Varga Mihály: a magyar gazdaság elkerülheti a mély recessziót
A magyar gazdaság lendületes növekedéssel fordult rá az idei évre, és bár a koronavírus-járvány alapjaiban írta felül a gazdasági várakozásokat, elkerülheti a 2008-2009-es pénzügyi válság során megélt mély recessziót - jelentette ki a pénzügyminiszter.
KSH: 2,2 százalékkal nőtt a GDP az első negyedévben
Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers adatok szerint 2,2 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 2,0 százalékkal nőtt az első negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Matolcsy: szörnyű számok jönnek, de növekedés lesz
A második negyedév elég szörnyű számokat produkál majd, de Magyarországon nem visszaesés, hanem növekedés lesz idén. Éppen ezért a jegybank tartja 2-3 százalékos növekedési prognózisát - mondta Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke.
Az MNB az infláció lassulására számít
Idén 3 százalék alá eshet, hosszabb távon pedig 3 százalék körül stabilizálódhat az infláció - mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) online sajtótájékoztatóján a Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóság vezetője.
Az MNB szerint 2-3 százalékos lesz az idei növekedés
Az MNB a korábban vártnál kisé lassabb, 2-3 százalékos gazdasági növekedéssel és 2,6-2,8 százalékos inflációval számol idén, megjegyezve, hogy az előrejelzés bizonytalansága nagy, és a prognózis a március 19-ei állapotot tükrözi.
Vértes: 2,5 százalékos bővüléssel megúszhatjuk a válságot
Recessziós veszély még nincs, 2-2,5 százalékos növekedéssel megúszhatjuk a koronavírus-járvány okozta válságot - jelentette ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke, aki szerint a gazdaság nagyon bonyolult gépezet, sok a bizonytalanság, ezért nehéz megjósolni az ország gazdasági teljesítményét.
Koronavírus után – Matolcsy György a gazdaság újraindításáról: gyorsítás kell
A jegybank elnöke a koronavírus utáni idők teendőiről, a gazdaság újraindításáról fogalmazta meg elképzeléseit. Azt vizionálja, hogy a világgazdaság nem fordul általános válságba, azt írja, nem kell tartani a 2007-2009-es válság megismétlődésétől, és Magyarország jó válságkezeléssel megvédheti a 2020-as évet és megnyerheti 2021-et.
Matolcsy szerint erős a magyar gazdaság immunrendszere
A koronavírus hosszabb távú hatásai kiszámíthatatlanok, de a gazdasági hatása tovább húzódik majd, mint az egészségügyi. A magyar gazdaság ellenálló képessége erős - mondta Matolcsy György.
Orbán Viktor: brutális változásokra kell készülni
Kormányzati segítséget ígért Orbán Viktor miniszterelnök a koronavírus miatt veszteségeket elszenvedő gazdasági szereplőknek a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) gazdaságpolitikai fórumán. A miniszterelnök szerint világjárványra kell készülni, ami brutális változásokat hoz magával.
Friss
AUTRESZ: kevesen ismerik, pedig nagy segítség a céges adótartozás rendezésére. Mutatjuk hogyan.
Dr. Pokó DiánaAzt már sokan tudják, hogy a gazdasági...
Nem lett követeléskezelési törvény, Magyarországnak is lesz EU-s kötelezettségszegési bírság
Az Európai Bizottság az Európai Unió Bírósága előtt keresetet...
Minden, amit az utasoknak tudniuk kell: A Ryanair 2025-ös szabályváltozása
A papírmentes beszállástól a poggyászkorlátozásig - Készüljön fel az...
A Honda és a Nissan összeolvadási tárgyalásokat folytat
A Honda és a Nissan állítólag feltáró jellegű tárgyalásokat...
Hírek
Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?
Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...
A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában
Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...
Erősödött csütörtök reggelre a forint
A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.
Erősödött a forint szerdán
Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Vegyesen mozgott a forint kedd reggel
Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.
Gyengült a forint hétfő reggel
Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.
Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint
Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Gazdaság
Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény
Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.
Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra
A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet